Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Vineri, 23 martie 2012

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 23- 25 martie 2012?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Raspunzand numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet vine in intampinarea numerosilor fani ai baschetului romanesc si reia prezentarea programului competitional din Bucuresti din fiecare week-end. Mai jos, va prezentam cu sprijinul CCCLT si al AJB a Municipiului Bucuresti programul complet din aceste zile cu meciurile care se vor desfasura in salile din Capitala:


Vineri 23.03.2012        
           

ASE            
13:00    Cupa Economistul - 2 meciuri    
           
Colegiul National Ion Luca Caragiale            
15:00    Cupa Caragiale    2 meciuri
           
Scoala 97            
09:00    Cupa 97 - 8 meciuri    
           
Scoala 128      
     
19:45    ACS Axiopolis Cernavoda    - ACS Magic Champions Bucuresti (CN, U14, masculin)
           
Sala CSS 6            
10:00    CN Aurel Vlaicu Bucuresti - CS Royal Fun Bucuresti (CN, U14. masculin)
12:00    CS Dinamo CSS 6 Bucuresti - CSS Targoviste (CN, U14, masculin)
           
Sambata 24.03.2012        
           
Arena de Baschet            
15:00    CSM Bucuresti-Sportul Studentesc - CS Olimpia Bucuresti (Divizia A, feminin)       
18:00    CS Dinamo Bucuresti - CSM Bucuresti (Divizia A, masculin)
           
Scoala 97            
10:00    Cupa 97    - 3 meciuri    
           
Scoala 128            
09:00    ACS Magic Champions Bucuresti -    BC Laguna Bucuresti (CN U14, masculin)
10:45    BC Slam Bucuresti - ACS Axiopolis Cernavoda (CN, U14, masculin)
12:30    Magic Champions - Slam (municipal, minibaschet, masculin)
15:00    ACS Magic Champions Bucuresti -    BC Slam Bucuresti (CN, U14, masculin)
16:45    ACS Axiopolis Cernavoda    - BC Laguna Bucuresti (CN, U14, masculin)
           
Sala CSS 6            
10:00    CS Royal Fun Bucuresti - CS Dinamo CSS 6 Bucuresti (CN, U14, masculin)
12:00    CSS Targoviste    - CN Aurel Vlaicu Bucuresti (CN, U14, masculin)
           
Sala Chiajna            
13:00    CSU Brasov - ACS Dan Dacian 2 Bucuresti (CN, U14, masculin)
14:30    ACS Baller Bucuresti - CS Concordia Chiajna (CN, U14, masculin)
16:00    ACS Baller Bucuresti - CSU Brasov (CN, U14, masculin)
17:30    CS Concordia Chiajna - ACS Dan Dacian 2 Bucuresti (cN, U14, masculin)
           
Sala Leu          
13:30    Raider - RadoSport (Onoare, masculin)
15:00    Factor - Leii (Onoare, masculin)
16:30    Fazanii    - Intersport (Onoare, masculin)
18:00    Pompierul - Viitorul (Onoare, masculin)
19:30    Poli 3    - Tancul (Onoare, masculin)
           
Scoala 103            
11:00    Star - Vilis (municipal, babybaschet, masculin)
12:00    Star - Vilis (municipal, J3, masculin)
13:00    Star - Raptors (municipal, minibaschet, feminin)
           
Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"            
12:00    Olimpia C - Raptors (municipal, J3, feminin)
13:00    Olimpia B - Champions (municipal, j3, feminin)
14:30    Olimpia A - CSS 4 (municipal, J3, feminin)
       
Duminica 25.03.2012        
           
Scoala 128            
09:00    BC Slam Bucuresti - BC Laguna Bucuresti (CN, U14, masculin)
10:45    ACS Magic Champions Bucuresti -    ACS Axiopolis Cernavoda (CN, U14, masculin)
12:30    Magic Champions - Sport For All (municipal, minibaschet, masculin)    
13:30    Dan Dacian - CSM Targoviste (municipal, minibaschet, feminin)
14:30    Dan Dacian - Vipo (municipal, minibaschet, masculin)
           
Liceul Dante Alighieri            
13:00    CSS Alexandria    - ACS Solaris Ploiesti (CN, U14, feminin)
15:00    CSS Alexandria    - ACS Raptors Bucuresti    (CN, U14, feminin)
17:00    ACS Raptors Bucuresti - ACS Solaris Ploiesti (CN, U14, feminin)
           
Sala CSS 6            
10:00    CN Aurel Vlaicu Bucuresti - CS Dinamo CSS 6 Bucuresti (CN, U14, masculin)
12:00    CS Royal Fun Bucuresti - CSS Targoviste (CN, U14, masculin)
           
Sala Chiajna            
09:00    ACS Baller Bucuresti - ACS Dan Dacian 2 Bucuresti (CN, U14, masculin)
10:30    CS Concordia Chiajna - CSU Brasov (CN, U114, masculin)
           
Sala Leu            
10:30    Emagic - Metrorex (Onoare, masculin)
12:00    Rapid - Sacalii (Onoare, masculin)
13:30    Mithos - RadoSport 2 (Onoare, masculin)
15:00    Leii - Laguna (Onoare, masculin)
16:30    Poli 2 - Poli 1 (Onoare, masculin)
18:00    Titanii    - BC 97 (Onoare, masculin)
19:30    Basketball Blues - Ciocanul (Onoare, masculin)
           
Scoala 54            
10:00    CSS  4    - Olimpia C (municipal, minibaschet, feminin)
11:00    CSS  4    - CSS Alexandria (municipal, minibaschet, masculin)
           
Liceul Nicolae Tonitza 
           
10:00    CSS 6 -    Vilis (municipal, minibaschet, feminin)
11:00    CSS 6 - CSS 2 (municipal, babybaschet, feminin)
12:00    CSS 2 - Raptors (municipal, minibaschet, feminin)
           

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Comunicate de presa

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.