Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Vineri, 6 aprilie 2012

Unde vedem baschet in Capitala in perioada 6 - 8 aprilie 2012?

Autor: Federatia Romana de Baschet

Raspunzand numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet vine in intampinarea numerosilor fani ai baschetului romanesc si reia prezentarea programului competitional din Bucuresti din fiecare week-end. Mai jos, va prezentam cu sprijinul CCCLT si al AJB a Municipiului Bucuresti programul complet din aceste zile cu meciurile care se vor desfasura in salile din Capitala:



Vineri 06.04.2012        
           
Rapid            
09:00    CS Rapid Bucuresti - CS Phoenix Galati (CN, U17, M)
           
Scoala 280            
15:00    CS Phoenix Galati - CS Steaua Magic Bucuresti (CN, U17, M)
16:30    CS Rapid Bucuresti - ACS Magic Champions Bucuresti (CN,U17,M)
           
Colegiul National Aurel Vlaicu            
09:00    CSS Medias - CS Speranta-Dinamic1 ClujN (CN, U14, M)
10:30    CS Royal Fun Bucuresti - CS Cuza Sport Braila (CN, U14, M)
12:00    CN Aurel Vlaicu Bucuresti - CS U-Mobitelco1 ClujNapoca (CN, U14, M)
13:30    BC Atlethic Constanta - ACS Dan Dacian Bucuresti (CN, U17, M)
15:00    CS Cuza Sport Braila - CSS Medias (CN, U14, M)
16:30    CS U-Mobitelco1 ClujNapoca - CS Royal Fun Bucuresti (CN, U14, M)
18:00    CS Speranta-Dinamic1 ClujN - CN Aurel Vlaicu Bucuresti (CN, U14, M)
19:30    CN Aurel Vlaicu Bucuresti - BC Atlethic Constanta (CN, U17, M)
           
Sambata 07.04.2012    
    
           
Colegiul National Aurel Vlaicu            
09:00    CS Cuza Sport Braila - CS Speranta-Dinamic1 Cluj (CN, U14, M)
10:30    CSS Medias - CS U-Mobitelco1 ClujNapoca (CN, U14, M)
12:00    CN Aurel Vlaicu Bucuresti - CS Royal Fun Bucuresti (CN, U14, M)
13:30    BC Atlethic Constanta - ACS Dan Dacian Bucuresti (CN, U17, M)
15:00    CN Aurel Vlaicu Bucuresti - BC Atlethic Constanta (CN, U17, M)
16:30    CS U-Mobitelco1 ClujNapoca - CS Cuza Sport Braila (CN, U14, M)
18:00    CS Speranta-Dinamic1 ClujN - CS Royal Fun Bucuresti (CN, U14, M)
19:30    CSS Medias - CN Aurel Vlaicu Bucuresti (CN, U14, M)
           
Leu            
13:30    Rado Sport - Titanii (ONOARE, M)
15:00    Factor    - Raider (ONOARE, M)
16:30    Basketball Blues - Silena (ONOARE, M)
18:00    Poli 1    - Pompierul (oNOARE, M)
           
Colegiul National Spiru Haret            
12:00    CSS Craiova - ACS Dan Dacian Bucuresti (CN, U17, M)
13:30    LPS Galati - BC Slam Bucuresti (CN, U17, M)
15:30    ACS Dan Dacian Bucuresti -LPS Galati (CN, U17, M)
17:00    BC Slam Bucuresti - CSS Craiova (CN, U17, M)
           
Chiajna            
11:00    CS Concordia Chiajna - ACS Axiopolis Cernavoda (CN, U14, M)
           
Scoala 82            
09:00    Comets - Dan Dacian (MUNICIPAL, MINIBASCHET, F)
10:00    Comets - Dan Dacian (MUNICIPAL, BABYBASCHET, M)
           
Liceul Dante Alighieri            
12:00    Raptors    - Olimpia C (MUNICIPAL, MINIBASCHET, F)
13:00    Raptors    - Olimpia C (MUNICIPAL, J3, F)
           
Scoala 103            
10:30    Star - CSS 2 (MUNICIPAL, MINIBASCHET, F)
11:30    Star - Olimpia B (MUNICIPAL, J3, F)
           
Scoala 175            
10:00    4 Sport    - AS 30 (MUNICIPAL, BABYBASCHET, M)
11:00    4 Sport    - AS 30 (MUNICIPAL, MINIBASCHET, M)
           
Duminica 08.04.2012        
           
Colegiul National Aurel Vlaicu            
09:00    CS U-Mobitelco1 ClujNapoca - CS Speranta-Dinamic1 Cluj (CN, U14, M)
10:30    CSS Medias - CS Royal Fun Bucuresti (CN, U14, M)
12:00    CN Aurel Vlaicu Bucuresti - CS Cuza Sport Braila (CN, U14, M)
13:30    CN Aurel Vlaicu Bucuresti - ACS Dan Dacian Bucuresti (CN, U17, M)
           
Leu      
     
12:00    Rado Sport 2 - Viitorul (ONOARE, M)
13:30    Mithos    - Star (ONOARE, M)
15:00    Isteria    - Sacalii (ONOARE, M)
16:30    Poli 2    - Tractorul (ONOARE, M)
18:00    Tancul    - BC 97 (ONOARE, M)
19:30    Ciocanul - Fazanii (ONOARE, M)
           
Colegiul National Spiru Haret            
10:30    CSS Craiova - LPS Galati (CN, U17, M)
12:00    BC Slam Bucuresti - ACS Dan Dacian Bucuresti (CN, U17, M)
           
Scoala 54            
09:00    CSS 4 - Sport for all (MUNICIPAL, MINIBASCHET, M)
10:00    CSS 4 - Star (MUNICIPAL, MINIBASCHET, F)
           
Olimpia "Octavian Dimofte"            
08:30    Olimpia A - Olimpia B (MUNICIPAL, J3, F)
10:00    Olimpia A - Artesania (MUNICIPAL, MINIBASCHET, F)
11:00    Olimpia C - CSS 2 (MUNICIPAL, J3, F)
           

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Comunicate de presa

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.