Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Vineri, 28 octombrie 2011

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 28-30 octombrie 2011?

Autor: Federatia Romana de Baschet


Raspunzand numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet vine in intampinarea numerosilor fani ai baschetului romanesc si reia prezentarea programului competitional din Bucuresti din fiecare week-end. Mai jos, va prezentam cu sprijinul CCCLT si al AJB a Municipiului Bucuresti programul complet din acest week-end cu meciurile care se vor desfasura in salile din Capitala:
 
Vineri 28.10.2011
 
Sala Regimentului de Garda “Mihai Viteazul”
Ora 16:30 Concordia Chiajna vs. CSU Ploiesti (Divizia B, M)
Ora 18:15 CSA Steaua vs. Rapid (Divizia B, M)

Sambata 29.10.2011
 
Sala Regimentului de Garda “Mihai Viteazul”
Ora 11:00 CSU Ploiesti vs. Rapid (Divizia B, M)
Ora 12:45 CSA Steaua vs. Concordia Chiajna (Divizia B, M)
 
Sala Colegiului National “George Cosbuc”
Ora 11:00 CSS 1 Pajura vs. BC Star (municipal, J3, M)
Ora 12:30 CSS 1 Pajura vs. BC Slam (U16, M)
Ora 14:00 CSS 1 Pajura vs. CSS 5 Bucuresti (municipal, J2, M)
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 8:30 Olimpia C vs. BC Star (municipal, J3, F)
Ora 10:00 Olimpia C vs. CSS Ploiesti (minibaschet, F)
Ora 11:00 Olimpia vs. CSS Ploiesti (U16, F)
Ora 12:30 Olimpia A vs. Vilis (minibaschet, F)
 
Sala Scolii nr. 280
Ora 14:00 Steaua Magic vs. BC Laguna (U16, M)
Ora 15:30 Steaua Magic vs. Magic Champions (municipal, J3, M)
Sala Liceului “Dante Alighieri”
Ora 14:30 Baller vs. Raptors (babybaschet, M)
Ora 15:30 Baller vs. Raptors (minibaschet, M)
Ora 16:30 Baller vs. Laguna B (municipal, J3, M)
 
Sala “Arena de Baschet”
Ora 11:00 ACSB Vipo vs. Rapid (U16, M)
 
Sala CSS 6 (Luica)
Ora 10:30 Dinamo CSS 6 vs. CN Aurel Vlaicu (U16, M)
 
Sala Sporturilor Otopeni
Ora 18:15 Otopeni vs. U-Mobitelco BT Cluj-Napoca (Divizia A, M)
 
Sala Colegiului National “Iulia Hasdeu”
Ora 17:00 ACS Dan Dacian vs. ACS Flash (U18, M)
 
Sala “Leu”
Ora 15:00 Silena vs. Tractorul (Onoare, M)
Ora 16:30 Laguna vs. Arhitect 95 (Onoare, M)
Ora 18:00 Raider vs. Tancul (Onoare, M)
 
Duminica 30.10.2011
 
Sala Regimentului de Garda “Mihai Viteazul”
Ora 11:00 Concordia Chiajna vs. Rapid (Divizia B, M)
Ora 12:45 CSA Steaua vs. CSU Ploiesti (Divizia B, M)
 
Sala “Arena de Baschet”
Ora 12:30 BC Star vs. CSS Rm. Valcea (U18, F)
Ora 14:00 ACSB Vipo vs. Phoenix Galati (U15, M)
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 09:00 Olimpia B vs. CSS 2 Bucuresti (municipal, J3, F)
Ora 11:00 Olimpia vs. CSS Ploiesti (U15, F)
 
Sala Scolii nr. 309
Ora 14:15 Magic Champions vs. Cernat BC (minibaschet, M)
Ora 15:30 ACS Magic Champions vs. ACS Dan Dacian (U15, M)
 
Sala Liceului “Henri Coanda”
Ora 9:30 Champions vs. Phoenix Constanta (municipal, J3, M)
Ora 11:30 Champions vs. CSS 1 Constanta (U15, F)
Ora 13:00 Champions vs. CSS Ploiesti (minibaschet, F)
Ora 15:30 Champions vs. BC Star (babybaschet, M)
Ora 16:30 Champions vs. BC Star (minibaschet, F)
Ora 17:30 Champions vs. BC Star (Onoare, F)
 
Sala Liceului “Dante Alighieri”
Ora 13:00 Baller vs. Vilis (municipal, J2, M)
Ora 14:30 Baller vs. Vilis (municipal, J3, M)
Ora 16:00 Baller vs. Vilis (babybaschet, M)
 
Sala Scolii nr. 97
Ora 09:30 BC 97 vs. CSS Alexandria (minibaschet, M)
Ora 10:30 BC 97 vs. Olimpia A (municipal, J3, F)
Ora 12:00 BC 97 vs. Phoenix Constanta (municipal, J3, M)
Ora 13:30 AS 30 vs. BC Slam A (minibaschet, M)
Ora 14:30 Amicii Baschetului vs. AS 30 (babybaschet, M)
 
Sala CSS 6 (Luica)
Ora 10:30 Dinamo CSS 6 vs. ACS Dan Dacian (U15, M)
 
Sala Liceului Teoretic “Grigore Moisil”
Ora 18:00 ACS Flash vs. Dinamo CSS 6 (U18, M)
 
Sala Colegiului National “Iulia Hasdeu”
Ora 18:00 ACS Dan Dacian vs. CN Aurel Vlaicu (U18, M)
 
Sala “Leu”
Ora 09:00 Universitatea vs. Basketball Blues (Onoare, M)
Ora 10:30 Metrorex vs. Ultimii Mohicani (Onoare, M)
Ora 12:00 Rapid vs. Politehnica 1 (Onoare, M)
Ora 13:30 Mithos vs. Politehnica 2 (Onoare, M)
Ora 15:00 Titanii vs. XXL (Onoare, M)
Ora 16:30 BC 97 vs. Ciocanul (Onoare, M)
Ora 18:00 Factor vs. Sacalii (Onoare, M)
Ora 19:30 Fazanii vs. Isteria (Onoare, M)

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Comunicate de presa

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.