Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Vineri, 30 martie 2012

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 30 martie - 2 aprilie 2012?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Raspunzand numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet vine in intampinarea numerosilor fani ai baschetului romanesc si reia prezentarea programului competitional din Bucuresti din fiecare week-end. Mai jos, va prezentam cu sprijinul CCCLT si al AJB a Municipiului Bucuresti programul complet din aceste zile cu meciurile care se vor desfasura in salile din Capitala:


Vineri 30.03.2012        
           

Colegiul National Ion Luca Caragiale            
15:00    Cupa Caragiale    2 meciuri    
           
Olimpia "Prof.Octavian Dimofte"            
09:00    CSS Bega Timisoara - CS MC Sport Cluj Napoca (cN, U16, f)
10:30    CSS Ploiesti - CSS Craiova (CN,U16,F)
15:30    CSS Craiova - CSS Bega Timisoara (CN,U16,F)
17:00    CS Olimpia Bucuresti - CSS Ploiesti (cN,U16,F)
           
Colegiul National Aurel Vlaicu            
18:00    CSS 1 Pajura Bucuresti - ACS Vipo Bucuresti (CN,U16,M)
           
Sambata 31.03.2012        
           
"Arena de Baschet
"
18:00    CSM Bucuresti - CSU Atlassib Sibiu (DIVIZIA A, MASCULIN)
           
Olimpia "Prof.Octavian Dimofte"            
08:30    CS MC Sport Cluj Napoca    - CSS Craiova (CN,U16,F)
10:00    CSS Bega Timisoara - CS Olimpia Bucuresti (CN,U16,F)
15:00    CSS Ploiesti - CSS Bega Timisoara (CN, U16, F)
16:30    CS Olimpia Bucuresti - CS MC Sport Cluj Napoca (CN, U16, F)
           
Colegiul National Aurel Vlaicu            
11:00    CN Aurel Vlaicu Bucuresti - CSS 1 Pajura Bucuresti (CN, U16, M)
16:00    CN Aurel Vlaicu Bucuresti - ACS Vipo Bucuresti (CN, U16, M)
           
Leu            
12:00    Universitatea - Tractorul (ONOARE, M)
13:30    XXL - Sacalii (ONOARE, M)
15:00    Factor - Granitul (ONOARE, M)
16:30    Arhitect - Pionierii (ONOARE, M)
18:00    Basketball Blues - Intersport (ONOARE, M)
19:30    Ultimii Mohicani - Ciocanul (ONOARE, M)
           
Scoala 97            
09:30    CSS 4 Bucuresti    - CSS Medias (CN,U16,F)
12:00    BC Sirius Tg. Mures - CSS Medias (cN,U16,F)
14:30    CSS 4 Bucuresti - BC Sirius Tg. Mures (cN,U16,F)
           
Scoala 103            
10:30    Star - Olimpia A (MUNICIPAL, J3, F)
12:00    Star - Phoenix Constanta (MUNICIPAL, BABYBASCHET, M)
13:00    Star - Champions (MUNICIPAL, MINIBASCHET, FEMININ)
           
Scoala 128            
09:30    Magic Champions    - Dinamo CSS 6 A (MUNICIPAL, J3, M)
11:00    Magic Champions    - Dinamo CSS 6 A (MUNICIPAL, MINIBASCHET, M)
           
Scoala 129            
14:00    Laguna B - Star (MUNICIPAL, J3M)
15:30    Laguna    - Phoenix Constanta (MUNICIPAL, BABYBASCHET, MASCULIN)
16:30    Laguna    - Raptors (MUNICIPAL, MINIBASCHET, MASCULIN)
           
Scoala 175    
        
10:30    4 Sport - Slam (MUNICIPAL, BABYBASCHET, MASCULIN)
11:30    4 Sport    - Slam (MUNICIPAL, MINIBASCHET, FEMININ)
12:30    4 Sport    - Slam    (MUNICIPAL, MINIBASCHET, MASCULIN)
           
Duminica 01.04.2012        
           

Olimpia "Prof. Octavian Dimofte"            
09:00    CS MC Sport Cluj Napoca - CSS Ploiesti (CN,U16,F)
10:30    CS Olimpia Bucuresti - CSS Craiova (CN, U16, F)
           
Leu            
09:00    Pompierul - Rado Sport 2 (ONOARE, M)
10:30    Metrorex - Viitorul (ONOARE, M)
12:00    Rapid    Royal Fun (ONOARE, M)
13:30    Mithos    Leii (ONOARE, M)
15:00    Emagic    Isteria (ONOARE, M)
16:30    Poli 2    BC 97 (oNOARE, M)
18:00    Fazanii    Silena (oNOARE, M)
19:30    Poli 1    Poli 3 (oNOARE, M)
           
Liceul Dante Alighieri            
14:00    Baller A - Sport for all (MUNICIPAL, MINIBASCHET, M)
15:00    Baller B - Royal Fun (MUNICIPAL, MINIBASCHET, M)
16:00    Baller    - Slam (MUNICIPAL, J2, MASCULIN)
           
Scoala 82            
09:00    Comets    4 -  Sport (MUNICIPAL, BABYBASCHET, M)
10:00    Comets    - Olimpia A (MUNICIPAL, MINIBASCHET, F)
           
Scoala 308            
14:30    Artesania - CSM Targoviste (MUNICIPAL, MINIBASCHET, F)
15:30    Artesania - Star (MUNICIPAL, MINIBASCHET, M)
           
Scoala 97            
09:30    BC 97 - Vilis (MUNICIPAL, MINIBASCHET, M)
10:30    BC 97 - CSS 2 (MUNICIPAL, J3, F)
12:00    BC 97 - Vilis (MUNICIPAL, BABYBASCHET, M)
13:00    BC 97 - Vilis (MUNICIPAL, J3, M)
14:30    BC 97 - Vilis (MUNICIPAL, J2, M)
           
Liceul Henri Coanda            
11:00    Champions - Raptors (MUNICIPAL, J3, F)
12:30    Champions - Raptors (MUNICIPAL, MINIBASCHET, F)
13:30    Champions - Raptors (MUNICIPAL, BABYBASCHET, M)
14:30    Champions - Raptors (MUNICIPAL, MINIBASCHET, M)
           
Luni 02.04.2012        
           
Colegiul National Ion Luca Caragiale            
10:00    Cupa Caragiale - 2 meciuri
           
Colegiul National Aurel Vlaicu    
        
12:00    CSU 2 Ploiesti - CSA Steaua Bucuresti (DIVIZIA B, MASCULIN)
13:30    BCM U 2 Pitesti - CS Amicii Pitesti (DIVIZIA B, MASCULIN)
15:00    CN Aurel Vlaicu Bucuresti - CS Rapid Bucuresti (DIVIZIA B, MASCULIN)
           
Chiajna            
14:00    CSU Galati - CS Phoenix Galati (DIVIZIA B, MASCULIN)
16:00    CS Farul Constanta - CSM Focsani (DIVIZIA B, MASCULIN)
18:00    CS Concordia Chiajna - CS Baschet Time Bucuresti (DIVIZIA B, MASCULIN)
20:00    CS Phoenix Galati - CS Farul Constanta (DIVIZIA B, MASCULIN)
           


Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Comunicate de presa

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.