Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Vineri, 4 noiembrie 2011

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 4-6 noiembrie 2011?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Raspunzand numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet vine in intampinarea numerosilor fani ai baschetului romanesc si reia prezentarea programului competitional din Bucuresti din fiecare week-end. Mai jos, va prezentam cu sprijinul CCCLT si al AJB a Municipiului Bucuresti programul complet din acest week-end cu meciurile care se vor desfasura in salile din Capitala:

Vineri - 04.11.2011  
 
    
           
 Sala Scolii nr.175
Ora 18:00 4 Sports - Dinamo CSS 6 A (municipal, minibaschet, masculin

Sala Scolii nr. 97        
Ora 08:30 10 jucuri baschet masculin  in cadrul Olimpiadei Nationale a Sportului Scolar

Sala Colegiului National "Iulia Hasdeu"
Ora 21:00 ACS Dan Dacian Bucuresti - CSS Targoviste (U16, masculin)


           
Sambata - 05.11.2011        
           
Sala Liceului "Henri Coanda"
Ora 13:00 ACS Champions Bucuresti - LPS Galati (U14, feminin)
Ora 14:30 Champions - CSS 4
           
Sala Colegiului National "Iulia Hasdeu"
Ora 17:00 ACS Dan Dacian 1 Bucuresti - ACS Dan Dacian 3 Bucuresti (U14, masculin)
           
Sala Liceului "Dante Alighieri"
Ora 15:00 ACS Baller Bucuresti - ACS Dan Dacian 2 Bucuresti (U14, masculin)
Ora 16:30 Baller - Laguna (municipal, J3, masculin)
           
Sala CSS 6 (Luica)
        
Ora 12:30 CS Dinamo CSS 6 Bucuresti - CSS Targoviste (U14, masculin)
           
Sala Colegiului National "Aurel Vlaicu"

Ora 14:00 C.N. Aurel Vlaicu Bucuresti - CS Royal Fun Bucuresti (U14, masculin)
           
Sala Scolii nr.128
Ora 12:00 ACS Magic Champions Buc - ACS Axiopolis Cernavoda (U14, masculin)
Ora 13:30 Magic Champions - Phoenix Constanta (municipal, minibaschet, masculin)
           
Sala Scolii nr.129        
Ora 14:30 BC Laguna Bucuresti - BC Slam Bucuresti (U14, masculin)
           
Sala "Arena de Baschet"        
Ora 12:30 CSM Buc-Sportul Studentesc - CS Sepsi BC Sf Gheorghe (Divizia A, feminin)
Ora 18:00 CSM Bucuresti - BCM U Pitesti (Divizia A, masculin)
           
Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"        

Ora 12:00 CS Olimpia Bucuresti - Universitatea CSM Oradea (Divizia A, feminin)
           
Sala Colegiului National "Ion Creanga"
Ora 8:30    ONSS
           
Sala Regimentului de Garda "Mihai Viteazul"    
Ora 14:30 Spike - BC Canada Alexandria (municipal, J3, masculin)
           
Sala Scolii nr.103

Ora 10:30 Star - CSS 2 (municipal, J3, feminin)
Ora 12:00 Star - Vilis (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 13:15 Star - CSS 4 (municipal, minibaschet, feminin)

Sala Leu            
Ora 13:30 Factor - Silena (municipal, onoare)
Ora 15:00 Granitul - Politehnica 3 (municipal, onoare)
Ora 16:30 Ciocanul - Laguna (municipal, onoare)
Ora 18:00 Tancul  - Metrorex (municipal, onoare)
Ora 19:30 Raider  - Pionierii (municipal, onoare)


           
Sala Liceului "Alexandru Ioan Cuza"
Ora 16:15 Royal Fun - Phoenix Constanta (municipal, minibaschet, masculin)
       
Duminica - 06.11.2011        
           
Sala Scolii nr. 97        
Ora 9:30 BC 97    - Slam (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 10:30    BC 97 - Star (municipal, J3, feminin)
Ora 12:00    BC 97 -    Slam (municipal, babybaschet, masculin)
           
Sala "Arena de Baschet"        
Ora 18:00 CS Dinamo Bucuresti - BC Perla Harghitei Miercurea Ciuc (Divizia A, masculin)
           
Sala Scolii nr.30    
    
Ora 10:00 AS 30 - Raptors (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 11:00 AS 30    - Raptors (municipal, minibaschet, masculin)
           
Sala Colegiului National "Ion Creanga"
Ora 8:30    Olimpiada Nationala a  Sportului Scolar
           
Sala Scolii nr.54        
Ora 9:30 CSS 4    - Sport for All (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 10:30    CSS 4 -    Vilis (municipal, J3, masculin)
Ora 12:00    CSS 4 -    CSS 2 (municipal, minibaschet, feminin)
           
Sala Scolii nr. 128        
Ora 10:00 Magic Champions - Baller (municipal, J3, masculin)
Ora 11:30 Magic Champions - Baller (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 13:00 Magic Champions - Baller (municipal, J2, masculin)

Sala Leu

Ora 12:00 Rapid - Leii (municipal, onoare)
Ora 13:30 Mithos - Universitatea (municipal,onoare)
Ora 15:00 Rado Sport - AS Intersport (municipal, onoare)
Ora 16:30 Politehnica 2 - Emagic (municipal,onoare)
Ora 18:00  Titanii - Isteria (municipal,onoare)
Ora 19:30  Politehnica 1 - Star (municipal,onoare)
Ora 21:00  Sacalii - Tractorul (municipal,onoare)         
           
Sala Olimpia "Prof.Octavian Dimofte"        
Ora 11:00 Olimpia C - Olimpia B (municipal, J3, feminin)
Ora 12:30 Olimpia A - Phoenix Constanta (municipal, minibaschet, feminin)
Ora 13:30 Olimpia C - Dan Dacian A (municipal, minibaschet, feminin)
Ora 14:30 Olimpia A - Phoenix Constanta (municipal, J3, feminin)

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Comunicate de presa

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.