Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Comisia de competitii

Miercuri, 21 martie 2012

Tragere la sorti TSF CN U16 si U23 Masculin

Autor: Federatia Romana de Baschet

CN U16 Turneu Semifinal Masculin grupa valorica A:

Tabel cu coeficientii realizati de echipele calificate la Turneul Semifinal Grupa Valorica A:
 
 
 
Nr.
Crt.
 
 
Echipa
 
 
Seria
F/II
 
 
Loc
In
Serie
F/II
 
Puncte
 
 
Victorii/Infrangeri
 
 
Coeficient
Victori/
Total Jocuri
2012
 
 
Coeficient
Cosaveraj
Faza II
 
 
Nr. Linie
pt. tragere
la sorti in grupa SF
 
Faza
 
Victorii
 
Infrangeri
Total
Jocuri
Faza
I + II
 
I
 
II
 
Tot
 
I
 
II
 
Total
 
I
 
II
 
Tot
1 CS Phoenix Galati 3 1 12 12 24 6 6 12 0 0 0 12 1 2,0411 1
2 CSU Cuadripol Bv 4 1 12 12 24 6 6 12 0 0 0 12 1 1,6102 1
3 CSS Bega Timisoara 2 1 12 12 24 6 6 12 0 0 0 12 1 1,5714 2
4 CS U-Mobitelco 1 Cj 1 1 12 7 19 6 3 9 0 1 1 10 0,9   2
5 CSS Ploiesti 5 1 10 12 22 4 6 10 2 0 2 12 0,8333 1,5417 3
6 Dinamo CSS 6 Buc 5 2 12 10 22 6 4 10 0 2 2 12 0,8333 1,4836 3
7 ACS Dan Dacian Buc 3 2 12 10 22 6 4 10 0 2 2 12 0,8333 1,2033 4
8 Magic Champion Buc 4 2 12 10 22 6 4 10 0 2 2 12 0,8333 1,1878 4
9 CSS Craiova 2 2 11 10 21 5 4 9 1 2 3 12 0,75 1,3039 5
10 CSS Tg Jiu 6 2 11 10 21 5 4 9 1 2 3 12 0,75 1,1977 5
11 LPS Tg Mures 1 2 10 7 17 4 3 7 2 1 3 10 0,7   6
12 LPS CSU Pitesti 6 1 10 10 20 4 4 8 2 2 4 12 0,6666   6
 
In urma tragerii la sorti grupele semifinale au rumatoarea componenta:
Seria ”A” Numar Berger Seria ”B”
CS Phoenix Galati 1 CSU Cuadripol Bv
CSS Bega Timisoara 2 CS U-Mobitelco 1 Cj
Dinamo CSS 6 Buc 4 CSS Ploiesti
Magic Champion Buc 5 ACS Dan Dacian Buc
CSS Tg Jiu 3 CSS Craiova
LPS Tg Mures 6 LPS CSU Pitesti

Programul jocurilor Seriei A poate fi accesat aici.

Programul jocurilor Seriei A poate fi accesat aici.


CN U16 Turneu Semifinal Masculin grupa valorica B:



Tabel cu coeficientii realizati de echipele calificate la Turneul Semifinal Grupa Valorica B:
 
 
 
Nr.
Crt.
 
