Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Stirea zilei

Miercuri, 23 martie 2011

Performerele sezonului regulat al Diviziei A, feminin

Autor: Federatia Romana de Baschet

La finalul sezonului regulat al Campionatului National Divizia A, feminin, Federatia Romana de Baschet va prezinta mai jos toate performerele celor 28 de etape disputate pana acum din sezonul 2010/2011.

Asa cum a anuntat inca de la inceputul actualului sezon baschetbalistic feminin, Federatia Romana de Baschet a desemnat <> la finalul fiecarei runde, tinand cont de eficienta si randamentul sportivelor inregistrata statistic (randamentul = eficienta/minute jucate).

Din datele centralizate de FRB, in cele 28 de etape disputate pana acum au fost nominalizate 23 de sportive, de la 9 echipe divizionare, cate doua distinctii primind Florina Diaconu (Rapid), Cristina Perta (Rapid), Renee Walker (LMK Sepsi Sf. Gheorghe), Claudia Pop (CSM Satu Mare) si Anita Meszaros (BC ICIM Univ. Vasile Goldis Arad). Dintre sportivele care au fost nominalizate la <>, o mentiune speciala pentru jucatoarea echipei LMK Sepsi Sf. Gheorghe, Renee Walker (foto), care in etapa a VIII, din faza a doua a Diviziei A, in meciul castigat de echipa sa pe teren propriu cu SCM CSS Craiova, scor 78-39, a realizat recordurile sezonului, cu un randament de 1,5 si o eficienta uluitoare de 51!


Etapa
Jucator
Echipa
1 Florina Diaconu CS Rapid Bucuresti
2 Florentina ARDELEANU LMK BC Sepsi Sfantu Gheorghe
3 KAILEY KLEIN Municipal Satu Mare
4 Monica IVAN BC Galactica Olimpia Brasov
5 Larisa TOMA BC ICIM Universitatea Vasile Goldis Arad
6 TIFFANY DUCKER    Municipal Satu Mare
7 Andra HAAS BCM Bega Danzio Timisoara
8 Cristina PERTA    CS Rapid Bucuresti
9 FATOU KINE KANE    SCM CSS Craiova
10 Nevena SAPONJIC CSB Teleorman Alexandria
11 NATALIA TERGLAV TRATSIAK LMK BC Sepsi Sfantu Gheorghe
12 Florina DIACONU CS Rapid Bucuresti
13 Anca STOENESCU BCM Bega Danzio Timisoara
14 Anca SIPOS SCM CSS Craiova
FAZA A II A    
15 Cristina PERTA    CS Rapid Bucuresti
16 Adriana PRICOP    CS Universitatea Cluj-Napoca
17 Amra MEHMEDIC    CSM Satu Mare
18 Cristina CIOCAN    BC ICIM Universitatea Vasile Goldis Arad
19 Ildiko VASS    LMK BC Sepsi Sfantu Gheorghe
20 Ramona TARTA    SCM CSS Craiova
21 Cherrise GRAHAM    BC ICIM Universitatea Vasile Goldis Arad
22 Renee WALKER LMK BC Sepsi Sfantu Gheorghe
23 Andra IONESCU CS Rapid Bucuresti
24 Renee WALKER LMK BC Sepsi Sfantu Gheorghe
25 Claudia POP    CSM Satu Mare
26 Anita MESZAROS BC ICIM Universitatea Vasile Goldis Arad
27 Claudia POP CSM Satu Mare
28 Anita MESZAROS BC ICIM Universitatea Vasile Goldis Arad


Din categoriile: Stirea zilei, Stiri

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.