Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Comisia de competitii

Marti, 6 martie 2012

Turneu Semifinal U13 Masculin

Autor: Federatia Romana de Baschet


In sedinta din ziua de 05.03.2011 ordinea de zi a cuprins
1.       Tragerea la sorti pentru grupele Turneului Semifinal al Campionatul National U13 masculin Grupa Valorica A si aprobarea solicitarilor de organizare;
2.       Tragerea la sorti pentru grupele Turneului Semifinal al Campionatul National U13 masculin Grupa Valorica B si aprobarea solicitarilor de organizare;

 
 Tragerea la sorti pentru stabilirea grupelor semifinale ale CN U13 masculin a avut loc la sediul FR Baschet, in prezenta membrilor Colegiului de Antrenori ai Municipiului Bucuresti si a unor reprezentanti ai unor cluburi (Ionut Biscoveanu, Valentin Buculei, Andrei Sirbulescu  – BC Laguna Bucuresti, Dan Dacian, Cosmin Serbanescu, Enescu Cornelia – ACS Dan Dacian Bucuresti, Bala Valentin – BC Star Bucuresti, Cristian Teodorescu – CN Aurel Vlaicu Bucuresti, Daniel Anica – ACS Baller Bucuresti, Ionut Ciurariu – CS Royal Fun Bucuresti, Omer Apostu Nesrin – CSS nr. 6 Bucuresti, Alin Sipos – ACS AS 30 Bucuresti,  din partea FR Baschet, D-na Alina Moanta – Antrenor Federal, D-nul Vasile Popa – Antrenor coordinator juniori si membri CCCLT.
1. Tragerea la sorti efectuata pentru Grupa Valorica A, in sistem FIBA Europe a avut la baza clasamentul intocmit tinand cont de coeficientii jocuri castigate/jocuri pierdute si cosaveraj general. Pentru Grupa Valorica A a fost luat in considerare clasamentul rezultat dupa cum urmeaza:

 
Nr.
Crt.
 
 
Echipa
 
 
Seria
 
Loc
In
serie
 
Victorii
 
Puncte
faza
I
 
Coeficient
Cosaveraj
general
 
Coeficient
Victori
infrangerii
Numarul
Liniei
pt. tragere
la sorti in grupa SF
Infrangeri
 
1 ACS Dan Dacian 1 9 1 12/0 24 3,5061 12 1
2 Magic Champions 11 1 12/0 24 2,2821 12 1
3 CSS Unirea Iasi 2 1 12/0 24 1.5951 12 1
4 LPS Tg. Mures 8 1 11/1 23 3.2063 11 1
5 U Mobitelco 1 7 1 11/1 23 2.6800 11 1
6 CS Phoenix Galati 4 1 11/1 23 2,1131 11 1
7 CS Royal Fun 10 1 11/1 23 1,5771 11 2
8 Labradors 2 N.Tg. Sec. 6 1 11/1 23 1.5727 11 2
9 CSS Tulcea 3 1 11/1 23 1,9172 11 2
10 BC Olimpic 1 B. Mare 7 2 10/2 22 2,3638 5 2
11 BC Mures Tg. Mures 8 2 10/2 22 1.9791 5 2
12 CSU Cuadripol Brasov 5 1 10/2 22 1.6643 5 2
13 BC Galactica 5 2 10/2 22 1.6182 5 3
14 CS Cuza Sport 2 Braila 4 2 10/2 22 1,5450 3 3
15 BC Athletic C-ta 3 2 10/2 22 1,5048 5 3
16 CN Aurel Vlaicu 9 2 9/3 21 1,8172 3 3
17 CSS Bacau 2 2 9/3 21 1.5896 3 3
18 CS Speranta Dinamic 6 2 9/3 21 1.1864 3 3
19 CS Heart Tr. Severin 1 1 2/1 4 1.4210 2 4
20 BC Laguna 10 2 8/4 20 1.3553 2 4
21 CSU Urban Ploiesti 10 3 8/4 18 1,3361 2 4
22 ACS Dan Dacian 3 11 2 8/4 20 1.2611 2 4
23 LPS Galati 4 3 7/5 19 0,9545 1,4 4
24 LPS CSU Pitesti 11 3 6/6 17 1,1375 1 4
 
