Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Comisia de competitii

Miercuri, 28 martie 2012

Tragere la sorti TSF U14 feminin

Autor: Federatia Romana de Baschet

Tragerea la sorti a grupelor Turneului Semifinal al CN U14 feminin a avut loc miercuri 28.03.2012 la sediul FR Baschet.

Tabel cu coeficientii realizati de echipe in CN U14 feminin

 
 
Nr.
Crt.
 
 
Echipa
 
 
Seria
F/II
 
 
Loc
In
Serie
F/II
 
Puncte
 
 
Victorii/Infrangeri
 
 
Coeficient
Victori/
Total Jocuri
2012
 
 
Coeficient
Cosaveraj
Faza II
 
 
Faza
 
Victorii
 
Infrangeri
Total
Jocuri
Faza
I + II
 
I
 
II
 
Tot
 
I
 
II
 
Total
 
I
 
II
 
Tot
1 CST CSS Alexandria 5 1 12   12 6   6 0   0 6 1 5.9876
2 BC MC Sport Cluj 3 1 18   18 9   9 0   0 9 1 3.224
3 CSU Cuadripol Brasov 1 1 18   18 9   9 0   0 9 1 2.5454
4 CSS Bega Timisoara 4 1 18   18 9   9 0   0 9 1 2.0866
5 ACS Champions Buc 6 1 12   12 6   6 0   0 6 1 2.0845
6 CSS Sf. Gheorghe 2 1 18   18 9   9 0   0 9 1 2.0108
7 CSS Sibiu 1 2 15   15 6   6 3   3 9 0.6666 1.3909
8 BC Valbon Arad 4 2 15   15 6   6 3   3 9 0.6666 1.3112
9 U For You Cluj-Napoca 3 2 15   15 6   6 3   3 9 0.6666 0.9184
10 CSS Gheorgheni 2 2 14   14 5   5 4   4 9 0.5555 2
11 LPS Galati 6 2 9   9 3   3 3   3 6 0.5 0.9114
12 Raptors Bucuresti 5 2 9   9 3   3 3   3 6 0.5 0.7940
13 BBALL 6 Sepsi Sf. Ghe 2 3 13
13 4
4 5
5 9 0.4444 0.8363

In urma tragerii la sorti Seriile Turneului semifinal Grupa Valorica A sunt urmatoarele:

Seria „A” Numar Berger Seria „B”
CST CSS Alexandria 4 BC MC Sport Cluj-Napoca
CSU Cuadripol Brasov 1 CSS Bega Timisoara
CSS Sf. Gheorghe 3 ACS Champions Bucuresti
BC Valbon Arad 6 CSS Sibiu
U For You Cluj-Napoca 2 CSS Gheorgheni
LPS Galati 5 Raptors Bucuresti

Programul Seriei A, conform Tabelei Berger poate fi accesat aici.

Programul Seriei B, conform Tabelei Berger poate fi accesat aici.

In urma tragerii la sorti Seriile Turneului semifinal Grupa Valorica B sunt urmatoarele:

Seria „A” Numar Berger Seria „B”
LAPI Dej 3 BBALL 6 Sepsi BC Sf. Ghe.
LPS Alba Iulia 4 CN Arany Janos Salonta
CSU Ploiesti 1 ACS KSE Tg. Secuiesc
CSS Medias 5 CSU Crisul Oradea
ACS Solaris Ploiesti 2 BC Sirius Tg. Mures

Programul Seriei A, conform Tabelei Berger poate fi accesat aici.

Programul Seriei B, conform Tabelei Berger poate fi accesat aici.


Se mai primesc solicitari de organizare a turneelor pana joi 29.03.2012 ora 14:00.


Localitatile in care se vor desfasura turneele se vor anunta ulterior.


Din categoriile: Comisia de competitii

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.