Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Stirea zilei

Joi, 10 februarie 2011

Unde vedem baschet in aceste zile in Capitala?

Autor: Federatia Romana de Baschet


In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, prezinta fanilor baschetului programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in urmatoarele zile. Conform programului oficial, in perioada 11-14 februarie 2011, vor avea loc in salile din Bucuresti urmatoarele partide:

Vineri - 11.02.2011        

           
Sala Colegiului National "Aurel Vlaicu"
           
Ora 12:00 ACS Granitul Castor Bucuresti - CS Baschet Time Bucuresti (Divizia B, masculin)
Ora 13:45 CSU 2 Ploiesti - CSU Galati (Divizia B, masculin)
Ora 15:30 Colegiul National Aurel Vlaicu Bucuresti - CS Rapid Bucuresti (Divizia B, masculin)
           
Sala Regimentului de Garda Mihai Viteazul            

Ora 15:30 CSS Targoviste - CSM 2 Bucuresti (Divizia B, masculin)
Ora 17:15 CSS Giurgiu - CSA Steaua Turabo 2 Bucuresti (Divizia B, masculin)
Ora 19:00 CS Dinamo Bucuresti -    CS Phoenix Galati (Divizia B, masculin)


Sambata - 12.02.2011        
           
Sala Scolii Generale nr. 54
           
Ora 09:00 Steaua Turabo - Vilis (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 10:30 CSS 4 - CSS 2 (municipal, J3, feminin)
Ora 11:30 Steaua Turabo    - Vilis (municipal, babybaschet, masculin)
           
Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"            

Ora 11:00 Olimpia B - Star (municipal, minibaschet, feminin)    
Ora 12:00 Olimpia A - Champions (municipal, minibaschet, feminin)
           
Sala Scolii Generale nr. 97      
     
Ora 10:00 BC 97 - Dinamo CSS 6 A (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 11:00 BC 97 - Dinamo CSS 6 A (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 12:00 BC 97 - Dan Dacian (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 13:00 BC 97 - Dan Dacian (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 14:00 Royal Fun - Snagov (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 15:00 Royal Fun - Snagov (municipal, J3, masculin)
           
Sala Liceului "Dante Alighieri"            

Ora 13:30 CSB Raptors Bucuresti - BC Galactica Brasov (CN, U14, feminin)
           
Sala Scolii Generale nr. 80      
     
Ora 15:15 ACS Magic Champions Bucuresti - CS Dinamo CSS 6 Bucuresti (CN, U16, masculin)
           
Sala Rapid            


Ora 10:00 Colegiul National Aurel Vlaicu Bucuresti - CS Rapid Bucuresti (CN, U16, masculin)
Ora 12:30 CS Rapid Bucuresti - CSM Satu Mare (Divizia A, feminin)
Ora 14:30 CS Rapid Bucuresti - ACS Dan Dacian Bucuresti (CN, U14, masculin)
           
Sala Scolii Generale nr. 280      
     
Ora 14:00 CS Steaua Magic Bucuresti - BC Slam Bucuresti (CN, U16, masculin)
Ora 15:30 Steaua Magic - Magic Champions (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 16:30 Steaua Magic - Magic Champions (municipal, J3, masculin)
           
Sala FRB "Arena de Baschet"     
 
     
Ora 12:00 CS Sportul Studentesc Bucuresti - CSU LPS Alba Iulia (Divizia A, feminin)
           
Sala Leu            


Ora 12:00 Poli 3 - BC Intersport (Onoare, masculin)
Ora 13:30 Baller - Star (Onoare, masculin)
Ora 15:00 Factor - Granitul (Onoare, masculin)
Ora 16:30 Arhitect 95 - AS Intersport (Onoare, masculin)
Ora 18:00 Ciocanul - Part Time (Onoare, masculin)
Ora 19:30 Speed - Steaua BT (Onoare,masculin)
           
