Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Stirea zilei

Marti, 29 martie 2011

Turnee Finale CN U16, feminin si masculin, Brasov 2010-2011

Autor: Federatia Romana de Baschet

Incepand de maine, 30 martie, si pana in data de 03 aprilie, salile de sport "Dumitru Popescu Colibasi" si "Forex" din municipiul Brasov (omologate pentru Divizia A masculin si feminin) vor gazdui meciurile din cadrul Turneelor Finale ale Campionatelor Nationale "U16", feminin si masculin. Astfel, vreme de cinci zile, municipiul Brasov va fi din nou capitala baschetului juvenil autohton, cele mai valoroase 16 echipe (8 la feminin si 8 la masculin) urmand sa-si dispute trofeele si medaliile nationale. Toate meciurile vor putea fi urmarite pe "live-score" pe site-ul www.frbaschet.ro, iubitorii baschetului juvenil romanesc avand parte de statistica echipelor in timp real.

Echipele calificate la Turneul Final al CN U16, feminin si masculin, au fost impartite in cate doua serii, dupa cum urmeaza:

CN U16 Feminin
CN U16 Masculin
Seria Finala 1
Seria Finala 2
Seria Finala 1 Seria Finala 2
1. CS Phoenix Panibu Galati
1. CSS Bega Timisoara
1. CSS Bega Timisoara
1. CS Phoenix  Galati
2. CSS Sibiu
2. BC MC Sport Cluj-Napoca
2. LPS CSU Pitesti
2. CSS Viitorul U-Mobitelco
3. SCM CSS Craiova
3. CS Olimpia Bucuresti
3. CSU Cuadripol Brasov
3. CSS Ploiesti
4. CSS Rimnicu Vilcea
4. BC Sirius Tirgu Mures
4. ACS Magic Champions Bucuresti
4. BC Mures Tirgu Mures

Programul Seriei 1 Feminin conform tabelei Berger poate fi accesata aici.

Programul Seriei 2 Feminin conform tabelei Berger poate fi accesata aici.

Programul Seriei 1 Masculin conform tabelei Berger poate fi accesata aici.

Programul Seriei 2 Masculin conform tabelei Berger poate fi accesata aici.

Jocurile Semifinale:
1A vs. 2B
2A vs. 1B
3A vs. 4B
4A vs. 3B

Jocurile finale:
Invinsa semifinala 3 vs. Invinsa semifinala 4 (joc pentru locurile 7-8)
Invingatoare sem. 3 vs. Invingatoare sem. 4 (joc pentru locurile 5-6)
Invinsa sem. 1 vs. Invinsa sem. 2 (joc pentru locurile 3-4)
Invingatoare sem. 1 vs. Invingatoare sem 2 (joc pentru locurile 1-2)

Persoana de contact pentru detalii organizatorice: Dan Calancea (0722/391.352)


Mai jos va prezentam si clasamentele realizate in urma disputarii meciurilor din cadrul Turneelor Semifinale ale CN U16, feminin si masculin, primele patru echipe obtinand calificarea la Turneele Finale:

CN U16 Feminin
CN U16 Masculin
Seria Semifinala 1
Seria Semifinala 2
Seria Semifinala 1 Seria Semifinala 2
1. CS Phoenix Panibu Galati
1. CSS Bega Timisoara
1. CSS Bega Timisoara
1. CS Phoenix  Galati
2. BC MC Sport Cluj-Napoca
2. CS Sibiu
2. CSS Viitorul U-Mobitelco
2. LPS CSU Pitesti
3. SCM CSS Craiova
3. CS Olimpia Bucuresti
3. CSU Cuadripol Brasov
3. CSS Ploiesti
4. BC Sirius Tirgu Mures
4. CSS Rimnicu  Vilcea
4. BC Mures Tg. Mures
4. ACS Magic Champions
5. CSS Medias 5. BC Star Bucuresti 5. LPS CSS Bihorul Oradea 5. ACS Dan Dacian
    6. CSS Botosani 6. CSS Unirea Iasi

Din categoriile: Stirea zilei, Comisia de competitii, Jucatori

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.