Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Stiri

Vineri, 26 noiembrie 2010

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, FRB vine in sprijinul fanilor baschetului si prezinta programul integral al meciurilor care au loc in Bucuresti in fiecare week-end. Conform programului oficial, iata meciurile care se disputa in Capitala in perioada 26-29 noiembrie 2010.


VINERI - 26.11.2010    
                  
                                                                                       
SALA ARHITECTURA                                        
                                               
16:30    ASE - ACADEMIA DE POLITIE  (studentesc, masculin)                                     
18:00    ARHITECTURA - ASE (studentesc, feminin)                                    
                                               
                                               
SALA MEDICINA                                            
                                               
                                               
17:00    TITULESCU - UNIVERSTITATEA (studentesc, feminin)                       
18:30    TITULESCU - MEDICINA (studentesc, masculin)                               
                                               
SALA LICEULUI  CUZA                                            
                                               
21:00    ROYAL FUN - ASB VIPO (CN U14, masculin)                
                                               
                                               
SALA OLIMPIA “PROF. OCTAVIAN DIMOFTE”                            
                                               
17:00    CS OLIMPIA - BC STAR BUC  (turneu U16, feminin)       
                                               

SAMBATA -27.11.2010                            
                                              
SALA LICEULUI “ION CREANGA”     
                                           
                                               
10:00    DINAMO- CSS6 -ACS D. DACIAN (CN U16, masculin)                         
11:30    DINAMO CSS 6- STEAUA MAGIC  (municipal, minibaschet, masculin)                                 
13:00    DINAMO CSS 6- STEAUA MAGIC  (municipal, J3, masculin)       
                                               
                                               
SALA COLEGIULUI  NATIONAL  “AUREL VLAICU”                                                
                                               
11:30    BC SLAM - COLEGIUL  NATIONAL  AUREL  VLAICU  (CN U16, masculin)
13:00    LAV - SLAM (municipal, minibaschet, masculin)                    
15:30    COL NATIONAL AUREL VLAICU - BC TIME (DIVIZIA B, masculin)  
    
                                               
SALA SCOLII GENERALE NR. 80  
                                             
                                               
                                               
15:15    MAGIC CHAMPIONS - STEAUA MAGIC (CN U16, masculin)
                                               
SALA RAPID                                                
                                               

12:30    CS RAPID - CSU PLOIESTI (DIVIZIA B, masculin)
14:00    SPEED - BALLER (Onoare, masculin)                  
                                               
SALA OLIMPIA “Prof. OCTAVIAN DIMOFTE”                                            
                                               
09:30    STAR-GALATI  (Turneu CN U16, feminin)                                       
12:00    CS OLIMPIA - CS RAPID  (DIVIZIA A, feminin)                                
14:00    ACS CHAMPIONS - CSB RAPTORS (CN U14, feminin)                                   
15:30    OLIMPIA-GALATI (Turneu CN U16, feminin)                                          
                                               
                                               
SALA LEU                            
                                               
                                               
12:00        PART TIME –CIOCANUL (Onoare, masculin)                                  
13:30        AS INTERSP- UNIVER (Onoare, masculin)                         
15:00        FACTOR -  LEII (Onoare, masculin)                      
16:30        POMPIERUL-  RAIDER (Onoare, masculin)                             
18:00        LAGUNA –RADO SPORT (Onoare, masculin)                                        
19:30        BC INTERSPORT- FLAME (Onoare, masculin)                          
                                               
                                               
SALA SCOLII GENERALE NR. 54                            
                                               
09:00    CSS4 - DAN DACIAN  (municipal, baby-baschet, feminin)                                        
10:00    CSS 4 - RAPTORS (municipal, minibaschet, feminin)                                   
11:00    STEAUA TURABO - ROYAL FUN (municipal, minibaschet, masculin)                                        
12:00    CSS4 - CHAMPIONS (municipal, J3, feminin)
                                               
                                               
DUMINICA – 28.11.2010
                            
                                               
SALA RAPID                            
                                               
                                               
10:00    RAPID 2  -   ALPHA HOOPS (Onoare, masculin)    
11:30    RAPID 1  -   XXL (Onoare, masculin)
13:30    CS RAPID - CUZA SPORT BRAILA (CN U14, masculin)
                                               
