Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Comisia de competitii

Marti, 29 mai 2012

Turnee Finale U18 Feminin si Masculin

Autor: Federatia Romana de Baschet

CCCLT, in colaborare cu organizatorii, a stabilit:

1. Sustinerea normelor de control pentru sportivele/sportivii restantieri se va efectua in ziua de joi 31 Mai 2012 in sala Polivalenta Tg. Secuiesc incepand cu ora 17:00, respectiv marti 05 iunie 2012 ora 17:00 in sala sporturilor a Colegiului Tehnic Elie Radu Ploiesti

2. Sedinta tehnica cu delegatii echipelor participante feminine va avea loc in ziua de joi 31 Mai 2012 in sala Polivalenta Tg. Secuiesc incepand cu ora 19:00, respectiv cu delegatii echipelor masculine, marti 05 iunie 2012 ora 20:00 la Hotelul Central Ploiesti.

Reamintim ca:
A. La sedinta tehnica vor fi prezentate documentele pentru validarea dreptului de joc al jucatorilor si anume:
- Licenta FRB cu viza anuala si cea medicala valabile pentru TF, 
- Carnetele de antrenor vizate la zi,
- Carnetele FRB ale insotitorilor echipei,
- Lista jucatorilor aprobati de FRB,
- Lista nominala a echipei.

B. Antrenorii principali sunt obligati sa respecte prevederile art. 8.12 din RGOCB, anume:
....” Antrenorii trebuie sa respecte prevederile prezentului regulament  privind tinuta obligatorie la jocurile oficiale, pantalon, sacou, camasa si eventual cravata sau, pantaloni lungi si tricou cu sigla clubului”........

3. Programul jocurilor turneului final al CN U18 feminin editia 2011 - 2012 de la Tg. Secuiesc, este dupa cum urmeaza:

Etapa 1-a: 1 Iunie 2012
 
Program Berger Seria Ora Echipa A Echipa B
2 - 3 D 9:00 2/A  BC MC Sport Cluj Napoca 3/B  CSS Rm. Valcea
1 - 4 D 11:00 1/B  CS Phoenix Galati 4/A  CSS Bega Timisoara
2 - 3 C 16:00 2/B  CS Olimpia Buc. 3/A  CS BBALL 6 Sf. Gheorghe
1 - 4 C 18:00 1/A  ACS KSE Tg. Secuiesc 4/B  CSS AL. Ceusianu Reghin
 
Etapa 2-a: 2 Iunie 2012
 
Program Berger Seria Ora Echipa A Echipa B
3 – 1 D 9:00 3/B  CSS Rm. Valcea 1/B  CS Phoenix Galati
4 - 2 D 11:00 4/A  CSS Bega Timisoara 2/A  BC MC Sport Cluj Napoca
4 - 2 C 16:00 4/B  CSS AL. Ceusianu Reghin 2/B  CS Olimpia Buc.
3 – 1 C 18:00 3/A  CS BBALL 6 Sf. Gheorghe 1/A  ACS KSE Tg. Secuiesc
 
Etapa 3-a: 3 Iunie 2012
 
Program Berger Seria Ora Echipa A Echipa B
1 – 2 D 9:00 1/B  CS Phoenix Galati 2/A  BC MC Sport Cluj Napoca
3 - 4 D 11:00 3/B  CSS Rm. Valcea 4/A  CSS Bega Timisoara
3 - 4 C 16:00 3/A  CS BBALL 6 Sf. Gheorghe 4/B  CSS AL. Ceusianu Reghin
1 – 2 C 18:00 1/A  ACS KSE Tg. Secuiesc 2/B  CS Olimpia Buc.
 
 
Faza Semifinala:  4 Iunie 2012
 
Joc nr. Loc Ora Echipa A Echipa B
16/A 5 - 8 9:00 Loc 3/D Loc 4/C
15/A 5 – 8 11:00 Loc 3/C Loc 4/D
14/A 1 – 4 16:00 Loc 2/C Loc 1/D
13/A 1 – 4 18:00 Loc 1/C Loc 2/D
 
Nota:Echipa ACS KSE Tg. Secuiesc,  organizatoarea turneului final are dreptul sa aleaga ora la care va disputa jocul din 04 Iunie 2012.
 
