Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Stirea zilei

Marti, 13 martie 2012

Start vot pentru ALL STAR GAME - ALBA IULIA 2012

Autor: Federatia Romana de Baschet

Incepand de astazi si pana in data de 26 martie s-a dat startul votului pentru "ALL STAR GAME - ALBA IULIA 2012". Federatia Romana de Baschet va prezinta lista completa a jucatoarelor nominalizate de cele 15 echipe divizionare sa intre in  baza de vot (impreuna cu managerul echipei, s-a decis ca sportivele de la Bball 6 Sepsi Sf. Gheorghe sa nu intre in baza de vot). Astfel, in sistemul de votare care a fost activat pe site-ul FRB, incepand de astazi, 13 martie (click pe banner-ul special pentru vot, situat in partea dreapta, sus), au intrat 35 de sportive pentru selectionata SUD si 40 de sportive pentru selectionata NORD. Dar iata mai jos propunerile celor 15 echipe divizionare, fiecare club fiind rugat sa nominalizeze cate cinci jucatoare:   
PROPUNERI PENTRU BAZA DE VOT A “ALL STAR GAME – 2012”

SUD


Olimpia Bucuresti

1. Dumitrache Alexandra (conducator de joc)
2. Filip Romina (fundas ofensiv)
3. Sonia Ursu (extrema)
4. Chelariu Mihaela (extrema de forta)
5. Munteanu Gabriela (pivot)
Antrenor – Dumitrache Constantin
Olimpia Brasov
1. Gabriela Cursaru (conducator de joc)
2. Nikolina Nikolic (fundas ofensiv)
3. Claudia Usurelu (extrema)
4. Judit Kajdacsi (extrema de forta)
5. Simina Avram (pivot)
Antrenor – Dan Calancea
Rapid Bucuresti
1. Constantin Elena – conducator de joc
2. Ene Claudia – fundas ofensiv
3. Burlacova Natalia - extrema
4. Perta Cristina – extrema de forta
5. Ionescu Andra - pivot
Antrenor – Constantin Militaru
SCM Craiova
1. Hoskins Brandie – conducator de joc
2. Irina Bors – fundas ofensiv
3. Stefan Adelina – extrema
4. Carla Bartee Donette – extrema de forta
5. Elsara Bettice Greer - pivot
Antrenor – Liviu Manea
CST Alexandria
1. La Plante Kari – conducator de joc
2. Prlja Marija – fundas ofensiv
3. Chivu Alina - extrema
4. Maja Vucurovic – extrema de forta
5. Graboski Natasha Kay - pivot
Antrenor – Madalin Piperea
CSM Sportul Studentesc
1. Tunde Kilin – conducator de joc
2. Chevon Keith – fundas ofensiv
3. Gaati Werema -  extrema
4. Taisia Lungu – extrema de forta
5. Odessa Williams - pivot
Antrenor – Predrag Vasic
CSM Targoviste
1. Florina Diaconu – conducator de joc
2. Olena Samburska – fundas ofensiv
3. Chrissy Givens - extrema
4. Hutanu Andreea – extrema de forta
5. Kovacevic Dara - pivot
Antrenor – Florin Nini
* Componenta echipei nationale Cristina Ciocan nu a fost trecuta in baza de vot intrucat se afla intr-o perioada de recuperare medicala.

Bball 6 Sepsi Sf. Gheorghe
In urma propunerii managerului echipei, s-a luat decizia ca jucatoarele de la Bball 6 Sepsi Sf. Gheorghe sa nu fie postate in baza de vot.  

NORD

BCM Danzio Timisoara
1. Tiffany Brown (conducator de joc)
2. Jovana Vukoje (fundas ofensiv)
3. Biljana Pesovic (extrema)
4. Nevena Saponic (extrema de forta)
5. Adina Stoiedin (pivot)
Antrenor – Kolarevic Ljubomir
Universitatea Cluj-Napoca
1. Norina Pop – conducator de joc
2. Flavia Ferenczi – fundas ofensiv
3. Marta Fodor – extrema
4. Andreea Pop – extrema de forta
5. Kata Meszaros – pivot
Antrenor – Florin Covaciu
CSM U Oradea
1. Ardeleanu Florentina – conducator de joc
2. Vlaicu Alexandra – fundas ofensiv
3. Tamasdan Daniela - extrema
4. Ulica Loredana – extrema de forta
5. Adi Mihaela - pivot
Antrenor – Adriana Niculescu
Nova Vita Tg. Mures
1. Cutas Cristiana – conducator de joc
2. Cutas Alexandra – fundas ofensiv
3.  Pop-Adina Laura - extrema
4. Graham Cherrise – extrema de forta
5. Hiks Veronica - pivot
Antrenor – Mladen Jojic
CSM Satu Mare
1. Amra Mehmedic – conducator de joc
2. Pop Claudia – fundas ofensiv
3. Orosz Andreea - extrema
4. Freeman Shanika – extrema de forta
5. Wittington Khadijah - pivot
Antrenor – Dan Fleseriu
ICIM UVG Arad
1. Green Porchia – conducator de joc
2. Brosovszky Monika – fundas ofensiv
3. Milovanovic Suzana - extrema
4. Graham Stanecia – extrema de forta
5. Toma Larisa - pivot
Antrenor – Dan Moraru
CSU Alba Iulia
1. Eniko Tarta – conducator de joc
2. Taneisha Harrison – fundas ofensiv
3. Breanna Salley - extrema
4. Ekaterina Abramzon – extrema de forta
5. Nadia Parker - pivot
Antrenor – Tomas Bilek
Politehnica National Iasi
1. Madalina Cioroiu - conducator de joc
2. Danielle Walker – fundas ofensiv
3. Doina Panait – extrema
4. Ceciley Johnson – extrema de forta
5. Gabriela Necula - pivot
Antrenor – Radu Boisteanu

Din categoriile: Stirea zilei, Jucatori, Comunicate de presa

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.