Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Comisia de competitii

Vineri, 16 septembrie 2011

Echipe inscrise in Campionatele Nationale de Juniori 2011-2012 - UPDATE

Autor: Federatia Romana de Baschet

Feminin U13

BC Star Bucuresti
AS Solaris Sporting Club Ploiesti
CS Phoenix  Constanta
ACS KSE Tg. Secuiesc
CSS Sf. Gheorghe
CSS Gimnaziul "Alexandru Ceusianu" Reghin
CSS Targoviste
LPS Arad
CSS Ploiesti
ACS Champions Bucuresti
LPS Alba Iulia
CSS Bega Timisoara
CSU Cuadripol Brasov
CSS Gheorghieni
CSS Nr. 1 Constanta
CS Sicul Baschet Covasna
CN "Mihai Eminescu" Oradea
AS BC "Valbon" Arad
CSS Botosani
CSS Craiova
LPS Galati
Universitatea  For You Cluj Napoca

Masculin U13

CS Phoenix 1 Constanta
CS Phoenix 2 Constanta
CSU Ploiesti
CSS Sibiu
ACS Magic Champions Bucuresti
CN "Vladimir Streinu" Gaiesti
Asociatia Baschet Club "Athletic" Constanta
BC Laguna Bucuresti
CSS Medias
CSS Tulcea
CSS Sf. Gheorghe
CS Speranta Cluj Napoca
Labradors Nagy Mozes I Tg. Secuiesc
Labradors Nagy Mozes II Tg. Secuiesc 
BC Olimpic Baia Mare I
BC Olimpic Baia Mare II
ACS Dan Dacian I Bucuresti
ACS Dan Dacian II Bucuresti
ACS Dan Dacian III Bucuresti
CS Cuza Sport Braila 1
CS Cuza Sport Braila 2
ACS Baller Bucuresti
CS Total Sport Arges Pitesti
CS Chemp Basket Club Ploiesti
AS BC "Galactica" Brasov
CSS Buzau
LPS-CSU Pitesti
Viitorul Deva
Royal Fun Bucuresti
CS Triumph Radauti
CSS Bega Timisoara
U-Mobitelco 1 Cluj Napoca
U-Mobitelco 2 Cluj Napoca
LPS CSS Bihorul
CSU Cuadripol Brasov
CS Heart Drobeta Turnul Severin
CSS Gheorhieni
LPS Tg. Mures
BC Mures Tg. Mures
CSM Calarasi
CS Gladius Tg. Mures
CS Fly OC Constanta
CSS Bacau
CSS Viitorul Cluj Napoca
ACS AS 30 Bucuresti
CN Aurel Vlaicu Bucuresti
BC Junior Iasi
LPS Galati
CSS Craiova
CS Phoenix Galati
CSS Unirea Iasi
CSS Botosani
BC Slam Bucuresti
CS Steaua Magic Bucuresti
CSU Sibiu

Feminin U14

AS Solaris Sporting Club Ploiesti
CSS Sibiu
CSS Alexandria
BC Raptors Bucuresti
ACS KSE Tg. Secuiesc
CSS Medias
CSS Sf. Gheorghe
CSU Ploiesti
ACS Champions Bucuresti
CN "Arany Janos" Salonta
LPS Alba Iulia
LAPI Dej
Universitatea "For You" Cluj Napoca
CSS Bega Timisoara
CSU Cuadripol Brasov
BC Sirius Tg. Mures
AS BC "Valbon" Arad
CS Bball6 Sepsi BC Sf. Gheorghe
LPS Galati
CSS Gheorghieni
CS MC Sport Cluj Napoca
CS Crisul Oradea