Faza FInala:  5 Iunie 2012
 
Joc nr. Loc Ora Echipa A Echipa B
17/A 7 – 8 9:00 Invins joc 15/A Invins joc 16/A
18/A 5 – 6 11:00 Invingator joc 15/A Invingator joc 16/A
19/A 3 – 4 13:00 Invins joc 13/A Invins joc 14/A
20/A 1 - 2 15:00 Invingator joc 13/A Invingator joc 14/A
x x 16:30 FESTIVITATEA DE PREMIERE
 
Nota:Toate echipele participante sunt obligate sa ia parte la festivitatea de premiere.


4. Programul jocurilor turneului final al CN U18 masculin editia 2011 - 2012 de la Ploiesti sala Brazi, este dupa cum urmeaza:

Etapa 1-a: 6 Iunie 2012
 
Program Berger Seria Ora Echipa A Echipa B
2 - 3 C 11:00 2/B  CN Aurel Vlaicu 3/A  LPS CSU Pitesti
1 - 4 C 13:00 1/A  CSS Unirea Iasi 4/B  LPS Focsani
2 - 3 D 15:00 2/A  CSS Bega Timisoara 3/B  U-Mobitelco Cluj-Napoca
1 - 4 D 17:00 1/B  CSS Ploiesti 4/A  LPS CSS Bihorul Oradea
 
Etapa 2-a: 7 Iunie 2012
 
Program Berger Seria Ora Echipa A Echipa B
4 - 2 D 11:00 4/A  LPS CSS Bihorul Oradea 2/A  CSS Bega Timisoara
4 - 2 C 13:00 4/B  LPS Focsani 2/B  CN Aurel Vlaicu
3 – 1 C 15:00 3/A  LPS CSU Pitesti 1/A  CSS Unirea Iasi
3 – 1 D 17:00 3/B  U-Mobitelco Cluj-Napoca 1/B  CSS Ploiesti
 
Etapa 3-a: 8 Iunie 2012
 
Program Berger Seria Ora Echipa A Echipa B
3 - 4 C 11:00 3/A  LPS CSU Pitesti 4/B  LPS Focsani
3 - 4 D 13:00 3/B  U-Mobitelco Cluj-Napoca 4/A  LPS CSS Bihorul Oradea
1 – 2 C 15:00 1/A  CSS Unirea Iasi 2/B  CN Aurel Vlaicu
1 – 2 D 17:00 1/B  CSS Ploiesti 2/A  CSS Bega Timisoara
 
 
Faza Semifinala:  9 Iunie 2012
 
Joc nr. Loc Ora Echipa A Echipa B
16/A 5 - 8 11:00 Loc 3/D Loc 4/C
15/A 5 – 8 13:00 Loc 3/C Loc 4/D
14/A 1 – 4 15:00 Loc 2/C Loc 1/D
13/A 1 – 4 17:00 Loc 1/C Loc 2/D
 
Nota:Echipa CSS Ploiesti,  organizatoarea turneului final are dreptul sa aleaga ora la care va disputa jocul din 09 Iunie 2012.
 
Faza FInala:  10 Iunie 2012
 
Joc nr. Loc Ora Echipa A Echipa B
17/A 7 – 8 9:30 Invins joc 15/A Invins joc 16/A
18/A 5 – 6 11:30 Invingator joc 15/A Invingator joc 16/A
19/A 3 – 4 13:30 Invins joc 13/A Invins joc 14/A
20/A 1 - 2 15:30 Invingator joc 13/A Invingator joc 14/A
x x 17:00 FESTIVITATEA DE PREMIERE
 
Nota:Toate echipele participante sunt obligate sa ia parte la festivitatea de premiere.

Din categoriile: Comisia de competitii

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.