Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Vineri, 2 decembrie 2011

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 2-5 decembrie 2011?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Raspunzand numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet vine in intampinarea numerosilor fani ai baschetului romanesc si reia prezentarea programului competitional din Bucuresti din fiecare week-end. Mai jos, va prezentam cu sprijinul CCCLT si al AJB a Municipiului Bucuresti programul complet din acest week-end cu meciurile care se vor desfasura in salile din Capitala:

Vineri 02.12.2011        

           
Sala Rapid            
Ora 15:30 CS Rapid Bucuresti - SCM Craiova (Divizia A, feminin)
           
Sala Colegiului National "Ion Luca Caragiale"
ORa 15:00 trei meciuri in cadrul Olimpiadei Nationale a Sportului Scolar    

Sala Scolii nr.54            
Ora 19:30 CSS 4 Bucuresti - CSS Ploiesti (CN, U16, feminin)
           
Sala Scolii nr. 30            
ORa 09:00 Olimpiada Nationala a Sportului Scolar

Sambata 03.12.2011        
           
Sala "Arena de Baschet"            
Ora 12:00 CSM Buc-Sportul Studentesc - BCM Danzio Timisoara (Divizia A, feminin)
Ora 18:00 CSM Bucuresti - BC PH Miercurea Ciuc (Divizia A, masculin)
           
Sala Otopeni      
     
CS Otopeni - CS Energia Rovinari Tg Jiu (Divizia A, masculin)
              
Sala Chiajna            
Ora 11:00 CS Concordia Chiajna - CS Farul Constanta (Divizia B, masculin)
           
Sala Colegiului National "Iulia Hasdeu"
Ora 15:00 ACS Dan Dacian 1 Bucuresti - LPS Galati (CN, U14, masculin)
Ora 16:30 ACS Dan Dacian 3 Bucuresti - CS Cuza Sport Braila (CN, U14, masculin)

Sala Colegiului National "Aurel Vlaicu"

Ora 10:00 CN Aurel Vlaicu Bucuresti - CS Dinamo CSS 6 Bucuresti (CN, U14, masculin)
Ora 12:00 CN Aurel Vlaicu Bucuresti - CSU 2 Ploiesti (Divizia B, masculin)    
      
Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"            
Ora 11:00 Raptors - Olimpia C (municipal, minibaschet, feminin)
Ora 12:00 Olimpia B - Olimpia C (municipal, J3, feminin)
           
Sala Scolii nr. 129            

Ora 14:00 Laguna B - Artesania (municipal, J3, masculin)
Ora 15:30 Dan Dacian A    - Laguna (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 17:00 Laguna - CSS 1 Pajura A (municipal, J2, masculin)
           
Sala Scolii nr. 128            

Ora 12:00 ACS Magic Champions Bucuresti - CS Laguna Bucuresti (CN, U14, masculin)
Ora 13:30 Magic Champions - Dan Dacian B (municipal, minibaschet, masculin)
           
Sala Scolii nr. 32            
Ora 12:00 Vilis - CSM Targoviste (municipal, minibaschet, feminin)
Ora 13:00 Vilis - Raptors (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 14:00 Vilis    - Dan Dacian (municipal, J3, masculin)
Ora 15:30 Vilis    - Vipo (municipal, J2, masculin)
           
Sala Scolii nr. 280            
Ora 13:30 Steaua Magic - Phoenix Constanta (municipal, J3, masculin)
Ora 15:00 Steaua Magic - CN Aurel Vlaicu (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 16:00 Magic Champions - Phoenix Constanta (municipal, J3, masculin)
           
Sala Leu            
Ora 12:00 AS Intersport     - Arhitect 95 (Divizia onoare, masculin)
Ora 13:30 Factor - Granitul (Divizia onoare, masculin)
Ora 15:00 Poli 3 - Tractorul (Divizia onoare, masculin)
Ora 16:30 Laguna - Rado Sport (Divizia onoare, masculin)
Ora 18:00 XXL - Part Time (Divizia onoare, masculin)
Ora 19:30 Sacalii - Isteria (Divizia onoare, masculin)

Sala Regimentului de Garda "Mihai Viteazu"            
Ora 15:00 CSA Steaua Bucuresti - BCM U 2 Pitesti (Divizia B, masculin)


Duminica 04.12.2011        
           
Sala Chiajna            
Ora 09:00 CS Concordia Chiajna - ACS Baller Bucuresti (CN, U14, masculin)
           
Sala "Arena de Baschet"            
Ora 13:00 CS Rapid Bucuresti - CS Amicii Pitesti (Divizia B, masculin)
           
Sala Colegiului National "Iulia Hasdeu"
Ora 11:30 Dan Dacian - Raptors (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 12:30 Dan Dacian B - Artemis (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 13:30 Dan Dacian - Phoenix Constanta (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 14:30 Dan Dacian - CSS4 (municipal, minibaschet, feminin)
Ora 15:30 Dan Dacian - Slam
           
Sala Regimentului de Garda "Mihai Viteazu"            
ORa 11:00 AS 30    - Spike    (municipal, minibaschet, masculin)
           
Sala Colegiului National Spiru Haret         
   
Ora 10:00 Slam - Cernat BC (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 11:00 Slam - Phoenix Constanta (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 12:00 Slam - ACS Axiopolis Cernavoda (municipal, U14, masculin)
           
Sala Liceului "Dante Alighieri"

Ora 13:30 Baller B - Vipo (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 14:30 Baller - Rapid (municipal, J2, masculin)
Ora 16:00 Baller - Flash (municipal, J1, masculin)
           
Sala Scolii nr. 308            
Ora 12:30 Artesania - Star (municipal, J3, feminin)
Ora 14:00 Artesania - Star (municipal, minibaschet, masculin)
           
Sala Colegiului Tehnic "Iuliu Maniu"
Ora 12:00 CSS 2 - Phoenix Constanta (municipal, J3, feminin)
Ora 13:30 CSS 2 - Dinamo CSS 6 C (municipal, babybaschet, feminin)
           
Sala Leu            
Ora 09:30 Basketball Blues - Pionierii (Divizia onoare, masculin)
Ora 11:00 ACS Baschet Time Bucuresti - CS Phoenix Galati (Divizia B, masculin)
Ora 12:30 Rapid - Metrorex (Divizia onoare, masculin)
Ora 14:00 Mithos - Star (Divizia onoare, masculin)
Ora 15:30 Leii - Raider (Divizia onoare, masculin)    
Ora 17:00 Titanii - Poli 1 (Divizia onoare, masculin)    
Ora 18:30 Poli 2 - Tancul (Divizia onoare, masculin)
Ora 20:00 Silena - Ciocanul (Divizia onoare, masculin)
           

Luni 05.12.2011        
           
Sala Scolii nr.54            
Ora 19:30 CSS 4 Bucuresti - CSS Ploiesti (Divizia onoare, masculin)    
           

           




           

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Comunicate de presa

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.