Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Sambata, 15 ianuarie 2011

Turnee de sala - Faza preliminara - Juniori - Actualizat

Autor: Federatia Romana de Baschet

Turnee de sala Campionate Nationale Juniori

U13 Feminin
Turneu 1 - 10-12.12.2010
Seria 1 - Craiova
Seria 2 - Constanta
Seria 3 - Oradea
Seria 4 - Brasov

Turneu 2 - 21-23.01.2011
Seria 1 - Olimpia Bucuresti
Seria 2 - Galati
Seria 3 - Salonta
Seria 4 - CSS Gheorgheni

Turneu 3 - 18-20.02.2011
Seria 1 - ACS Champions Bucuresti
Seria 2 - CSB Raptors Bucuresti
Seria 3 - Valbon Arad
Seria 4 - CSS Sf. Gheorghe

U13 Masculin

Turneu 1 - 10-12.12.2010
Seria 1 - Cluj
Seria 2 - Baia Mare
Seria 3 - Gheorgheni
Seria 4 - Tirgu Mures
Seria 5 - Drobeta Turnu Severin
Seria 6 - LPS Galati
Seria 7 - Focsani
Seria 8 - Dan Dacian Bucuresti

Turneu 2 - 21-23.01.2011
Seria 1 - Cluj
Seria 2 - Cluj
Seria 3 - Reghin
Seria 4 - Sfantu Gheorghe
Seria 5 - Craiova
Seria 6 - Phoenix Galati
Seria 7 - Braila
Seria 8 - BC Slam Bucuresti

Turneu 3 - 18-20.02.2011

Seria 1 - Cluj
Seria 2 - Satu Mare
Seria 3 - Tirgu Secuiesc
Seria 4 - Brasov
Seria 5 - Tirgu Jiu
Seria 6 - Constanta
Seria 7 - Buzau
Seria 8 - Magic Champions Bucuresti

U14 Feminin
03-05.12.2010
Seria 1 - Timisoara
Seria 2 - Satu Mare
Seria 3 - Targu Mures
Seria 4 - CSU Cuadripol Brasov
Seria 5 - Ploiesti
Seria 6 - Constanta
Seria 7 - Olimpia Bucuresti

U14 Masculin
17-19.12.2010

Seria 1 - Drobeta Turnu Severin
Seria 2 - CSS Viitorul U-Mobitelco Cluj-Napoca
Seria 3 - Medias
Seria 4 - CSU Brasov
Seria 5 - Radauti
Seria 6 - CN Aurel Vlaicu Bucuresti
Seria 7 - CSS Nr. 6 Bucuresti
Seria 8 - CS Rapid Bucuresti
Seria 9 - Buzau

U15 Feminin
Turneu 1 - 21-23.01.2011

Seria 1 - Cluj-Napoca
Seria 2 - Bucuresti
Seria 3 - Targu Mures

Turneu 2 - 25-27.02.2011
Seria 1 - Alba Iulia
Seria 2 - Craiova
Seria 3 - CSU Cuadripol Brasov

Turneu 3 - 29.04-01.05.2011
Seria 1 - CSU Oradea
Seria 2 - Galati
Seria 3 - Sibiu

U15 Masculin
Turneu 1 - 21-23.01.2011
Seria 1 - Arad
Seria 2 - CSU Cuadripol Brasov
Seria 3 - Craiova
Seria 4 - Buzau
Seria 5 - Steaua Magic Bucuresti
Seria 6 - Dinamo CSS Nr. 6 Bucuresti

Turneu 2 - 25-27.02.2011
Seria 1 - Targu Mures
Seria 2 - Targu Secuiesc
Seria 3 - Craiova
Seria 4 - Ploiesti
Seria 5 - CN Aurel Vlaicu Bucuresti
Seria 6 - Laguna CSS Nr. 4 Bucuresti (se desfasoara in perioada 15-17.04.2011)

Turneu 3 - 29.04-01.05.2011
Seria 1 - Cluj-Napoca
Seria 2 - Sfantu Gheorghe
Seria 3 - Targu Jiu
Seria 4 - Galati
Seria 5 - Otopeni
Seria 6 - Magic Champions Bucuresti

U16 Feminin
Turneu 1 - 26-28.11.2010

Seria 1- Cluj-Napoca
Seria 2 - Targu Mures
Seria 3 - Craiova
Seria 4 - Olimpia Bucuresti

Turneu 2 - 10-12.12.2010
Seria 1 - Dej
Seria 2 - Sibiu
Seria 3 - Sfantu Gheorghe
Seria 4 - BC Star Bucuresti

Turneu 3 - 28-30.01.2011
Seria 1 - Timisora
Seria 2 - Medias
Seria 3 - Ramnicu Valcea
Seria 4 - Galati

U17 Feminin
Turneu 1 - 07-09.01.2011
Seria 1 - ACS Champions Bucuresti
Seria 2 - Cluj-Napoca

Turneu 2 - 11-13.02.2011
Seria 1 - Bacau
Seria 2 - Alba Iulia

Turneu 3 - 11-13.03.2011
Seria 1 - BC Star Bucuresti
Seria 2 - Timisoara

U17 Masculin
Turneu 1 - 07-09.01.2011
Seria 1 - Cluj-Napoca
Seria 2 - Miercurea Ciuc
Seria 3 - Focsani
Seria 4 - CN Aurel Vlaicu Bucuresti

Turneu 2 - 25-27.02.2011
Seria 1 - Timisoara
Seria 2 - Targu Secuiesc
Seria 3 - Iasi
Seria 4 - Constanta

Turneu 3 - 15-17.04.2011
Seria 1 - Odorheiul Secuiesc
Seria 2 - Pitesti
Seria 3 - Calarasi
Seria 4 - ACS Magic Champions Bucuresti

U18 Feminin - 03-05.12.2010
Seria 1 - Oradea
Seria 2 - Targu Secuiesc
Seria 3 - Olimpia Bucuresti
Seria 4 - Sibiu

U18 Masculin - 20-21.11.2010
Seria 1 - Bistrita
Seria 2 - Sibiu
Seria 3 - Craiova
Seria 4 - Constanta
Seria 5 - CN Aurel Vlaicu Bucuresti
Seria 6 - CSA Steaua Turabo Bucuresti
Seria 7 - Iasi
Seria 8 - Brasov

U20 Feminin
Turneu 1 - 12-14.12.2010

Seria 1 - Sibiu
Seria 2 - Arad

Turneu 2 - 20-22.02.2011
Seria 1 - CS Olimpia Bucuresti
Seria 2 - Timisoara

Turneu 3 - 11-13.03.2011
Seria 1 - Targu Secuiesc
Seria 2 - Baia Mare

U20 Masculin
Turneu 1 - 12-14.12.2010

Seria 1 - Oradea
Seria 2 - Sfantu Gheorghe
Seria 3 - Ploiesti
Seria 4 - Sibiu

Turneu 2 - 20-22.02.2011
Seria 1 - Targu Secuiesc
Seria 2 - Cluj-Napoca
Seria 3 - CSA Steaua Turabo
Seria 4 - Pitesti

Turneu 3 - 13-15.03.2011
Seria 1 - Timisoara
Seria 2 - Radauti
Seria 3 - Otopeni
Seria 4 - Ploiesti

Din categoriile: Anunturi importante, Comisia de competitii

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.