Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Stiri

Miercuri, 26 ianuarie 2011

Unde vedem baschet in aceste zile in Capitala?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, prezinta fanilor baschetului programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in urmatoarele zile. Conform programului oficial, in perioada 28-30 ianuarie, vor avea loc in salile din Bucuresti urmatoarele partide:
 
VINERI – 28.01.2011
Sala CSS 6
Ora 14:00 Dinamo CSS 6 – CN Aurel Vlaicu (CN U14, masculin)
Ora 15:30 BC Slam – ACS Magic Champions (CN U14, masculin)
Ora 17:00 Dinamo CSS 6 - ACS Magic Champions (CN U16, masculin)
Ora 18:30 ACS Dan Dacian – CSS Ploiesti (CN U16, masculin)
 
Sala Rapid
Ora 10:00 Rapid – CN Aurel Vlaicu (CN U16, masculin)
Ora 11:30 BC Slam – Steaua Magic (CN U16, masculin)
 
SAMBATA – 29.01.2011
Sala CSS 6
Ora 09:00 CN Aurel Vlaicu – BC Slam (CN U14, masculin)
Ora 10:30 ACS Magic Champions – Dinamo CSS 6 (CN U14, masculin)
Ora 12:00 CSS Ploiesti – Dinamo CSS 6 (CN U16, masculin)
 
Sala Rapid
Ora 13:30 CN Aurel Vlaicu – BC Slam (CN U16, masculin)
Ora 15:00 Steaua Magic – Rapid (CN U16, masculin)
 
Sala Scolii nr. 80
Ora 15:15 ACS Magic Champions – CSS Brasovia Brasov (CN U18, masculin)
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 12:00 CSS CST Alexandria – Phoenix Galati (CN U14, feminin)
Ora 13:30 Olimpia – CSS Sf. Gheorghe (CN U14, feminin)
Ora 16:00 Phoenix Galati – Olimpia (CN U14, feminin)
Ora 17:30 CSS CST Alexandria – CSS Sf. Gheorghe (CN U14, feminin)
 
Sala Liceului “Dante Alighieri”
Ora 10:00 CSM Targoviste – BC Galactica Brasov (CN U14, feminin)
Ora 11:30 CSS 1 Constanta – ACS Raptors (CN U14, feminin)
Ora 15:30 BC Galactica Brasov – CSS 1 Constanta (CN U14, feminin)
Ora 17:00 ACS Raptors – CSM Targoviste (CN U14, feminin)
 
Sala FRB “Arena de Baschet”
Ora 11:00 ACS Champions – CST Govora Rm. Valcea (CN U14, feminin)
Ora 12:30 CSS Ploiesti – CSS Craiova (CN U14, feminin)
Ora 17:30 CSS Ploiesti – ACS Champions (CN U14, feminin)
Ora 19:00 CSS Craiova – CST Govora Rm. Valcea (CN U14, feminin)
 
Sala Leu
Ora 12:00 Poli 1 – Emagic (Onoare, masculin)
Ora 13:30 Factor – Granitul (Onoare, masculin)
Ora 15:00 XXL – Rado Sport (Onoare, masculin)
Ora 16:30 AS Intersport – Part Time (Onoare, masculin)
Ora 18:00 Pompierul – Laguna (Onoare, masculin)
Ora 19:30 Sacalii – Baller (Onoare, masculin)
 
Sala Scolii nr. 97
Ora 09:00 BC 97 – Champions (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 10:00 BC 97 – Baller (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 11:00 BC 97 – Baller (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 12:00 BC 97 – CSA Steaua Turabo (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 13:00 Amicii Baschetului – ACS Dan Dacian (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 14:00 Raptors – Vilis (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 15:00 Raptors – Vilis (municipal, minibaschet, masculin)
 
DUMINICA – 30.01.2011
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 09:00 CSS Sf. Gheorghe – Phoenix Galati (CN U14, feminin)
Ora 10:30 Olimpia – CSS CST Alexandria (CN U14, feminin)
Ora 12:00 CSA Steaua Turabo – CSS 1 Constanta (CN U18, masculin)
Ora 13:30 CSS 2 – Olimpia (CN U18, feminin)
Ora 15:00 CSS Sf. Gheorghe – Phoenix Galati (CN U14, feminin)
 
Sala FRB “Arena de Baschet”
Ora 10:00 CSS Craiova – ACS Champions (CN U14, feminin)
Ora 11:30 CSS Ploiesti – CST Govora Rm. Valcea (CN U14, feminin)
 
Sala Liceului “Dante Alighieri”
Ora 10:00 CSM Targoviste – CSS 1 Constanta (CN U14, feminin)
Ora 11:30 ACS Raptors – BC Galactica Brasov (CN U14, feminin)
Ora 13:00 Baller – Vilis (municipal, J3, masculin)
Ora 14:00 Baller – Royal Fun (municipal, J3, masculin)
Ora 15:30 ACS Raptors – CSS 1 Constanta (CN U14, feminin)
 
Sala CSS 6
Ora 09:00 ACS Magic Champions – CN Aurel Vlaicu (CN U14, masculin)
Ora 10:30 Dinamo CSS 6 – BC Slam (CN U14, masculin)
Ora 12:00 ACS Dan Dacian – Dinamo CSS 6 (CN U16, masculin)
Ora 13:30 CSS Ploiesti – CN Aurel Vlaicu (CN U16, masculin)
 
Sala Rapid
Ora 14:00 Rapid – BC Slam (CN U16, masculin)
Ora 15:30 Steaua Magic – CN Aurel Vlaicu (CN U16, masculin)
 
Sala Leu
Ora 12:00 Rapid 1 – Poli 2 (Onoare, masculin)
Ora 13:30 Mithos – Raider (Onoare, masculin)
Ora 15:00 Ciocanul – Poli 3 (Onoare, masculin)
Ora 16:30 Titanii – Laguna (Onoare, masculin)
Ora 18:00 Royal Fun – Steaua BT (Onoare, masculin)
Ora 19:30 Fazanii – Star (Onoare, masculin)
 
Sala Liceului “Grigore Moisil”
Ora 09:15 Flame – BC Intersport (Onoare, masculin)
Ora 10:30 Tancul – Isteria (Onoare, masculin)
 
Sala Scolii nr. 54
Ora 09:30 CSS 4 – CSS 2 (municipal, babybaschet, feminin)
Ora 10:30 CSS 4 – CSS 2 (municipal, minibaschet, feminin)
Ora 11:30 CSS 4 – Star (Onoare, feminin)
 
Sala Liceului “Alexandru Ioan Cuza”
Ora 11:00 Royal Fun – Flame (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 12:00 Royal Fun – Flame (municipal, J3, masculin)

Din categoriile: Stiri, Comisia de competitii, Anunturi importante

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.