 
Echipa
 
 
Seria
F/II
 
 
Loc
In
Serie
F/II
 
Puncte
 
 
Victorii/Infrangeri
 
 
Coeficient
Victori/
Total Jocuri
2012
 
 
Coeficient
Cosaveraj
Faza II
 
 
Nr. Linie
pt. tragere
la sorti in grupa SF
 
Faza
 
Victorii
 
Infrangeri
Total
Jocuri
Faza
I + II
 
I
 
II
 
Tot
 
I
 
II
 
Total
 
I
 
II
 
Tot
1 CSS Targoviste 6 3 9 10 19 3 4 7 3 2 5 12 0,5833    
2 CS Cuza Sport Braila 4 3 10 8 18 4 2 6 2 4 6 12 0,5    
3 U-Mobitelco 2 Cj 2 3 9 8 17 3 2 5 3 4 7 12 0,4166 0,8456  
4 ACS Vipo Buc 3 3 9 8 17 3 2 5 3 4 7 12 0,4166 0,7896  
5 Laguna Buc 2b 1 7 2 9 1 1 2 5 0 5 7 0,2857    
6 CN Aurel Vlaicu 5 4 8 7 15 2 1 3 4 5 9 12 0,25 0,5494  
7 Steaua Magic Buc 4 4 9 6 15 3 0 3 3 6 9 12 0,25 0,5012  
8 LPS CSS Bih Oradea 1 3 8 4 12 2 0 2 4 4 8 10 0,2    
9 CSS Tulcea 5 3 7 7 14 1 1 2 5 5 10 12 0,1666 0,7396  
10 CSS 1 Pajura Buc 6 4 8 6 14 2 0 2 4 6 10 12 0,1666 0,7098  
11 BC Galactica Bv 1b 2 7 3 10 1 1 2 5 1 6 8 0,1666 0,5384  
12 Viitorul Cluj 1b 3 6 3 9 0 1 1 6 1 7 8 0,125    
13 CSS Buzau 3 4 7 6 13 1 0 1 5 6 11 12 0,0833    
14 Rapid Buc 2b 2 6 1 7 0 0 0 6 1 7 7 0    
 

In urma tragerii la sorti grupele semifinale au rumatoarea componenta:
Seria ”A” Seria ”B” Numar Berger Seria ”C” Seria ”D”
U-Mobitelco 2 Cj CSS Targoviste 2 CS Cuza Sport Braila ACS Vipo Buc
LPS CSS Bih Oradea Laguna Buc 4 Steaua Magic Buc CN Aurel Vlaicu
Viitorul Cluj BC Galactica Bv 1 CSS Tulcea CSS 1 Pajura Buc
  Rapid Buc 3 CSS Buzau  
 

Programul jocurilor seriilor Grupei Valorice B poate fi accesat aici.

CN U23 Turneu Semifinal Masculin:
Seria ”A” Numar Berger Seria ”B”
CSU Ploiesti 4 CSS Viitorul Cluj-Napoca
SCM Pitesti  1 Pro Baschet Omnilogic
CSA Steaua  6 CS Phoenix Galati
CN Aurel Vlaicu Bucuresti  5 CSS Targoviste
CSS Unirea Iasi  2 BC Timisoara
ACS Magic Champions Bucuresti  3 U-Mobitelco Cluj-Napoca



NOTA:

1. CN U23:  Datorita suprapunerii programului cu alte competitii cat si cu unele activitati ale loturilor nationale aparute ulterior intocmirii calendarului competitional, perioada de desfasurare a turneelor semifinale va fi comunicata pana la finalul saptamanii in curs.

2.  S-au primit cereri pentru locul de organizare a turneelor semifinale ale CN U16 (date de desfasurare 30 martie – 1 aprilie 2012), dupa cum urmeaza:
Masculin, grupa valorica A, seria A, cereri de organizare din partea CSS Bega Timisoara si LPS Tg. Mures,
Masculin, grupa valorica B, seria D, cerere de organizare din partea CN Aurel Vlaicu Bucuresti,
Feminin, grupa valorica A, seria A, cerere de organizare din partea  CSS Botosani si seria B, cerere de organizare din partea  CS Olimpia Bucuresti;
Feminin, grupa valorica B, cerere de organizare din partea  CSS 4 Bucuresti, date de desfasurare 30.03 - 01.04.2012.

DUPA TERMINAREA TURNEELOR SEMIFINALE ECHIPELE CALIFICATE LA TURNEUL FINAL VOR SUSTINE PROBELE DE CONTROL IN DATA DE 02 APRILIE 2012 IN LOCALITATILE IN CARE SE VOR DESFASURA TURNEELE SEMIFINALE.


3.  CCCLT ii roaga pe cei interesati sa trimita prin fax sau e-mail cererile de organizare tip FRB pentru turneele care nu au fost atribuite la:

CN U16 Masculin (grupa valorica A, seria B, si grupa valorica B, seriile A, B si C), si pentru
CN U23 Masculin (Grupa valorica A, seriile A si B),

PANA JOI 22 MARTIE 2012 ORA 12:00.

Din categoriile: Comisia de competitii

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.