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu            

Ora 11:00 CSU Galati - CS Rapid Bucuresti (Divizia B, masculin)
Ora 12:45 CS Baschet Time Bucuresti - CSU 2 Ploiesti (Divizia B, masculin)
Ora 14:30 Colegiul National Aurel Vlaicu Bucuresti - ACS Granitul Castor Bucuresti (Divizia B, masculin)
           
Sala Regimentului de Garda Mihai Viteazul     
       

Ora 15:30 CS Phoenix Galati - CSS Targoviste (Divizia B, masculin)
Ora 17:15 CSM 2 Bucuresti - CSS Giurgiu (Divizia B, masculin)
Ora 19:00 CSA Steaua Turabo 2 Bucuresti - CS Dinamo Bucuresti (Divizia B, masculin)


Duminica 13.02.2011        
           
Sala Colegiului  National Iulia Hasdeu    
        
Ora 11:30 Dan Dacian - CSS 2 (municipal, babybaschet, feminin)
Ora 12:30 Dan Dacian - Slam (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 13:30 Dan Dacian - Slam (municipal, minibaschet, masculin)
           
Sala Scolii Generale nr. 103
           
Ora 11:00 Star - Raptors (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 12:00 Star - Raptors (municipal, minibaschet, feminin)
Ora 13:00 Star - Vilis (municipal, minibaschet, masculin)
           
Sala Liceului "Eugen Lovinescu"
           
Ora 09:30 Artemis - Baller (municipal, J2, masculin)
Ora 11:00 Artemis - Baller (municipal, J3, masculin)
Ora 12:30 Artemis - Baller (municipal, minibaschet, masculin)    
Ora 13:30 Artemis - Baller (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 15:00 Artemis - CSS 5 (municipal, J2, masculin)
Ora 16:30 Artemis - CSS 5 (municipal, J3, masculin)
           
Sala Leu            

Ora 10:30 Laguna - Poli 1 (Onoare, masculin)
Ora 12:00 World Class - XXL (Onoare, masculin)
Ora 13:30 Mithos - Universitatea (Onoare, masculin)
Ora 15:00 Titanii - Rado Sport (Onoare, masculin)
Ora 16:30 Poli 2 - Leii (Onoare, masculin)
Ora 18:00 Silena - Tancul (Onoare, masculin)
Ora 19:30 Sacalii - Isteria (Onoare, masculin)
           
Colegiul National Aurel Vlaicu            

Ora 10:00 CS Baschet Time Bucuresti - CSU Galati (Divizia B, masculin)
Ora 11:45 Colegiul National Aurel Vlaicu Bucuresti - CSU 2 Ploiesti (Divizia B, masculin)
Ora 13:30 ACS Granitul Castor Bucuresti - CS Rapid Bucuresti (Divizia B, masculin)
Ora 15:15 Colegiul National Aurel Vlaicu Bucuresti - CS Dinamo CSS 6 Bucuresti (CN, U14, masculin)
           
Sala Regimentului  de Garda Mihai Viteazul      
  
   
Ora 10:00 CS Phoenix Galati - CSM 2 Bucuresti (Divizia B, masculin)
Ora 11:45 CS Dinamo Bucuresti - CSS Giurgiu (Divizia B, masculin)
           
Sala Scolii Generale nr. 80         
   
Ora 13:15 ACS Magic Champions Bucuresti - BC Slam Bucuresti (CN U14, masculin)
           
Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"      
     
Ora 13:00 CSA Steaua Turabo Bucuresti -    CS Dinamo CSS 6 Bucuresti (CN U18, masculin)
           
Sala Sporturilor - Otopeni           

Ora 18:00 CS Otopeni - CSU Ploiesti (Divizia A, masculin)


Luni - 14.02.2011        
       
Sala Regimentului  de Garda Mihai Viteazul      
 
    
Ora 20:00 CSS Targoviste - CSA Steaua Turabo 2 Bucuresti (Divizia B, masculin)

Din categoriile: Stirea zilei, Stiri, Anunturi importante

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.