Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Stiri

Sambata, 4 decembrie 2010

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala?

Autor: Federatia Romana de Baschet


In urma numeroaselor solicitari, FRB vine in sprijinul fanilor baschetului si prezinta programul integral al meciurilor care au loc in Bucuresti in fiecare week-end. Conform programului oficial, iata meciurile care se disputa in Capitala in perioada 3-8 decembrie 2010.



SAMBATA         
               
                                                   
                                                   
                                                   
SALA COLEGIULUI NATIONAL "AUREL VLAICU"                                                                                    

                                                   
10:30    COLEGIUL NATIONAL AUREL VLAICU - DINAMO CSS6 (CN U16, masculin)                         
12:00    COLEGIUL NATIONAL AUREL VLAICU - BC SLAM (CN U14, masculin)                           
14:30    COLEGIUL NATIONAL AUREL VLAICU - CSU GALATI  (DIVIZIA B, masculin)
                                                   
                                                   
SALA SCOLII GENERALE NR. 280
                                                    
                                                   
                                                   
13:30    STEAUA MAGIC - LPS CSU PITESTI   (CN U16, masculin)                  
15:00    STEAUA MAGIC - FLAME (municipal, minibaschet, masculin)                          
16:00    STEAUA MAGIC - FLAME  (municipal, J3, masculin)    
                                                   
                                                   
SALA RAPID                                                    
                                           
                                                   
10:00    CS RAPID - MAGIC CHAMPION (CN U16, masculin)
12:00    RAPID-IASI (DIVIZIA A, feminin)            
                                                   
SALA REGIMENTULUI DE GARDA "MIHAI VITEAZUL"
                                               
                                                   
                                                   
12:00    CSA STEAUA TURABO - CSM 2 BUCURESTI (DIVIZIA B, masculin) 
20:00    STEAUA-PITESTI (DIVIZIA A, masculin)    
                                                   
SALA SCOLII GENERALE NR. 54
                                            
                                                   
08:30    CSS4 - BC STAR (municipal, baby-baschet, feminin)                           
09:30    CSS4 - BC STAR (municipal, minibaschet, feminin)    
10:30    STEAUA TURABO - AMICII (municipal, minibaschet, masculin)                    
11:30    CSS 4 - BC STAR (municipal, J3, feminin)                    
                                                   
                                                   
                                                   
SALA LICEULUI "DANTE ALIGHIERI"
                               
                                               
                                               
13:00    BALLER - VILLIS (municipal, baby-baschet, masculin)
14:00    BALLER - VILLIS (municipal, J2, masculin)                                                                         
                                                   
                                       
SALA LICEULUI "ION CREANGA"                    
                            

08:00 - 13:00            CUPA                                        
                                                   
                                                   
                                                   
SALA OLIMPIA "PROF. OCTAVIAN DIMOFTE"                               
                                                   
                                       
09:00    OLIMPIA - ALEXANDRIA  (CN U14, feminin)
10:30    RAPTORS - CHAMPIONS (CN U14, feminin)
12:00    CHAMPIONS - OLIMPIA (CN U18, feminin)
13:30    ALEXANDRIA - RAPTORS (CN U14, feminin)    
15:00    CHAMPIONS - OLIMPIA (CN U14, feminin)    
16:30    CHAMPIONS - CSS2 (CN U18, feminin)
                                               
                                                   
SALA FRB "ARENA DE BASCHET"
                                   
                                                   
14:30    SPORTUL-CRAIOVA (DIVIZIA A, feminin)                                
18:00    CSM-CLUJ (DIVIZIA A, masculin)




DUMINICA - 05.12.2010               
    
                                                   
                                                   
                                                   
SALA RAPID                                
                                                   
12:00    RAPID-CRAIOVA (DIVIZIA A, feminin)                                    
14:00    CS RAPID - ROYAL FUN (CN U14, masculin)
                                   
SALA LUICA            
                    
                           
14:00    DINAMO CSS6 - CSA STEAUA TURABO (CN U18, masculin)                           
15:30    DINAMO CSS6 - CSS TARGOVISTE (CN U14, masculin)

SALA SCOLII GENERALE NR. 80
                                        
                   
13:15    MAGIC CHAMPION - LPS CSU PITESTI (CN U14, masculin)
                                                   
                                                   
SALA LICEULUI  IULIA HASDEU  
                                     

14:00    ACS D. DACIAN - CSS GIURGIU (CN U14, masculin) 
15:30    ACS D. DACIAN - BC SLAM (CN U16, masculin)  

SALA SCOLII GENERALE NR. 175    
                        
09:00    SLAM - AMICII BASCHETULUI (municipal, baby-baschet, masculin) 
10:00    D. DACIAN -ROYAL FUN (municipal, minibaschet, masculin)                                
11:00    4 SPORTS - D. DACIAN (municipal, baby-baschet, masculin)          

SALA SCOLII GENERALE NR. 129
  
                                     
14:30    LAGUNA - SNAGOV (municipal, minibaschet, masculin)                            
16:00    LAGUNA - SNAGOV (municipal, J3, masculin)          
17:30    LAGUNA - SNAGOV (municipal, J2, masculin)  
                                               
SALA FRB "ARENA DE BASCHET"

                                       
15:00    STAR - CHAMPIONS (Onoare, feminin)   
16:30    STILL US - CSS4 (Onoare, feminin)       


SALA OLIMPIA "PROF. OCTAVIAN DIMOFTE"                                

09:30    ALEXANDRIA - CHAMPIONS (CN U14, feminin)    
11:00    OLIMPIA - CSS2 (CN U18, feminin)  
12:30    RAPTORS - OLIMPIA (CN U14, feminin)
                                   
                                                   
SALA LICEULUI ION CREANGA                                        
                               
08:00 - 13:00            CUPA                                
                                               

LUNI - 06.12.2010
               
                                               
                                               
                                               
SALA LEU             
                       
                                               
                                               
18:30    FACTOR - POLI (Onoare, masculin)                      
 

MIERCURI - 08.12.2010    
           
                                               
                                               
SALA PANDURI         
         
                                               
16:00    CANTEMIR - ASE (studentesc, masculin)    
17:30    ANI - ARHITECTURA (studentesc, masculin)



Din categoriile: Stiri, Comisia de competitii

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.