Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Vineri, 24 februarie 2012

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 24-29 februarie 2012?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Raspunzand numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet vine in intampinarea numerosilor fani ai baschetului romanesc si reia prezentarea programului competitional din Bucuresti din fiecare week-end. Mai jos, va prezentam cu sprijinul CCCLT si al AJB a Municipiului Bucuresti programul complet din aceste zile cu meciurile care se vor desfasura in salile din Capitala:


Vineri 24.02.2012      
 
           
Colegiul National George Cosbuc    
        
09:00    6 meciuri
           
Colegiul Tehnic Anghel Saligny            
09:00    4 meciuri
           
Scoala 307            
18:30    ACS Dan Dacian 1 Bucuresti - CS Phoenix Galati (CN, U14, M)
20:00    ACS Dan Dacian 3 Bucuresti - CS Phoenix Galati (CN, U14,M)
           
Arena FRB            
12:30    CS Vipo Bucuresti - CSS Buzau (CN,U16,M)
           
Sambata 25.02.2012        
           
Scoala 128         
   
09:30    ACS Magic Champions Buc - BC Slam Bucuresti (CN,U14,M)
           
CSS 6            
10:00    Dinamo CSS 6 A    - Laguna B (MUNICIPAL, J3,M)
12:00    CS Dinamo CSS 6 Bucuresti - CSS Ploiesti (CN, U16, M)
           
Regimentul de Garda "Mihai Viteazul"
            
11:00    CSA Steaua Bucuresti - CS Amicii Pitesti (MUNICIPAL, DIVIZIA B, M)
13:30    Spike - Dan Dacian B (MUNICIPAL, MINIBASCHET, M)
14:30    Spike    Dan Dacian    J2M
           
Rapid     
       
12:00    CS Rapid Bucuresti - CS Politehnica National Iasi (DIVIZIA A, F)
14:00    CS Rapid Bucuresti - CSU 2 Ploiesti (DIVIZIA B,M )
           
Colegiul National Aurel Vlaicu         
   
13:00    CN Aurel Vlacu Bucuresti - BCMU 2 Pitesti (DIVIZIA B, M)
           
Scoala 309            
14:30    ACS Magic Champions Buc - CSU Cuadripol Brasov (CN U16, M)
           
Arena FRB            
18:00    CSM Bucuresti - CS Energia Rovinari Tg Jiu (DIVIZIA A, M)
           
Chiajna            
17:00    CS Concordia Chiajna - CSU Galati (DIVIZIA B, M)
           
Leu    
        
12:00    CS Baschet Time Bucuresti - CS Farul Constanta (DIVIZIA B, M)
13:30    Factor - Laguna (ONOARE, M)
15:00    URA - AS Intersport (ONOARE, M)
16:30    Pionierii - Rado Sport 2 (ONOARE, M)
18:00    Granitul - Star (oNOARE, M)
19:30    Ultimii Mohicani - Viitorul (ONOARE, M)
21:00    Ciocanul - Speed (ONOARE, M)
           
Colegiul National George Cosbuc            
11:00    4 meciuri    
           
Colegiul Tehnic Anghel Saligny            
13:00    2 meciuri    
           
Olimpia "PROF. Octavian Dimofte"            
10:30    Olimpia C - CSS 2 (MUNICIPAL, MINIBASCHET, F)
11:30    Olimpia B - Raptors (MUNICIPAL, J3, F)
           
Scoala 82            
09:00    Comets    - Baller A (MUNICIPAL, MINIBASCHET, M)
10:00    Comets    - Dinamo CSS6 B (MUNICIPAL, MINIBASCHET, F)
11:00    Comets    - Dinamo CSS6 A (MUNICIPAL, BABYBASCHET, M)
           
Scoala 175            
09:00    4 Sports - Star (MUNICIPAL, MINIBASCHET, M)
10:00    4 Sports - Star    (MUNICIPAL, MINIBASCHET, F)
11:00    4 Sports - Star    (MUNICIPAL, BABYBASCHET, M)
           
