Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Vineri, 16 martie 2012

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 16 - 18 martie 2012?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Raspunzand numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet vine in intampinarea numerosilor fani ai baschetului romanesc si reia prezentarea programului competitional din Bucuresti din fiecare week-end. Mai jos, va prezentam cu sprijinul CCCLT si al AJB a Municipiului Bucuresti programul complet din aceste zile cu meciurile care se vor desfasura in salile din Capitala:

Vineri 16.03.2012      
 
           
ASE            
13:00    Cupa Economistul    2 meciuri    
           
           
Sambata 17.03.2012        
           
CSS 6 (LUICA)            
09:30    Dinamo CSS6 - Baller (municipal, J1, masculin)
10:30    Dinamo CSS6 - Baller (municipal, minibaschet, masculin)
           
Arena de Baschet            
18:00    CSM BUCuresti - SCM CRAIOVA (Divizia A, masculin)
           
Sala RAPID            
10:00    RAPID - CSM UNIVERSITATEA ORADEA (Divizia A, feminin)
           
LICEUL "DANTE ALIGHIERI"      
     
13:30    Raptors    - CSS2 (municipal, minibaschet, feminin)
14:30    Raptors    - CSS3 (municipal, J3, feminin)
           
SC 103            
11:00    BC Star    - Raptors (municipal, minibaschet, masculin)
12:00    Olimpia Bucuresti - BC Star (municipal, minibaschet, feminin)
13:00    BC Star    - Raptors (municipal, babybaschet, masculin)
           
LICEUL "SPIRU HARET"            
09:00    Slam - Sport  for all (municipal, minibaschet, masculin)
10:00    Slam - CSS5 (municipal, J2, masculin)
           
SALA LEU      
     
12:00    Intersport - Ciocanul (Onoare, masculin)
13:30    Poli 1     - Titanii (Onoare, masculin)
15:00    Rado Sport 1 - Raider (Onoare, masculin)
16:30    BC 97 - Poli 3     (Onoare, masculin)
18:00    Laguna  - Star    (Onoare, masculin)
19:30    Viitorul - Speed (Onoare, masculin)
           
         
Duminica 18.03.2012  
     
           
Sala SC 128            
13:30    Dan Dacian - CSS6 (municipal, babybaschet, feminin)
14:30    Dan Dacian - Olimpia Bucuresti (municipal, minibaschet, feminin)
           
SALA LICEULUI "DANTE ALIGHIERI"            
10,00    Baller - Laguna B (municipal, J3, masculin)
11,30    Baller - Slam (municipal, J3, masculin)
           
SALA SC 54            
10:00    CSS4 Bucuresti - ACS Champions (municipal, minibaschet,feminin)
11:00    CSS4 Bucuresti - Artesania (municipal, minibaschet, masculin)
           
SALA SC 97            
09:30    BC 97 - 4 Sport (municipal, babybaschet, masculin)
10:30    Olimpia A - BC 97 (municipal, J3, feminin)
12:00    BC 97    - 4 Sport (municipal, minibaschet, masculin)
13:00    BC 97 - Cernat BC (municipal, J3, masculin)
14:30    CSM Targoviste - Comets (municipal, minibaschet, feminin)
           
SALA LEU            
09:00    Pompierul  - Ultimii Mohicani (Onoare, masculin)
10:30    Rado Sport 2 - Baschet Blue (Onoare, masculin)
12:00    Rapid -    XXL (Onoare, masculin)
13:30    Mithos - Factor    (Onoare, masculin)
15:00    Poli 2    - Universitatea (Onoare, masculin)
16:30    Leii - Granitul    (Onoare, masculin)
18:00    Royal Fun - Sacalii (Onoare, masculin)
19:30    Fazanii    - Silena (Onoare, masculin)

           


Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Comunicate de presa

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.