Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Vineri, 9 decembrie 2011

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 09-12 decembrie 2011?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Raspunzand numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet vine in intampinarea numerosilor fani ai baschetului romanesc si reia prezentarea programului competitional din Bucuresti din fiecare week-end. Mai jos, va prezentam cu sprijinul CCCLT si al AJB a Municipiului Bucuresti programul complet din acest week-end cu meciurile care se vor desfasura in salile din Capitala:

Vineri - 09.12.2011

Sala Facultatii de Arhitectura            
Ora 16:30 Constructii - Romano - Americana (Campionat Universitar, masculin)
Ora 17:45 Arhitectura - N. Titulescu (Campionat Universitar, masculin)
           
Sala Facultatii de Medicina            
Ora 17:00 UNEFS  Politehnica (Campionat Universitar, masculin)
Ora 18:15 Medicina - Universitatea (Campionat Universitar, masculin)
           
Sala ASE            
Ora 12:00 Cupa Economistul 4 Meciuri
           
Sala Colegiului National "Dimitrie Cantemir"  
         
Ora 11:30 Olimpiada Nationala a Sportului Scolar 2 meciuri
           
Sala Scolii nr. 308            
Ora 17:30 Star - Artesania    
Ora 18:30 Dan Dacian - Comets    
           
Sala Scolii nr. 30            
Ora 09:00 Olimpiada Nationala a Sportului Scolar
           
Sala Colegiului National "Ion Luca Caragiale"            
Ora 15:00 Olimpiada Nationala a Sportului Scolar 3 jocuri
           
Sambata 10.12.2011
   
           
Sala Otopeni            
Ora 18:00 CS Otopeni - CS Gaz Metan Medias (Divizia A, masculin)
           
Sala "Arena de Baschet"         
   
Ora 18:00 CSM Bucuresti - CS Dinamo Bucuresti    AM
Ora 20:00 ACS Magic Champions Buc    LPS Pitesti    U16M
           
Sala Scolii nr. 54          
 
Ora 12:00 CSS 4 Bucuresti - CSS Craiova (CN, U16,feminin)
           
Sala Rapid  
         
Ora 14:00 CS Rapid Bucuresti - CSA Steaua Bucuresti (Divizia B, masculin)
Ora 15:30 CS Rapid Bucuresti - ACSB Vipo Bucuresti (CN U16, masculin)
           
Sala Scolii nr. 129            
Ora 14:30 BC Laguna Bucuresti - CS Steaua Magic Bucuresti (CN U16, masculin)
           
Colegiul National Aurel Vlaicu            
Ora 11:00 CN Aurel Vlaicu Bucuresti - CS Dinamo CSS 6 Bucuresti (CN U16, masculin)
           
Sala Leu            
Ora 12:00 CS Baschet Time Bucuresti - CSM Focsani (Divizia B, masculin)
Ora 13:30 XXL - Royal Fun (onoare, masculin)
Ora 15:00 Factor - Star (Onoare, masculin)
Ora 16:30 AS Intersport - Ciocanul (onoare, masculin)
Ora 18:00 Basketball Blues - Arhitect 95 (Onoare, masculin)
Ora 19:30 Granitul - Raider (Onoare, masculin)
Ora 21:00 Poli 3 - Tractorul (Onoare, masculin)
           
Sala Scolii nr. 308            
Ora 13:00 Star -  Artesania (municipal, J3, masculin)
Ora 14:00 Comets - Artesania (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 15:00 Comets - Star (minibashet, feminin)
Ora 16:00 Dan Dacian - Artesania (minibaschet, masculin)
Ora 17:00 Dan Dacian - Artesania (minibaschet, feminin)
Ora 18:00 Dan Dacian - Star (minibaschet, masculin)
           
Sala Regimentului de Garda "Mihai Viteazu"      
     
Ora 10:00 Spike - Baller B (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 11:00 Spike    - Vipo (municipal, J2, masculin)
           
Sala Colegiului National "Iulia Hasdeu"          
 
Ora 09:00 Royal Fun - Laguna
Ora 10:30 BUBA    Magic - Champions    
Ora 12:00 Dan Dacian 2 - Laguna
Ora 13:30 Magic Champions - Dan Dacian 1
Ora 15:00 Dan Dacian - CSS 2 (municipal, babybaschet, feminin)
Ora 17:00 Dan Dacian 2 - Royal Fun    
Ora 18:30 BUBA - Dan Dacian 1    

Sala Scolii nr. 175            
Ora 10:00 4 Sports - Steaua Magic (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 11:00 4 Sports - Raptors (municipal, minibaschet, feminin)
Ora 12:00 4 Sports - AS 30 (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 13:00 4 Sports - Slam (municipal, minibaschet, feminin)
           
Sala Colegiului National "Ion Creanga"  
         
Ora 10:30 Dinamo CSS 6 A - Dinamo CSS 6 B (municipal, J2, masculin)
Ora 12:00 Dinamo CSS 6 A - Laguna (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 13:00 Dinamo CSS 6    - Sport For All    (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 14:00 Dinamo CSS 6    - Sport For All (municipal, minibaschet, masculin)
           
