Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Stirea zilei

Vineri, 18 februarie 2011

Unde vedem baschet in aceste zile in Capitala?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, prezinta fanilor baschetului programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in urmatoarele zile. Conform programului oficial, in perioada 18-21 februarie 2011, vor avea loc in salile din Bucuresti urmatoarele partide:


Vineri - 18.02.2011

Sala Liceului "Henri Coanda"
Ora 12:00 CS Olimpia Bucuresti - CSS CST Alexandria (CN, U13, feminin)
Ora 13:30 ACS Champions Bucuresti - SCM CSS Craiova (CN, U13, feminin)
Ora 18:00 CSS CST Alexandria - ACS Champions Bucuresti (CN, U13, feminin)
Ora 19:30 SCM CSS Craiova - CS Olimpia Bucuresti (CN, U13, feminin)
           
Sala Scolii Generale nr. 308            
Ora 16:00 ACS Dan Dacian Bucuresti - CS Royal Fun Bucuresti (CN, U13, masculin)
Ora 17:30 BC Slam Bucuresti - ACS Magic Champions Buc (CN, U13, masculin)


Sambata - 19.02.2011        
           
Colegiul National "Aurel Vlaicu"           
Ora 11:30 Colegiul National Aurel Vlaicu - Baller (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 13:00 BC Slam Bucuresti - Colegiul National Aurel Vlaicu Bucuresti (CN, U14, masculin)
Ora 14:30 BC Slam Bucuresti - Colegiul National Aurel Vlaicu Bucuresti (CN, U16, masculin)


Sala Colegiului National "Iulia Hasdeu"
Ora 12:00 ACS Dan Dacian Bucuresti - ACS Magic Champions Bucuresti (CN, U16, masculin)
           
Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"            
Ora 11:00 CS Olimpia Bucuresti - BCM Bega Danzio Timisoara (Divizia A, feminin)
           
Sala Rapid            
Ora 13:00 CS Rapid Bucuresti - CS Steaua Magic Bucuresti (CN, U16, masculin)
           
Sala Liceului "Henri Coanda"            
Ora 11:30 SCM CSS Craiova - CSS CST Alexandria (CN, U13, feminin)
Ora 13:00 CS Olimpia Bucuresti - ACS Champions Bucuresti (CN, U13, feminin)
           
Sala Liceului "Dante Alighieri"            
Ora 12:00 LPS Galati - CS Phoenix Constanta (CN, U13, feminin)
Ora 13:30 CSB Raptors Bucuresti - LPS Galati (CN, U13, feminin)
Ora 15:00 CS Phoenix Constanta - CSB Raptors Bucuresti (CN, U13, feminin)
Ora 16:30    CSS 2   - Snagov (municipal, J3, feminin)
           
Sala Scolii Generale nr.308            
Ora 12:30 ACS Magic Champions Bucuresti - ACS Dan Dacian Bucuresti (CN, U13, masculin)    
Ora 16:00 ACS Dan Dacian Bucuresti    BC Laguna CSS 4 Bucuresti (CN, U13, masculin)
Ora 17:30 CS Royal Fun Bucuresti    ACS Magic Champions Bucuresti (CN, U13, masculin)
Ora 19:00 BC Laguna CSS 4 Bucuresti    BC Slam Bucuresti (CN, U13, masculin)


Sala Scolii Generale nr.54            
Ora 09:30 Steaua Turabo    - Champions (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 10:30 CSS 4    - Champions (municipal, J3, feminin)
           
Sala Regimentului de Garda Mihai Viteazul            
Ora 19:00 CSA Steaua Turabo Bucuresti - CSU Cuadripol Brasov (Divizia A, masculin)
           
Sala Leu         
   
Ora 12:00 Poli 3 - AS InterSport (Onoare, masculin)    
Ora 13:30 Arhitect 95 - Poker Team (Onoare, masculin)
Ora 15:00 Universitatea - Ciocanul (Onoare, masculin)
Ora 16:30 Silena - Steaua BT (Onoare, masculin)
Ora 18:00 Pompierul - RadoSport (Onoare, masculin)
Ora 19:30 Raider - Poli 1 (Onoare, masculin)


Duminica - 20.02.2011        
           
Sala Liceului "Henri Coanda"

Ora 13:00 ACS Champions Bucuresti - CET Govora Ramnicu Vacela (CN, U14, feminin)
           
Sala Liceului "Alexandru Ioan Cuza"
Ora 11:15 CS Royal Fun Bucuresti - CS Rapid Bucuresti (CN, U14, masculin)
           
