Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Vineri, 2 martie 2012

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 02-04 martie 2012?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Raspunzand numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet vine in intampinarea numerosilor fani ai baschetului romanesc si reia prezentarea programului competitional din Bucuresti din fiecare week-end. Mai jos, va prezentam cu sprijinul CCCLT si al AJB a Municipiului Bucuresti programul complet din aceste zile cu meciurile care se vor desfasura in salile din Capitala:



Vineri 02.03.2012        

           
ASE            
13:00    Cupa Economistul - 2 meciuri    
           
Sambata 03.03.2012      
 
           
Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"            
12:00    CS Olimpia Bucuresti - CS Rapid Bucuresti (Divizia A, feminin)
           
Arena de Baschet        
    
12:00    CSM Buc-Sportul Studentesc - CS Universitatea Cluj Napoca (Divizia A, feminin)
           
Scoala 280            
14:00    CS Steaua Magic Bucuresti - CSU Cuadripol Brasov (CN, U16, M)
           
Colegiul National Aurel Vlaicu            
11:00    CN Aurel Vlacu Bucuresti - CSS Ploiesti (CN, U16, M)
12:30    CN Aurel Vlacu Bucuresti - CSS Targoviste (CN, U14, M)
           
Colegiul National George Cosbuc            
11:00    CSS 1 Pajura Bucuresti - LPS CSU Pitesti (CN, U16, M)
14:00    CSS 1 Pajura Bucuresti - CSS Targu Jiu (CN, U16, M)
           
Scoala 128            
14:00    ACS Dan Dacian 2 Bucuresti - CSU Cuadripol Brasov (CN, U14, M)
           
Leu            
12:00    Pionierii - Silena (Onoare, masculin)
13:30    Titanii - Tractorul (Onoare, masculin)
15:00    Arhitect - Basketball Blues (Onoare, masculin)
16:30    Laguna - Raider (Onoare, masculin)
18:00    XXL - Royal Fun (Onoare, masculin)
19:30    Speed - Pompierul (Onoare, masculin)
           
Scoala 103            
10:00    Star - CSS 4 (municipal, minibaschet, f)
11:00    Star - CSS 4 (municipal, J3, f)
           
Scoala 129            
14:00    Laguna - Dan Dacian (municipal, minibaschet, m)
15:00    Laguna B - Star (municipal, J3, m)
16:30    Laguna A - Dinamo CSS 6 (municipal, J3, m)
           
Colegiul National Spiru Haret      
     
10:15    Cupa Martisorul - CSM    6 meciuri (municipal, babybaschet, m)
           
Duminica 04.03.2012        
           
Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"        
    
09:00    Olimpia A - Artesania (municipal, minibaschet, f)
10:00    Olimpia B - CSS 2 (municipal, J3, f)
16:00    CS Olimpia Bucuresti - CSS Alexandria (CN, U15, f)
           
Colegiul National Iulia Hasdeu
            
11:00    ACS Dan Dacian 2 Bucuresti - LPS CSU Pitesti (CN, U15, M)
12:30    ACS Dan Dacian 1 Bucuresti - LPS Focsani (CN, U15, M)
           
Arena de Baschet        
11:00    ACS Vipo Bucuresti - CSS Ploiesti (CN, U15, M)
           
Colegiul National Grigore Moisil            

16:00    BC Flash Bucuresti - CS Athletic Constanta (CN, U18, M)
           
Scoala 307     
       
14:30    ACS Dan Dacian 2 Bucuresti - BC Arges Pitesti (CN, U13, M)
           
Scoala 280            
10:00    CN Aurel Vlacu Bucuresti - BC Arges Pitesti (CN, U13, M)
12:00    CS Steaua Magic Bucuresti - BC Arges Pitesti (CN, U13,M)
           
Leu 
           
09:00    Ultimii Mohicani - Ciocanul (Onoare, masculin)
10:30    Fazanii    - Intersport (Onoare, masculin)
12:00    Rapid    - Emagic (Onoare, masculin)
13:30    Mithos - Radosport (Onoare, masculin)
15:00    Leii - Granitul (Onoare, masculin)
16:30    Poli 2    - Poli 3 (Onoare, masculin)
18:00    Metrorex - Isteria (Onoare, masculin)
19:30    Viitorul - Tancul (Onoare, masculin)
           
Scoala 128     
       
13:30    Dan Dacian - Comets (MUNICIPAL, MINIBASCHET, F)
14:30    Dan Dacian - Royal Fun (MUNICIPAL, J3, M)
16:00    Dan Dacian - Artesani (MUNICIPAL, MINIBASCHET, M)
           
Liceul Henri Coanda            
11:00    Champions - Raptors (MUNICIPAL, MINIBASCHET, F)
12:00    Champions - Concordia Chiajna (MUNICIPAL, BABYBASCHET, M)
13:00    Champions - CSS Alexandria (MUNICIPAL, MINIBASCHET, M)
           
Scoala 54            
09:00    CSS 4 - Vilis (MUNICIPAL, MINIBASCHET, M)
10:00    CSS 4 - Vilis (MUNICIPAL, MINIBASCHET, F)
11:00    CSS 4 - Vilis (MUNICIPAL, J3, M)
           
Colegiul National Spiru Haret            
10:00    Cupa Martisorul - CSM    4 meciuri (MUNICIPAL, BABYBASCHET, M)
           
Scoala 97            
09:30    BC 97 - AS 30 (MUNICIPAL, MINIBASCHET, M)
10:30    BC 97 - AS 30 (MUNICIPAL, BABYBASCHET, M)
12:00    BC 97 - Star (MUNICIPAL, J3, M)
           

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.