Masculin U14

CS All Stars Medias
CSS Sibiu
ACS Magic Champions Bucuresti
LPS Satu Mare
LPS Focsani
BC Laguna Bucuresti
CSS Medias
CSS Tg. Jiu
CSS Unirea Iasi
CS Speranta Cluj Napoca
Dinamo CSS 6 Bucuresti
CSS Targoviste
Labradors Nagy Mozes Tg. Secuiesc
BC Olimpic Baia Mare
ACS Dan Dacian I Bucuresti
ACS Dan Dacian II Bucuresti
ACS Dan Dacian III Bucuresti
CS Cuza Sport Braila
ACS Baller Bucuresti
AS BC "Galactica" Brasov
LPS-CSU Pitesti
Royal Fun  Bucuresti
BC Heroes Cluj Napoca
CS Axiopolis Cernavoda
ACS Vendor Odorheiul Secuiesc
U-Mobitelco 1 Cluj Napoca
U-Mobitelco 2 Cluj Napoca
LPS CSS Bihorul Oradea
CSU Cuadripol Brasov
CS Heart Drobeta Turnul Severin
CSS Gheorghieni
BC Mures Tg. Mures
CN Aurel Vlaicu Bucuresti
BC Junior Iasi
LPS Galati
CSS Craiova
BC Slam Bucuresti
CS Concordia Chiajna

Feminin U15

CSS Alexandria
BC Raptors
CSS Unirea Iasi
CSS Sf. Gheorghe
CSS Gimnaziul "Alexandru Ceusianu" Reghin
CS Olimpia Bucuresti
CSS Ploiesti
ACS Champions Bucuresti
CS CET Govora
CSS Bega Timisoara
CSU Cuadripol Brasov
CSM Targoviste
BC Sirius Tg. Mures
CSS Gheorghieni
CSS Nr. 1 Constanta
LPS CSS Satu Mare
CN "Mihai Eminescu" Oradea
CSS 4 Bucuresti

Masculin U15

CS All Stars Medias
CSU Sibiu
ACS Magic Champions Bucuresti
LPS Focsani
CSS Tg. Jiu
CSS Unirea Iasi
CSS Sf. Gheorghe
CS Speranta Cluj Napoca
Dinamo CSS 6 Bucuresti
ACS Dan Dacian I Bucuresti
ACS Dan Dacian II Bucuresti
CSS Ploiesti
AS BC "Galactica" Brasov
ACSB "VIPO" Bucuresti
LPS Tg. Mures
BC Bullets Hunedoara
CS Triumph Radauti
U-Mobitelco 1 Cluj Napoca
U-Mobitelco 2 Cluj Napoca
U-Mobitelco 3 Cluj Napoca
CSU Cuadripol Brasov
LPS Pitesti
CSS Gheorghieni
CSS Bacau
CSS Viitorul Cluj Napoca
CN Aurel Vlaicu Bucuresti
CS Phoenix Galati

Feminin U16

CSS Sibiu
ACS KSE Tg. Secuiesc
CSS Medias
CSS Gimnaziul "Alexandru Ceusianu" Reghin
CS Olimpia Bucuresti
CSS Ploiesti
LPS Alba Iulia
LAPI Dej
CSS Bega Timisoara
CSU Cuadripol Brasov
BC Sirius Tg. Mures
CSS Botosani
CSS Craiova
CS Phoenix Galati
CS MC Sport Cluj Napoca
CSS 4 Bucuresti

Masculin U16

CSS Nr. 1 Pajura Bucuresti
CSU Sibiu
ACS Magic Champions Bucuresti
BC Laguna Bucuresti
CSS Medias
CSS Tg. Jiu
CSS Tulcea
Dinamo CSS 6  Bucuresti
CSS Targoviste
ACS Dan Dacian Bucuresti
CS Cuza Sport Braila
CSS Ploiesti
AS BC "Galactica" Brasov
ACSB "VIPO" Bucuresti
CSS Buzau
LPS-CSU Pitesti
LPS Tg. Mures
CSS Nr. 1 Constanta
CSS Bega Timisoara
U-Mobitelco 1 Cluj Napoca
U-Mobitelco 2 Cluj Napoca
LPS CSS Bihorul Oradea
CSU Cuadripol Brasov
CS Muresul Tg. Mures
CS Rapid Bucuresti
CN Sportiv "Cetate" Deva
CSS Viitorul Cluj Napoca
CN Aurel Vlaicu Bucuresti
CSS Craiova
CS Phoenix Galati
BC Slam Bucuresti
CS Steaua Magic Bucuresti

