Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Comisia de competitii

Joi, 26 aprilie 2012

Locatii Turnee - Update 26.04

Autor: Federatia Romana de Baschet

Turneu Final CN U14 masculin 2 - 6 mai - locatie Targu Jiu

Programul jocurilor TF_CN U14 masculin poate fi accesat aici.


Turneu Final CN U14 feminin
  2 - 6 mai - locatie Alexandria

Pentru cazare - Hotel Parc 3* - 80 lei cazare si masa
Persoana de contact - Dl. Nicolescu - 0744310510

Programul jocurilor TF_CN U14 feminin poate fi accesat aici.

Turneul Final CN U14 feminin Grupa Valorica B - locatie Gheorgheni
Persoana de contact:Levente Hobaj - 0755808506
Seria A
CSS Gheorgheni
CSB Raptors Bucuresti
LPS Alba Iulia
CSU Ploiesti
Seria B
CSS Sf. Gheorghe
CN Arany Janos Salonta
BBALL 6 Sf. Gheorghe
ACS KSE Tg. Secuiesc

Pentru stabilirea classamentului jocurile se vor desfasura astfel:
A1-B1; A2-B2; A3-B3; A4-B4

Programul jocurilor TF_GVB_CN U14 feminin poate fi accesat aici.

CN U14 Masculin TF_GVB_Locurile 9-11 - Baia Mare

VINERI  04.05.2012 – Sala George Cosbuc Baia Mare
18:00 – 19:30   BC Junior Iasi – CSS Medias
 
SAMBATA 05.05.2012 – Sala George Cosbuc Baia Mare
09:00 – 10:30 Olimpic Baia Mare – BC Junior Iasi
13:30 – 15:00 BC Olimpic Baia Mare – CSS Medias

Program Turneu Final U14 Grupa Valorica B locurile 12-15
 CN Aurel Vlaicu Bucuresti

Vineri 04.05.2012
Ora: 18:30   Magic Champions-ACS Dan Dacian2
         20:00   CN Aurel Vlaicu-ACS Baller
 
Sambata 05.05.2012
Ora:  11:30  Magic Champions- ACS Baller
          13:00  CN Aurel Vlaicu- ACS Dan Dacian2
 
Duminica 06.05.2012
Ora:  11:30  ACS Dan Dacian2- ACS Baller
          13:00  CN Aurel Vlaicu- Magic Champions



Locatiile de desfasurare ale Turneului Final Grupa Valorica B al CN U13 masculin:

a.       Pentru locurile 13-24 – Braila - Persoana de contact - Mircea Totolici - 0742795877
b.      Pentru locurile 25-36 – Targu Mures – organizator CS Gladius - Persoana de contact - Bogdan Puscas 0745 276 865
c.       Pentru locurile 37 -  - Baia Mare - Persoana de contact - George Opris - 0744900917

Locatiile de desfasurare ale Turneului Final Grupa Valorica B al CN U13 feminin:

a.       Pentru locurile 9-16 – Oradea - Persoana de contact - Mirela Caseti - 0757020973
b.      Pentru locurile 17-22 - locatia va anuntata in cel mai scurt timp




Turneu Semifinal CN U17 masculin 27 - 29 aprilie:
Grupa Valorica A
SERIA A - ACS MAGIC CHAMPIONS - programul turneului poate fi accesat aici.
SERIA B - CSS BEGA TIMISOARA - programul turneului poate fi accesat aici.

Grupa Valorica B

SERIA A - nu s-au inregistrat cereri
SERIA B - nu s-au inregistrat cereri

Turneu Semifinal CN U17 feminin 27 - 29 aprilie
Grupa Valorica A
SERIA A - CSS CRAIOVA
SERIA B - BBALL 6 SF GHEORGHE


Turneu Semifinal CN U18 masculin 2 - 6 mai
Grupa Valorica A
SERIA A - CSS BEGA TIMISOARA - Programul jocurilor TSF_CN U18_Seria A masculin poate fi accesat aici.
SERIA B - LPS FOCSANI  - Programul jocurilor TSF_CN U18_Seria B masculin poate fi accesat aici.

Grupa Valorica B
SERIA A - nu s-au inregistrat cereri
SERIA B - nu s-au inregistrat cereri


Turneu Semifinal CN U18 feminin 2 - 6 mai
SERIA A - TG SECUIESC - Programul jocurilor TSF_CN U18_Seria A feminin poate fi accesat aici.
SERIA B - CSS AL CEUSIANU REGHIN - Programul jocurilor TSF_CN U18_Seria B feminin poate fi accesat aici.



DIVIZIA B - feminin
Datorita imposibilitatii de a mai organiza turneul de catre echipa BBall 6 Sfantu Gheorghe, turneul din faza de calificare din perioada 22 - 24
aprilie se va desfasura la Ramnicu Valcea in aceeasi perioada, cu participarea celor 5 echipe.

Turneul de calificare in divizia A se va desfasura in perioada 1 - 3 iunie 2012 (conf. regulamentului, dupa incheierea fazei play-out, divizia A)

IMPORTANT!! - datorita modificarii perioadei de sustinere a Bacalaureatului Sesiune Speciala, de catre MECTS, anunt ce ne-a fost transmis miercuri, 18 aprilie, perioada de desfasurare a turneului final U18 feminin si U23 masculin este posibil sa fie modificata.

Vom anunta perioada de desfasurare in cel mai scurt timp.


Echipele gazda ale turneului sunt obligate sa transmita la FRB orele de desfasurare ale jocurilor (programul turneului va respecta tabela Berger, echipa organizatoare avand dreptul sa-si aleaga ora de joc)

Din categoriile: Comisia de competitii

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.