Scoala 103            
13:30    Star - Champions (MUNICIPAL, BABYBASCHET, M)
14:30    Star - CSS 2 (MUNICIPAL, J3, F)
           
Liceul Henri Coanda        
    
13:30    Champions - Vilis (MUNICIPAL, MINIBASCHET, M)
14:30    Champions - Vilis (MUNICIPAL., MINIBASCHET, F)
15:30    Champions - Vilis (MUNICIPAL, J3, M)
17:00    Champions - Vilis (MUNICIPAL, BABYBASCHET, M)
           

Duminica 26.02.2012        
           
Arena de Baschet            
18:00 CS Dinamo Bucuresti - SCM Universitatea Craiova (Divizia A, M)            

Olimpia "PROF. Octavian Dimofte"            
11:00    CS Olimpia Bucuresti - CS CET Govora Rm Valcea (CN, U15,F)
13:00    CS Olimpia Bucuresti - ACS KSE Tg Secuiesc (cN, U18, F)
           
CSS 6            
10:00    CS Dinamo CSS 6 Bucuresti  - CSS Sibiu (CN, U18, M)
12:00    CS Dinamo CSS 6 Bucuresti  - LPS Focsani (cN, U15, M)
           
Scoala 128            
09:30    ACS Magic Champions Buc - LPS Pitesti (CN, U13, M)
11:00    ACS Magic Champions Buc    - CSS Ploiesti (cN, U15, M)    
13:30    Dan Dacian - AS 30 (MUNICIPAL, BABYBASCHET, M)
14:30    Dan Dacian - AS 30 (MUNICIPAL, MINIBASCHET, M)
           
Liceul Alexandru Ioan Cuza
            
11:30    Royal Fun - Star (MUNICIPAL, J3, M)
13:00    Royal Fun - Champions (MUNICIPAL, MINIBASCHET, M)
           
Liceul Nicolae Tonitza            
10:00    CSS 6 - CSS 2 (MUNICIPAL, BABYBASCHET, F)
11:00    CSS 6 - 4 Sports (MUNICIPAL, MINIBASCHET, F)
           
Scoala 97            
10:30    BC 97 - Raptors (MUNICIPAL, MINIBASCHET, M)
12:00    BC 97 - Laguna    (MUNICIPAL, BABYBASCHET, M)
13:00    BC 97 - Sport For All (MUNICIPAL, J3, M)
14:30    BC 97 -Champions (MUNICIPAL, J3, F)
           
Scoala 308            
14:30    Artesania - Champions (MUNICIPAL, MINIBASCHET, F)
15:30    Artesania - CSS Alexandria (MUNICIPAL, MINIBASCHET, M)
           
Colegiul National Spiru Haret            
11:00    Slam - Comets (MUNICIPAL, BABYBASCHET, M)
12:00    Slam - Comets (MUNICIPAL, MINIBASCHET, M)
           
Liceul Dante Alighieri            
12:30    Baller    - Concordia Chiajna (MUNICIPAL, J3, M)
13:30    Baller B - Concordia Chiajna (MUNICIPAL, MINIBASCHET, M)
14:30    Baller    - Vilis    (MUNICIPAL, J2, M)
           
Leu            
09:00    Fazanii    - Pompierul (ONOARE, M)
10:30    Metrorex - Sacalii (ONOARE, M)
12:00    Basketball Blues - Silena (ONOARE, M)
13:30    Mithos    - Raider (ONOARE, M)
15:00    Laguna     - Leii (ONOARE, M)    
16:30    Titanii    - Universitatea (ONOARE, M)
18:00    Isteria  - Royal Fun (ONOARE, M)
19:30    Tractorul - Poli 1 (ONOARE, M)
           
Luni 27.02.2012        
           
Colegiul National Aurel Vlaicu            
12:00    CN Aurel Vlacu Bucuresti - CSS Sibiu (CN, U18, M)
           
Leu            

20:45    Finala Mica    Cupa Bancilor    
           


           

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Comunicate de presa

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.