Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Vineri, 25 noiembrie 2011

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 25-27 noiembrie 2011?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Raspunzand numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet vine in intampinarea numerosilor fani ai baschetului romanesc si reia prezentarea programului competitional din Bucuresti din fiecare week-end. Mai jos, va prezentam cu sprijinul CCCLT si al AJB a Municipiului Bucuresti programul complet din acest week-end cu meciurile care se vor desfasura in salile din Capitala:

Vineri 25.11.2011

                   
Sala “Arhitectura”

Ora 16:30 Arhitectura vs. U. Nicolae Titulescu (Campionat Universitar, feminin)
Ora 17.45 Arhitectura vs. UNEFS (Campionat Universitar, masculin)
 
Sala “Medicina”
Ora 17:00 Medicina vs. Universitatea (Campionat Universitar, feminin)
Ora 18:15 Medicina vs. U. Romano-Americana (Campionat Universitar, masculin)
 
Sala Scolii nr. 40
Ora 09:00 Jocuri in cadrul ONSS
 
Sala Liceului “Stefan Odobleja”
Ora 08:30 Jocuri in cadrul ONSS
 
Sala “ASE”
Ora 12:00 Jocuri in cadrul Cupei Economistul
 
Sala Liceului “Dante Alighieri”
Ora 08:30 Jocuri in cadrul ONSS
 
Sala Scolii nr. 280
Ora 09:00 Jocuri in cadrul ONSS
 
Sambata 26.11.2011
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 10:00 Olimpia C vs. 4 Sports (municipal, J3, feminin)
Ora 12:00 Olimpia vs. Bball Sepsi BC Sf. Gheorghe (Divizia A, feminin)
Ora 13:30 Olimpia vs. CSS Craiova (CN U16, feminin)
 
Sala FRB “Arena de Baschet”
Ora 12:30 ACS Magic Champions vs. BC Slam (CN U16, masculin)
Ora 16:00 CSM Sportul Studentesc vs. Teleorman Alexandria (Divizia A, feminin)
 
Sala Colegiului National “Ion Creanga”
Ora 11:00 Dinamo CSS 6 vs. CN Aurel Vlaicu (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 12:30 Dinamo CSS 6 vs. BC Star (municipal, J3, masculin)
 
Sala Scolii nr. 280
Ora 14:00 Steaua Magic vs. Dinamo CSS 6 (CN U16, masculin)
Ora 15:30 Steaua Magic vs. CSS 4 (municipal, J3, masculin)
Ora 17:00 Steaua Magic vs. ACS Dan Dacian A (municipal, minibaschet, masculin)
 
Sala Colegiului National “Iulia Hasdeu”
Ora 14:00 ACS Dan Dacian vs. Heart Drobeta Tr. Severin (municipal, J3, masculin)
Ora 15:30 ACS Dan Dacian vs. Rapid (CN U16, masculin)
Ora 17:00 Laguna vs. ACS Dan Dacian B (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 18:00 Star vs. Comets (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 19:00 Star vs. ACS Dan Dacian (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 20:00 ACS Dan Dacian  vs. Heart Drobeta Tr. Severin (municipal, J3, masculin)
 
Sala Liceului “Dante Alighieri”
Ora 14:00 Baller B vs. AS 30 (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 15:00 Baller B vs. Artesania (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 16:00 Slam vs. Baller A (municipal, minibaschet, masculin)
 
Sala Scolii nr. 129
Ora 14:00 BC Laguna vs. CN Aurel Vlaicu (CN U16, masculin)
 
Sala “LEU”
Ora 13:30 Arhitect 95 vs. Universitatea (Studentesc, masculin)
Ora 15:00 Emagic vs. XXL (Studentesc, masculin)
Ora 18:00 Royal Fun vs. Basketball Blues (Studentesc, masculin)
Ora 19:30 Raider vs. Ultimii Mohicani (Studentesc, masculin)
 
