Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Comisia de competitii

Miercuri, 21 decembrie 2011

Sedinta Comisiei Centrale de Competitii, Legitimari si Transferari

Autor: Federatia Romana de Baschet


In sedinta Comisiei Centrale de Competitii, Legitimari si Transferari din data de 20.12.2011 s-au discutat urmatoarele:

- S-au redistribuit in cadrul comisiei sarcinile privind urmarirea rezultatelor din Campionatele Nationale de Juniori.
- S-au facut precizari cu privire la modificarea componentei echipelor participante in CN juniori ale aceluiasi club, numai in perioada de transfer a fiecarei categorii de varsta in parte.
- Referitor la sesizarea clubului CSS Bega Timisoara: se ridica dreptul de joc pentru sportiviiMirko Nicolic si NEmanja Vasiljevic de la clubul CS Heart Drobeta Turnu Severin pana la prezentarea documentelor solicitate.

Echipele calificate pentru faza a II-a a Campionatelor Nationale de Juniori:

CN U 18 Masculin

GRUPA Valorica A                                                                                 Grupa Valorica B
CSS Unirea Iasi                                                                                     CSS Medias
LPS Tg Mures                                                                                         CSS Rm Valcea
CSU Cuaripol Brasov                                                                            CSS Nr 1 Cta
LPS CSU Pitesti                                                                                     CSS Viitorul Cluj
CSS Sibiu                                                                                                CSS Nr 1 Pajura Bucuresti
LPS Focsani                                                                                           ACS Dan Dacian Bucuresti
CSS Ploiesti
ACS Athletic Constanta
U-Mobitelco Cluj
LPS CSS Bihorul Oradea
CSS Bega Timisoara
ACS Magic Champions
CS Amicii Pitesti
CN Aurel Vlaicu Bucuresti
ACS Flash Bucuresti
CS Dinamo CSS 6 Bucuresti

U16 Masculin


Grupa A val                                                                                           Grupa B val        
U-Mobitelco 1 Cluj                                                                          CSS Viitorul Cluj
LPS Tg Mures                                                                                  CNS Cetate Deva
CS Muresul Tg Mures                                                                     CSS Medias
CSS Bega Timisoara                                                                      BC Galactica Brasov
U-Mobitelco 2 Cluj                                                                           CSS Nr 1 Constanta
LPS CSS Bihorul Oradea                                                               BC Slam Buc
CSS Tg Jiu                                                                                        CS Rapid Buc
CSS Craiova                                                                                     BC Laguna Buc
CSS Sibiu
CSU Cuadripol Brasov
CSS Ploiesti
CSS Buzau
CS Phoenix Galati
CS Cuza Sport Braila
CSS Tulcea
ACS Magic Champions Buc
LPS CSU Pitesti
CSS Nr 1 Pajura Buc
ACS Dan Dacian Buc
CSS Targoviste
ACS Vipo Buc
CS Dinamo CSS 6 Buc
CN Aurel Vlaicu Buc
CS Steaua Magic Buc


U15 Masculin

Grupa valorica A                                                                                           Grupa valorica B
CS Dinamo CSS 6 Buc                                                                           CSS Unirea Iasi ( coef 0,5 ; cosav 0,75 )
ACS Dan Dacian 1 Buc                                                                           BC Bullets Hunedoara ( coef 0,5 ; cos 0,72 )
ACS Vipo Buc                                                                                            CSS Gheorgheni ( coef 0,5 ; coas 0,47 )
CS Phoenix Galati                                                                                    LPS CSU Pitesti
CS Triumph Radauti                                                                                ACS Dan Dacian 2 Buc
LPS Focsani                                                                                              CSS Bacau
CSU Cuadripol Brasov                                                                            BC Galactica Bv
CSS Ploiesti                                                                                              CSS Sf Gheorghe
U-Mobitelco 1 Cluj                                                                                    CS Speranta BC Dinamic 2 Cluj
U-Mobitelco 3 Cluj                                                                                    CSS Viitorul Cluj
LPS Tg Mures                                                                                            U-Mobitelco 2 Cluj
CS Speranta BC Dinamic 1                                                                    CS All Stars Medias
CSS Tg Jiu
CSU Sibiu
LPS CSS Bihorul Oradea  ( 0,6 )
ACS Magic Champions Bucuresti (coef 0,5 ; cosav 0,91 )

U16 Feminin

Grupa valorica A                                                                                            Grupa valorica B

LPS Alba Iulia                                                                                              CSS Medias
BC Sirius                                                                                                      ACS KSE Tg Secuiesc
CSS Sibiu                                                                                                     LAPI Dej
CS Phoenix Galati                                                                                       CSS Nr 4 Bucuresti
CSU Cuadripol Bv
CSS Botosani
CSS Bega Timisoara
BC MC Sport Cluj
CSS Al.Ceusianu Reghin
CSS Ploiesti
CSS Craiova
CS Olimpia Bucuresti                                                                


U15 Feminin

Grupa valorica A                                                                                             Grupa valorica B

CN Mihai Eminescu Oradea                                                                      CSS Nr 4 Buc
CSS Bega Timisoara                                                                                   ACS Raptors Bucuresti
CSS Ploiesti
CS Olimpia Bucuresti
CSS Alexandria
ACS Champions Bucuresti
CSS Sf Gheorghe
CSS Unirea Iasi
CSS Al Ceusianu Reghin
CSU Cuadripol Brasov
CSM Targoviste ( coef 0,5 )
CSS Nr 1 Constanta ( coef 0,5 )
CET Govora ( coef 0,2 )
BC Sirius ( coef 0,2 )
CSS Gheorgheni ( coef 0 ; cosav 0,78 )
LPS CSS Satu Mare ( Coef 0 ; cosav 0,708 )


Grupele si programul Fazei a doua a CN Juniori U15, U16 si U18 vor fi afisate in cel mai scurt timp posibil

Din categoriile: Comisia de competitii

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.