In urma tragerii la sorti componenta grupelor semifinale rezultate este:
 
NUMAR
BERGER
Seria A Seria B Seria C Seria D Seria E Seria F
1 CS Royal Fun CSU Cuadripol Brasov BC Mures Tg. Mures BC Olimpic 1 B. Mare Labradors 2 N.Tg. Sec. CSS Tulcea
2 LPS Galati ACS Dan Dacian 3 BC Laguna CS Heart Tr. Severin CSU Urban Ploiesti LPS CSU Pitesti
3 BC Galactica BC Athletic C-ta CSS Bacau CS Speranta Dinamic CS Cuza Sport 2 Braila CN Aurel Vlaicu
4 U Mobitelco 1 Magic Champions CS Phoenix Galati LPS Tg. Mures ACS Dan Dacian 1 CSS Unirea Iasi
 
In conformitate cu solicitarile expediate la FR Baschet si aprobate, organizatorii turneelor sunt:
Seria A – CS Royal Fun Bucuresti – persoana de contact: Ionut Ciurariu: 0722278670;
programul turneului poate fi accesat aici.
Seria B – CSU Cuadripol Brasov – persoana de contact: Eugen Rosu: 0722631599;
programul turneului poate fi accesat aici.
Seria C – CS Phoenix Galati – persoana de contact: Mugurel Lepadatu: 0723626195;
programul turneului poate fi accesat aici.
Seria D – BC Olimpic Baia Mare – persoana de contact: George Opris 0744900917;
programul turneului poate fi accesat aici.
Seria E – Labradors Nagy Mozes Tg. Secuiesc – persoana de contact: Alpar Farkas: 0769738532;
programul turneului poate fi accesat aici.
Seria F – CN Aurel Vlaicu Bucuresti – persoana de contact: Cristian Teodorescu: 0767678586;
p
rogramul turneului poate fi accesat aici.
 
2. Tragerea la sorti efectuata pentru Grupa Valorica B, in sistem FIBA Europe a avut la baza clasamentul intocmit tinand cont de coeficientii jocuri castigate/jocuri pierdute si cosaveraj general, asemanator sistemului de la Grupa Valorica A. Totusi in alcatuirea grupelor s-a tinut cont si de criteriul geografic, scop in care s-au facut unele permutari in  serii in cadrul aceleasi linii valorice. Grupele rezultate sunt:
 
Seria A Seria B Seria C Seria D Seria E Seria F
ACS Baller LPS CSS Bihorul CSM Calarasi CS Phoenix C-ta 1 CS Gladius Tg. Mures CSS Gheorghieni
CSS Craiova U Mobitelco 2 Clj FLY OC Constanta CS Total Sport Arges CSS Medias CS Triumph Radauti
ACS Steaua Magic CSU Sibiu CN VS Gaiesti CSS Buzau CSS Viitorul Cluj CSS Botosani
ACS Dan Dacian 2 BC Olimpic 2 B. Mare BC Slam Cuza Sport Braila 1 Labradors NM Tg Sec CSS Sf. Gheorghe
ACS AS 30 Buc   CS Chemp Ploiesti   CSS Sibiu BC Junior Iasi
 
In conformitate cu solicitarile expediate la FR Baschet si aprobate, organizatorii turneelor sunt:

Seria A – ACS AS 30 Bucuresti – persoana de contact: Alin Sipos: 0769188216;
programul turneului poate fi accesat aici.
Seria B – LPS CSS Bihorul Oradea – persoana de contact: Valeria Scheiner: 0721255827
programul turneului poate fi accesat aici.
Seria C – CS Basket Chemp Ploiesti – persoana de contact: Mircea Constantin: 0737521000;
programul turneului poate fi accesat aici.
Seria D –  CS Cuza Sport Braila – persoana de contact: Mircea Totolici: 0742795877;
programul turneului poate fi accesat aici.
Seria E – CS Gladius Tg. Mures – persoana de contact: Bogdan Puscas: 07;
programul turneului poate fi accesat aici.
Seria F – CSS Gheorgheni – persoana de contact Zoltan Kercso: 0751031742;
programul turneului poate fi accesat aici.
 
Pentru turneul seriei B  se va anunta locatia in ziua de marti 06.03.2012

Din categoriile: Comisia de competitii

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.