Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Stirea zilei

Joi, 10 noiembrie 2011

Aradul trece la pas de VS Praga, CSM Satu Mare pierde in Cehia

Autor: Federatia Romana de Baschet

Una calda, alta rece, in etapa a treia a Ligii Europei Centrale. Reprezentantele Romaniei au consemnat ieri o victorie si o infrangere in grupele competitiei. BC ICIM Universitatea Vasile Goldis Arad a trecut la pas pe teren propriu de echipa VS Praga, cu scorul 87-39 si ramane neinvinsa in Grupa B  a CEWL, in timp ce formatia CSM Satu Mare a pierdut duelul din deplasare cu Kara Trutnov (Cehia), cu scorul 90-65.
In celelalte meciuri disputate ieri s-au inregistrat urmatoarele rezultate:

GRUPA A

ZBK Whirlpool Poprad - Valosun Brno  81-69 

GRUPA B
TSV Wasserburg - Slovanka MB 83-77

Conform programului afisat de organizatori, CSM Satu Mare va disputa urmatorul meci pe 23 noiembrie impotriva echipei Valosun Brno, in vreme ce BC ICIM Universitatea Vasile Goldis Arad va evolua in fieful echipei  TSV Wasserburg.

Va prezentam mai jos rezultatele inregistrate in precedentele runde, precum si programul complet al celor doua echipe romanesti in CEWL.

GRUPA A

 
CSM SATU MARE
ZBK Whirlpool Poprad (SVK)
Kara Trutnov (CZE)
Valosun Brno (CZE)

Programul Grupei A:
 
Etapa 1 (19 octombrie)
CSM Satu Mare - Valosun Brno 92-73
ZBK Whirlpool Poprad - Kara Trutnov 67-77
      
Etapa 2 (2 noiembrie )
CSM Satu Mare - ZBK Whirlpool Poprad 82-63
Valosun Brno - Kara Trutnov 71-86

Etapa 3 (9 noiembrie)
ZBK Whirlpool Poprad - Valosun Brno 81-69
Kara Trutnov - CSM Satu Mare 90-65

Etapa 4 (23 noiembrie)
Valosun Brno - CSM Satu Mare
Kara Trutnov - ZBK Whirlpool Poprad

Etapa 5 (30 noiembrie)
Kara Trutnov - Valosun Brno
ZBK Whirlpool Poprad - CSM Satu Mare

Etapa 6 (7 decembrie)
Valosun Brno - ZBK Whirlpool Poprad
CSM Satu Mare - Kara Trutnov
 
 
GRUPA B

ICIM  UNIV. VASILE GOLDIS ARAD
Slovanka MB (CZE)
TSV 1880 Wasserburg (GER)
VS Praha (CZE)
 
Programul Grupei B:


Etapa 1 (19 octombrie)
VS Praha - Slovanka MB 84-69
ICIM UVG Arad - TSV Wasserburg 74-60

Etapa 2 (2 noiembrie )
VS Praha - TSV Waserburg (aminat)
Slovanka MB - ICIM UVG Arad 60-79

Etapa 3 (9 noiembrie)
ICIM UVG Arad - VS Praha  87-39
TSV Wasserburg - Slovanka MB 83-77

Etapa 4 (23 noiembrie)
VS Praha - Slovanka MB
TSV Wasserburg -  ICIM UVG Arad

Etapa 5 (30 noiembrie)
TSV Wasserburg - VS Praha
ICIM UVG Arad - Slovanka MB

Etapa 6 (7 decembrie)
VS Praha - ICIM UVG Arad
Slovanka MB - TSV Wasserburg

Din categoriile: Stirea zilei

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.