Sala CSS 6 (Luica)            
Ora 10:30 CS Dinamo CSS 6 Bucuresti - CSS 1 Constanta (CN, U18, masculin)
Ora 12:00 CS Dinamo CSS 6 Bucuresti - ACS Magic Champions Bucuresti (CN, U14, masculin)
           
Sala Scolii Generale nr. 308            
Ora 12:00 BC Slam Bucuresti - ACS Dan Dacian Bucuresti (CN, U13, masculin)
Ora 13:30 BC Laguna CSS 4 Bucuresti - CS Royal Fun Bucuresti (CN, U13, masculin)
Ora 16:30 CS Royal Fun Bucuresti - BC Slam Bucuresti (CN, U13, masculin)
Ora 18:00 ACS Magic Champions Bucuresti - BC Laguna CSS 4 Bucuresti (CN, U13, masculin)
           
Sala Regimentului de Garda Mihai Viteazul            
Ora 10:00 CS Otopeni - CSA Steaua Turabo Bucuresti (CN, U20, masculin)
Ora 11:30 CSU Ploiesti - Colegiul National Aurel Vlaicu Bucuresti (CN, U20, masculin)
Ora 18:00 CSA Steaua Turabo Bucuresti -    CSU Ploiesti (CN, U20, masculin)
Ora 20:00 Colegiul National Aurel Vlaicu Bucuresti - CS Otopeni (CN, U20, masculin)
           
Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"            
Ora 11:00 ACS KSE Targu Secuiesc - CS BBALL 6 Sf Gheorghe (CN, U20, feminin)
Ora 16:30 CS Sportul Studentesc Bucuresti - ACS KSE Targu Secuiesc (CN, U20, feminin)
Ora 18:00 CS BBALL 6 Sf Gheorghe - CS Olimpia Bucuresti (CN, U20, feminin)
           
Sala Leu            
Ora 10:30 Granitul - Leii (Onoare, masculin)
Ora 12:00 Rapid    - XXL (Onoare, masculin)
Ora 13:30 Mithos - Emagic (Onoare, masculin)
Ora 15:00 Titanii - Laguna (Onoare, masculin)
Ora 16:30 Metrorex - Baschet Time (Onoare, masculin)
Ora 18:00 Royal Fun - Sacalii (Onoare, masculin)
Ora 19:30 Part Time - BC Intersport (Onoare, masculin)
           
Sala Liceului "Grigore Moisil"           
Ora 09:15 Isteria - Baller (Onoare, masculin)
Ora 10:30 Tancul - Speed (Onoare, masculin)
           
Sala FRB "Arena de Baschet"
       
Ora 18:00 CSM Bucuresti - CS Otopeni (Divizia A, masculin)


Sala Colegiului National "Ion Creanga"
Ora 10:00 Dinamo CSS 6 - Artemis (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 11:00 Dinamo CSS 6 - Artemis (municipal, mibibaschet, masculin)
Ora 12:00 Dinamo CSS 6 - Artemis (CN, J3, masculin)
Ora 13:00 Dinamo CSS 6 - Artemis (CN, J2, masculin)
           
Sala Liceului "Dante Alighieri"            
Ora 13:00 Baller - Raptors (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 14:00 Baller - Raptors (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 15:00 Baller - Vilis (municipal, J3, masculin)
Ora 16:30 Baller - Vilis (municipal, J2, masculin)
           
Sala Scolii Generale nr. 97            
Ora 10:00 BC 97    - Amicii Baschetului (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 11:00 BC 97    - Amicii Baschetului (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 12:00 BC 97 - Snagov (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 13:00 BC 97 - Snagov (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 14:00 Flame - Snagov (municipal, J3, masculin)
Ora 15:30 Magic Champions -Slam    BBM (municipal, babybaschet, masculin)
           
Luni - 21.02.2011        
           
Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"
Ora 10:00 CS BBALL 6 Sf Gheorghe - CS Sportul Studentesc Bucuresti (CN, U20, feminin)
Ora 11:30 CS Olimpia Bucuresti - ACS KSE Targu Secuiesc (CN, U20, feminin)
Ora 17:00 CS Olimpia Bucuresti - CS Phoenix Galati (CN, U14, feminin)
           
Sala Colegiului  National "Iulia Hasdeu"            
Ora 18:30 ACS Dan Dacian Bucuresti - CSS Targoviste (CN, U14, masculin)
           
Sala Regimentului de Garda Mihai Viteazul            
Ora 12:30 CSU Ploiesti - CS Otopeni (CN, U20, masculin)
Ora 14:00 CSA Steaua Turabo Bucuresti -    Colegiul National Aurel Vlaicu Bucuresti (CN, U20, masculin)



Din categoriile: Stirea zilei, Stiri, Anunturi importante

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.