Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Stirea zilei

Luni, 30 mai 2011

Programul activitatii loturilor nationale masculine, 2011

Autor: Federatia Romana de Baschet

Federatia Romana de Baschet va prezinta programul loturilor nationale masculine (universitar, U20, U18, U16), care vor participa la competitiile oficiale din acest an.

LOTUL NATIONAL UNIVERSITAR
Convocare in data de 17 iulie, in Bucuresti
Cantonament 18-22 iulie, in Bucuresti, la Arena de Baschet
Control Medical in data de 19 iulie
Plecare in Portugalia in data de 23 iulie
Jocuri de pregatire, in perioada 23-27 iulie, in Portugalia (turneu cu Portugalia, Angola, Filipine si Iran)
Intoarcere din Portugalia in data de 28 iulie
Cantonament 28-30 iulie, in Bucuresti, la Arena de Baschet
Plecare in Germania in data de 31 iulie
Jocuri de pregatire, in perioada 01-04 august, in Germania (turneu cu Germania, Brazilia si Japonia)
Intoarcere din Germania in data de 04 august
Cantonament 05-09 august, in Bucuresti, la Arena de Baschet
Plecare in China, la Jocurile Mondiale Universitare, in data de 10 august
Jocurile Mondiale Universitare, Shenzen, in perioada 11-23 august
ANTRENORI – Dan CALANCEA si Cristian ACHIM
SPORTIVI CONVOCATI – Vlad MOLDOVEANU, Titus NICOARA, Andrei MANDACHE, Bogdan TIBARNA, Daniel POPESCU, Dragos ANDREI, Adrian GUTOAIA, Ioan MACAVEIU, Roland TOROK, Alexandru MIHUTI, Octavian BOIAN, Lazar LASZLO, Szabolcs SANTA, Ioan POP.
 
LOTUL NATIONAL U20
Convocare in data de 10 iunie, in Bucuresti
Cantocament 10-15 iunie, in Bucuresti, la Arena de Baschet
Plecare in Mecedonia in data de 15 iunie
Jocuri de pregatire, in perioada 16-17 iunie, in Macedonia (la Skopje)
Intoarcere din Macedonia in data de 17 iunie
Cantonament 21 iunie – 02 iulie, in Pitesti
Jocuri de pregatire cu Bulgaria, in perioada 02-04 iulie, in Pitesti
Cantonament 04-12 iulie, in Pitesti
Plecare in Bosnia&Hertegovina, la Campionatul European, Divizia B, in data de 12 iulie
Campionatul European, Divizia B, in perioada 12-25 iulie, in Sarajevo
ANTRENORI – Valentin POGONARU si Valerian NETOLITZCHI
SPORTIVI CONVOCATI – Bogdan TIBARNA, Matei NUNA, Ciprian TELINOIU, Dan IOAN, Lucian CHIROF, Emil STAVARACHE, Octavian CRAINIC, George TOTH, Zoran MILENCOVICI, Vlad CORPODEAN, Victor NEGUT, Iosif PARLOG, Cornel CIOACATA, Cristian CORNEANU, Tudor PINTEA, Aktas BARIS, Alexandru STANCIU.
 
LOTUL NATIONAL U18
Cantonament 11-24 iunie, in Targu Secuiesc
Cantonament 27 iunie – 07 iulie, in Pitesti
Plecare in Bulgaria in data de 07 iulie
Jocuri de pregatire, in perioada 8-9 iulie, in Bulgaria (la Pravets)
Intoarcere din Bulgaria in data de 9 iulie
Cantonament 10-20 iulie, in Constanta
Plecare in Bulgaria, la Campionatul European, Divizia B, in data de 20 iulie
Campionatul European, Divizia B, in perioada 20 iulie – 01 august, in Bulgaria (in Varna)
ANTRENORI – Florin NINI si Petrut MIHAI
SPORTIVI CONVOCATI - CRSTIEAN Horia, PETICA Andrei, BALACZ Baczo, BARAGAU Cezar, NEGOITA Gabriel, STOICOVICI Vlad, POPOVICI Vlad, MOVILEANU Adrian, DAMIAN Andrei, BOLOBITA Robert, PAUN Georgian, FILIP Leonard, OLAH Alexandru, IANULI Stefan, UTA Adrian, URSULEANU Mihai, DASCALESCU Florin.

LOTUL NATIONAL U16
Convocare in data de 20 iunie
Cantonament 20-28 iunie, in Brasov
Jocuri de pregatire cu Egipt, in perioada 28-30 iunie, in Brasov
Cantonament 02-10 iulie, in Craiova
Plecare in Macedonia in data de 10 iulie
Jocuri de pregatire, in perioada 10-14 iulie, in Macedonia (turneu la Skopje)
Intoarcere din Macedonia in data de 14 iulie
Cantonament 17-26 iulie, in Drobeta Turnu Severin
Plecare in Macedonia, la Campionatul European, Divizia B, in data de 26 iulie
Campionatul European, Divizia B, in perioada 26 iulie – 08 august, in Macedonia (in Strumica)
ANTRENORI – Razvan CENEAN si Eugen ROSU
LOTUL DE SPORTIVI VA FI ANUNTAT IN SCURT TERMEN DE FRB.
IN URMA TRIALULUI DE LA "PERFORMBASCHET, UN PAS INAINTE", IATA LOTUL DE SPORTIVI: COBZARU Vlad, UDREA Ovidiu, CIORDAS Andrei, DIACONESCU Paul, STOCHICI Ovidiu, CHIRIAC Alexandru, STAICU Catalin, GEORGESCU Vlad, HORTOGLU Mehmet, POGACEAN Bogdan, DRAGOSTE Mirel, ROTARIU Tudor, SERBANESCU Bogdan, NEGOITA Ovidiu, MEDGYESY Robert, MUEDIN Emin, KUTI Nandor, CIOTLAUS Marius, LANDER Robert.

Din categoriile: Stirea zilei, Loturi nationale masculin, Jucatori

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.