                                               
SALA LEU                                                                
                                               
10:30        METROREX -GRANITUL (Onoare, masculin)
12:00        FAZANII-  SILENA (Onoare, masculin)                                                
13:30        POLI 1 -MITHOS  (Onoare, masculin)                                                         
15:00        TITANII - EMAGIC  (Onoare, masculin)                                               
16:30        POLI 2-  WORLD CLASS (Onoare, masculin)                                                  
18:00        ROYAL FUN-SACALII (Onoare, masculin)                                                  
19:30        ISTERIA - STAR (Onoare, masculin)                                                         
                                               
                                               
SALA OLIMPIA "PROF. OCTAVIAN DIMOFTE"                                               
                                               
09:00    OLIMPIA - CSS 2 (municipal, J3, feminin)
10:30    CSA STEAUA TURABO - BC FLASH (CN U18, masculin)                  
12:00    CS OLIMPIA - BC RAPTORS (CN U14, feminin)
13:30    ACS CHAMPIONS - CST CSS ALEXANDRIA (CN U14, feminin)      
15:00    OLIMPIA - CHAMPIONS (municipal, minibaschet, feminin)

SALA COLEGIULUI  NATIONAL “AUREL VLAICU”                                                
                                               
                                               
11:00    BC DAN DACIAN - COLEGIUL NATIONAL  AUREL VLAICU  (CN U14, masculin)    
13:00    COLEGIUL  NATIONAL  AUREL  VLAICU - CSS TARGOVISTE (CN U18, masculin)
                                               
SALA SCOLII GENERALE NR. 80                                                
                                               
13:15    MAGIC CHAMPIONS - CSS BRASOV (CN U18, masculin)
                                               
SALA FRB "ARENA DE BASCHETI"                                               
                                               
                                               
13:00    CSM BUC - CS DINAMO (DIVIZIA B, masculin)
15:00    STAR-CSS4   (Onoare, feminin)                 
16:30    STILL US-CHAMPIONS (Onoare, feminin)
                                               
                                               
SALA LICEULUI "MIHAI VITEAZUL"                                               

13:00    CSA STEAUA 2 - CS PHOENIX GALATI (DIVIZIA B, masculin)
                                               
                                               
SALA CSS 6                                                

                                               
13:00    DINAMO CSS 6 - BALLER (municipal, minibaschet, masculin)               
14:00    DINAMO CSS6 - BALLER (municipal, J3, masculin)                      
15:30    DINAMO CSS6 - 4 SPORTS (municipal, baby-baschet, masculin)                       
                                               
SALA LICEULUI  "ION CREANGA"
                                              
                                               
10:00    DINAMO CSS6 - MAGIC CHAMPIONS (CN U14, masculin)                                       
11:30    DINAMO CSS6 - LAGUNA  (municipal, minibaschet, masculin)                  
13:00    DINAMO CSS6 - LAGUNA   (municipal, J3, masculin)

SALA LICEULUI "NICOLAE TONITZA"
                                              
                                               
09:30    CSS3 STEAUA - DAN DACIAN (municipal, J3, masculin)                                          
11:00    CSS3 STEAUA - DAN DACIAN (municipal, J2, masculin)
                                               
SALA LICEULUI "EUGEN LOVINESCU"                                               

                                               
10:00    ARTEMIS - SNAGOV  (municipal, J3, masculin)                                         
11:30    ARTEMIS - SNAGOV (municipal, minibaschet, masculin)                                          
12:30    ARTEMIS - SNAGOV (municipal, J2, masculin)

Sala  LICEULUI "GRIGORE MOISIL"
                                                 
                                               
    9:00    CSS 5 – Laguna (municipal, J2, masculin)                                                                                                  
 10.30      TANCUL – STEAUA BT (Onoare, masculin)
                                               
                                               
LUNI  - 29.11.2010                       
                                               
                                               
SALA PANDURI                                                
                                               
20:00    ACADEMIA DE POLITIE - CANTEMIR (studentesc, masculin)                     
21:00    ROMANO- AMERICANA - UNIVERSITATEA (studentesc, masculin)                     
                                               
              
                                               


Din categoriile: Stiri, Comisia de competitii

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.