Sala Scolii nr. 82            
Ora 09:00 Comets - Vilis (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 10:00 Comets - CSS 2 (municipal, minibaschet, feminin)
Ora 11:00 Comets - Laguna (municipal, babybaschet, masculin)
           
Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"            
Ora 09:00 Olimpia A - Dan Dacian A (municipal, minibaschet, feminin)
Ora 10:00 Champions - Olimpia A (municipal, J3, feminin)
Ora 11:30 Champions - Olimpia B (municipal, J3, feminin)
           
Duminica 11.12.2011        
           
Sala Olimpia "Prof. Octavian Dimofte" 
           
Ora 09:00 Olimpia C - Phoenix Constanta (municipal, J3, feminin)
Ora 10:30 Olimpia C    Dinamo CSS 6 B (municipal, minibaschet, feminin)
Ora 12:00 CS Olimpia Bucuresti - CS Bball6 Sfantu Gheorghe (municipal, U18, feminin)
Ora 16:00 CS Olimpia Bucuresti - CSM Satu Mare (Divizia A, feminin)
           
Sala Scolii nr. 54            
Ora 10:00 CSS 4 Bucuresti - CSM Targoviste (CN, U15, feminin)
           
Sala Liceului "Dante Alighieri"            
Ora 10:30 Raptors - Amicii Baschetului (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 11:30 AS B Raptors Bucuresti - CSS Alexandria (CN, U15, feminin)
           
Sala Colegiului National "Iulia Hasdeu" 
           
Ora 08:00 Semi 1        
Ora 09:30 Semi 2        
Ora 11:30 ACS Dan Dacian 1 Bucuresti - CS Dinamo CSS 6 Bucuresti (CN, U15, masculin)
Ora 13:15 locurile 5-6        
Ora 14:30 Finala Mica        
Ora 16:00 Finala Mare        
Ora 18:30 ACS Dan Dacian 2 Bucuresti - ACS Magic Champions Buc (CN, U15, masculin)
           
Sala Colegiului National "Spiru Haret"            
Ora  12:00 BC Slam Bucuresti - CSS 1 Pajura Bucuresti (Cn, U16, masculin)
           
Sala Colegiului National "George Cosbuc"            
Ora 15:00 CSS 1 Pajura Bucuresti - CS Amicii Pitesti (CN, U18, masculin)
           
Sala Leu            
Ora 09:00 Pionierii - Ultimii Mohicani (Divizia onoare, masculin)
Ora 10:30 Fazanii - Silena (Divizia onoare, masculin)
Ora 12:00 Metrorex - Part Time (Divizia onoare, masculin)
Ora 13:30 Mithos - Laguna (Divizia onoare, masculin)
Ora 15:00 BC 97    - Tancul (Divizia onoare, masculin)
Ora 16:30 Emagic - Sacalii (Divizia onoare, masculin)
Ora 18:00 Titanii - Poli 2 (Divizia onoare, masculin)
Ora 19:30 Leii    Rado Sport (Divizia onoare, masculin)
           
Sala Scolii nr. 308            
Ora 11:30 Artesania - Phoenix Constanta (municipal, minibaschet, feminin)
Ora 12:30 Star    - Artesania (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 12:00 Comets- Artesania (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 13:30 Dan Dacian  - Star    
Ora 14:30 Comets - Artesania    
Ora 15:30 Comets - Artesania    
           
Sala Scolii nr. 175            
Ora 10:00 4 Sports - Dan Dacian (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 11:00 4 Sports - Comets (municipal, minibaschet, feminin)
Ora 12:00 4 Sports - CN Aurel Vlaicu (municipal, minibaschet, masculin)
           
Sala Scolii nr. 97            
Ora 10:00 BC 97 - Concordia Chiajna (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 11:00 BC 97    - Star (municipal, J3, masculin)
Ora 12:30 BC 97    - Concordia Chiajna (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 13:30 BC 97    - Phoenix Constanta (municipal, J3, feminin)
           
Sala Liceului "Henri Coanda"
          
Ora 09:00 Champions - Vilis (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 10:00 Champions - Vilis (municipal,minibaschet, feminin)
Ora 11:00 Champions - Vilis (municipal, J3, masculin)
Ora 12:30 Champions - Dinamo CSS 6 C (municipal, babybaschet, feminin)
Ora 13:30 Champions - Dinamo CSS 6 A (municipal, babybaschet, masculin)
Ora 14:30 Champions - AS 30 (municipal, minibaschet, masculin)
Ora 15:30 Champions - Star (Divizia onoare, feminin)
           
Luni 12.12.2012        
           
Sala Colegiului National "Ion Luca Caragiale"            
Ora 15:00 Olimpiada Nationala a Sportului Scolar 2 jocuri    
           
Sala Scolii nr. 54            
Olimpiada Nationala a Sportului Scolar 6 jocuri        
           
Colegiul National George Cosbuc            
Ora 11:30 Olimpiada Nationala a Sportului Scolar 4 jocuri         

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Comunicate de presa

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.