Feminin U17

BC Star Bucuresti
CSS Sibiu
CSS Rm. Valcea
LPS Alba Iulia
CSS Bega Timisoara
BC Sirius Tg. Mures
CSS Bacau
CS Bball6 Sepsi BC Sf. Gheorghe
CSS Craiova
CS Phoenix Galati
CSS Brasovia Brasov
ACS Champions Bucuresti

Masculin U17

ACS Magic Champions Bucuresti
LPS Focsani
CSS Unirea Iasi
ACS Dan Dacian Bucuresti
CSS Miercurea Ciuc
LPS Tg. Mures
AS BC "Galactica" Brasov
CSS Bega Timisoara
BC Athletic Constanta
U-Mobitelco 1 Cluj Napoca
U- Mobitelco 2 Cluj Napoca
CSU Cuadripol Brasov
CS Rapid Bucuresti
CSS Viitorul Cluj Napoca
CS Phoenix Galati
CN Aurel Vlaicu Bucuresti
CSS Botosani
LPS Galati
CS Steaua Magic Bucuresti
BC Slam Bucuresti


Feminin U18

BC Star Bucuresti
CSS Rm. Valcea
ACS KSE Tg. Secuiesc
CSS Gimnaziul "Alexandru Ceusianu" Reghin
CS Olimpia Bucuresti
CSS Nr. 2 Bucuresti
CSS Bega Timisoara
CSS Bacau
CS Bball6 Sepsi BC Sf. Gheorghe
CS Phoenix Galati
CS MC Sport Cluj Napoca
ACS Champions Bucuresti


Masculin U18

CSS Nr. 1 Pajura Bucuresti
CSS Sibiu
CS Amicii Pitesti
CSS Rm. Valcea
ACS Magic Champions Bucuresti
Asociatia Baschet Club "Athletic" Constanta
LPS Focsani
CSS Medias
CSS Tg. Jiu
CSS Unirea Iasi
Dinamo CSS 6  Bucuresti
ACS Flash Bucuresti
CSS Ploiesti
LPS CSU Pitesti
LPS Tg Mures
CSS Nr. 1 Constanta
CSS Bega Timisoara
U-Mobitelco Cluj Napoca
LPS CSS Bihorul Oradea
CSU Cuadripol Brasov
CSS Viitorul Cluj Napoca
CN Aurel Vlaicu Bucuresti

Feminin U23

CS Olimpia Bucuresti
Universitatea Cluj Napoca
CSS Bega Timisoara
CSM Bucuresti Sportul Studentesc
CS Crisul Oradea
CS Olimpia Brasov

Masculin U23

CSU Ploiesti
CS Amicii Pitesti
ACS Magic Champions Bucuresti
CSS Targoviste
Labradors Nagy Mozes Tg. Secuiesc
SCM Pitesti
U-Mobitelco Cluj Napoca
CSS Viitorul Cluj Napoca
CSS "Unirea" Iasi
CS Phoenix Galati
CN Aurel Vlaicu Bucuresti
CSA Steaua Bucuresti
CSS Otopeni
BC 2 Timisoara

Feminin Divizia B

ACS KSE Tg. Secuiesc
CSU Alba Iulia
CS Bball6 Sepsi BC Sf. Gheorghe
CS MC Sport Cluj Napoca
CSS Rm. Valcea
CS Sport Club Calin Baia Mare

Masculin Divizia B

CSU 2 Ploiesti 
CSU Galati
U-Mobitelco Cluj Napoca
West Olympia Phoenix Arad
CSU Cuadripol Brasov
CS Phoenix Galati
Asociatia Vabova Sport Club Sf. Gheorghe
CS BC "Farul" Constanta
CS Rapid Bucuresti
CSA Steaua Bucuresti
CSM 2 Oradea
CS BC Timba Timisoara
CS Gaz Metan Medias
CS Amicii Pitesti
BCM U Pitesti 2
BC Mures Tg. Mures
CSM Focsani
CS Concordia Chiajna
CS Basket Time Bucuresti
CN Aurel Vlaicu Bucuresti

Din categoriile: Comisia de competitii

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.