Duminica 27.11.2011
 
Sala FRB “Arena de Baschet”
Ora 14:00 Star vs. ACS Champions (CN U18, feminin)
Ora 18:00 Dinamo vs. CSU Atlassib Sibiu (Divizia A, masculin)
 
Sala CSS 6
Ora 09:00 Vilis A vs. Dinamo CSS 6 (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 10:30 Dinamo CSS 6 vs. Magic Champions (municipal, J3, masculin)
Ora 12:00 Dinamo CSS 6 vs. LPS Pitesti (CN U15, masculin)
 
Sala Colegiului National “Iulia Hasdeu”
Ora 11:30 ACS Dan Dacian vs. Heart Drobeta Tr. Severin (municipal, J3, masculin)
Ora 13:00 ACS Dan Dacian vs. Phoenix Galati (CN U15, masculin)
Ora 14:30 ACS Dan Dacian vs. Slam (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 15:30 Slam vs. ACS Dan Dacian (municipal, J3, masculin)
Ora 17:00 ACS Dan Dacian vs. Concordia Chiajna (CN U14, masculin)
 
Sala Liceului “Nicolae Tonitza”
Ora 10:30 CSS 6 vs. Comets (municipal, babybaschet, feminin)
Ora 11:30 CSS 6 vs. Olimpia A (municipal, minibaschet, feminin)
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 11:00 Olimpia vs. CSM Targoviste (CN U15, feminin)
Ora 13:00 Olimpia B vs. Phoenix Constanta (municipal, J3, feminin)
 
Sala Liceului Teoretic “Grigore Moisil”
Ora 09:00 CSS 5 vs. Spike (municipal, J2, masculin)
Ora 10:30 BC Canada Alexandria vs. Sport For All (municipal, J3, masculin)
Ora 18:00 ACS Flash vs. CN Aurel Vlaicu (CN U18, masculin)
 
Sala Scolii nr. 97
Ora 09:30 BC 97 vs. Raptors (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 10:30 Champions vs. BC 97 (municipal, J3, feminin)
Ora 12:00 BC 97 vs. Raptors (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 13:00 BC 97 vs. Laguna B (municipal, J3, masculin)
Ora 14:30 Spike vs. Comets (municipal, minibaschet, masculin)
 
Sala Scolii nr. 309
Ora 14:15 CSS Alexandria vs. Magic Champions (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 15:15 ACS Magic Champions vs. ACS Vipo (CN U15, masculin)
 
Sala Liceului “Henri Coanda”
Ora 11:00 Champions vs. Phoenix Constanta (municipal, minibaschet, feminin)
 
Sala Colegiului Tehnic “Iuliu Maniu”
Ora 12:00 CSS 2 vs. Olimpia A (municipal, J3, feminin)
Ora 13:30 CSS 2 vs. Raptors (municipal, minibaschet, feminin)
 
Sala Liceului “Alexandru Ioan Cuza”
Ora 11:30 Royal Fun vs. AS 30 (municipal, J3, masculin)
Ora 13:00 Royal Fun vs. Phoenix Constanta (municipal, minibaschet, masculin)
 
Sala Liceului “Dante Alighieri”
Ora 11:30 Raptors vs. CSS 1 Constanta (CN U15, feminin)
 
Sala “LEU”
Ora 10:30 Tancul vs. Pionierii (Studentesc, masculin)
Ora 12:00 Rapid vs. Star (Studentesc, masculin)
Ora 13:30 Mithos vs. Rado Sport (Studentesc, masculin)
Ora 15:00 Poli 3 vs. AS Intersport (Studentesc, masculin)
Ora 16:30 Leii vs. Poli 1 (Studentesc, masculin)
Ora 18:00 Poli 2 vs. Part Time (Studentesc, masculin)
Ora 19:30 Titanii vs. Tractorul (Studentesc, masculin)

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Comunicate de presa

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.