Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Vineri, 18 noiembrie 2011

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 18-20 noiembrie 2011?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Raspunzand numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet vine in intampinarea numerosilor fani ai baschetului romanesc si reia prezentarea programului competitional din Bucuresti din fiecare week-end. Mai jos, va prezentam cu sprijinul CCCLT si al AJB a Municipiului Bucuresti programul complet din acest week-end cu meciurile care se vor desfasura in salile din Capitala:

Vineri 18.11.2011        

           
Sala Liceului "Dante Alighieri"

Ora 08:30 4 jocuri - Olimpiada nationala a sportului scolar
           
Sala Colegiului National "Ion Luca Caragiale"
Ora 15:00 3 jocuri - Olimpiada nationala a sportului scolar
           
Sala Faculttii de Arhitectura            
Ora 16:30 Universitatea    - Spiru  Haret (Campionat Universitar, feminin)
Ora 17:45 Universitatea    - Academia de Politie (Campionat Universitar, masculin)
           
Sala Facultatii de Medicina            
Ora 17:00 Medicina - Dimitrie Cantemir (Campionat universitar, feminin)
Ora 18:15 Medicina - Constructii (Campionat Universitar, masculin)
           
Sala Liceului Teoretic "Grigore Moisil"
Ora 20:30 ACS Flash Bucuresti - ACS Dan Dacian Bucuresti (CN, U18, masculin)
           
Sambata 19.11.2011        
            
Sala Rapid  
      
Ora 11:00 CS Rapid Bucuresti - CS Olimpia Bucuresti (Divizia A, feminin)
           
Sala "Arena de Baschet"  
         
Ora 18:00 CSM Bucuresti - CS Politehnica Iasi (Divizia A, masculin)
           
Sala Otopeni            
Ora 18:00 CS Otopeni - CSS Giurgiu (Divizia A, masculin)
           
Sala Scolii Generale nr. 129  
         
Ora 13:30 Laguna - C N Aurel Vlaicu (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 14:30 Laguna B - Steaua Magic (municipal, J3, masculin)
Ora 16:00 Laguna - Rapid (municipal, J2, masculin)
           
Sala Liceului "Dante Alighieri"
Ora 13:30 CS B Raptors Bucuresti - AS Solaris Ploiesti (CN, U14, feminin)
Ora 15:00 Raptors - Phoenix Constanta (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 16:00 Dan Dacian - Baller (municipal, J1, masculin)
           
Sala Colegiului National "Iulia Hasdeu"
Ora 14:30 ACS Dan Dacian 2 Bucuresti - CSU Brasov (CN, U14, masculin)
Ora 16:30 Star    - Dan Dacian A (municipal, minibaschet, feminin)
Ora 17:30 Dan Dacian A - Dan Dacian B (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 18:30 Dan Dacian - Royal Fun (municipal, J3, masculin)
           
Sala Colegiului National "Ion Creanga"
Ora 10:30 Dinamo CSS 6 B - Vilis (municipal, J3, masculin)
Ora 12:00 Dinamo CSS 6 A - Phoenix Constanta (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 13:00 Dinamo CSS 6 A - AS 30 (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 14:00 Dinamo CSS 6 A - Artemis (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 15:00 Dinamo CSS 6 A - Basket Canada Alexandria (municipal, J3, masculin)
           
Sala Leu            
Ora 12:30 AS Baschet Time Bucuresti - CSU Galati (Divizia B, masculin)
Ora 15:00 Metrorex - Pionierii (studentesc, masculin)
Ora 16:30 Silena - Sacalii (studentesc, masculin)
Ora 18:00 Titanii - Basketball Blues (studentesc, masculin)
           
Sala Regimentului de Garda "Mihai Viteazul"            
Ora  14:30 CSA Steaua Bucuresti    - CN Aurel Vlaicu Bucuresti (Divizia B, masculin)
           
Sala Scolii Generale nr. 103            
Ora 10:00 Star - Laguna (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 11:00 Star - Cernat BC (municipal, J3, masculin)
Ora 12:30 Star - Dinamo CSS 6 C (municipal, minibaschet, feminin)
           
Sala Scolii Generale nr. 175            
Ora 13:30 4 Sports - Laguna (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 15:00 4 Sports - CSS 2 (municipal, minibaschet, feminin)
Ora 16:00 4 Sports - Slam (municipal, minibaschet, masculin)


Duminica 20.11.2011      
 
           
Sala "Arena de Baschet"             
Ora 18:00 CS Dinamo Bucuresti - BC Mures Targu Mures (Divizia A, masculin)
           
Sala Colegiului National "Spiru Haret"
Ora 09:30 Slam - Amicii Baschetului (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 10:30 Slam - CSS Alexandria (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 11:30 BC Slam Bucuresti - ACS Magic Champions Buc (CN, U14, masculin)
Ora 13:00 Slam    - AS 30 (municipal, babybaschet, masculin)
           
Sala Scolii Generale nr. 97            
Ora 09:30 BC 97 - Vilis (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 10:30 BC 97    - Olimpia C (municipal, J3, feminin)
Ora 12:00 BC 97 - Dan Dacian (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 13:30 Vilis    - AS 30    J3M
           
Sala Liceului "Henri Coanda"            
Ora 12:00 Champions - 4 Sports    
Ora 13:00 Champions - Comets (municipal, babybaschet, feminin)
Ora 14:00 Champions - CSS 2 (municipal, J3, feminin)
Ora 15:30 Champions - Vilis B (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 16:30 Champions - Artesania (municipal, J3, masculin)
Ora 18:00 Champions - AS 30 (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 19:00 Champions - Star (senioare, feminin)
           
Sala Liceului "Alexandru Ioan Cuza"
Ora 11:30 CS Royal Fun Bucuresti - CS Dinamo CSS 6 Bucuresti (CN, U14, masculin)
           
Sala Rapid            
Ora 12:30 CS Rapid Bucuresti - BCM U Pitesti 2 (Divizia B, masculin)
           
Sala Leu            
Ora 12:00 Granitul - RadoSport (studentesc, masculin)
Ora 13:30 Mithos - Royal Fun (stundetesc, masculin)
Ora 15:00 Ciocanul - BC 97 (studentesc, masculin)
Ora 16:30 Emagic - Poli 2 (studentesc, masculin)
Ora 18:00 XXL    - Fazanii (studentesc, masculin)
Ora 19:30 Raider - Poli 1 (studentesc, masculin)
           
Sala Liceului "Dante Alighieri"            
Ora 14:30 Baller - Star    (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 15:30 Baller A - Royal Fun (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 16:30 Baller B - Raptors (municipal, minibaschet, masculin)
           
Sala Regimentului de Garda "Mihai Viteazul"            
Ora 11:00 Vipo    - Spike (municipal, J2, masculin)
Ora 12:00 Popovici Gheorghita Gaiesti - Spike (municipal, J3, masculin)
           
Sala Scolii Generale nr. 113            
Ora 10:00 Artesania - Vilis (municipal, minibaschet, feminin)
Ora 11:00 Artesania - Vipo (municipal, minibaschet, masculin)
           
Sala CSS 6            
Ora 10:00 Dinamo CSS 6 C - CSS 4 (municipal,minibaschet, feminin)
Ora 11:00 Dinamo CSS 6 B - Raptors (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 12:00 Dinamo CSS 6 B - CSS 4 (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 13:00 Dinamo CSS 6 A - CSS 5 (municipal, J2, masculin)
           




Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Comunicate de presa

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.