Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Stirea zilei

Sambata, 30 iunie 2012

BC Laguna (masculin) si LPS Arad (feminin), campioane la babybaschet

Autor: Federatia Romana de Baschet

Dupa o saptamana plina cu meciuri, BC Laguna Sharks (masculin) si LPS Arad (feminin) sunt noile campioane la babybaschet.

Cele 23 de echipe inscrise la categoria feminin si cele 74 de concurente la masculin au luptat din greu pentru marele trofeu, orgoliile
jucatorilor, antrenorilor si parintilor fiind la cote maxime. La fel de interesante au fost si finalele, LPS Arad, echipa pregatita de Ildiko Seres,  trecand in ultimul act de formatia CSS Alexandria, formatie coordonata de Madalin Piperea.

La masculin, finala a fost una bucuresteana. BC Laguna si Dan Dacian duelandu-se pentru titlul de campioana. Elevii lui Sorin Dragomirescu si Ionut Bascoveanu s-au impus in fata jucatorilor lui Andrei Beatu, cucerind laurii de campioni.

Imediat dupa desfasurarea finalelor a avut loc festivitatea de premiere, organizatorii acordand mai multe distinctii jucatorilor. (Un album foto complet puteti vizualiza aici.)

Dar iata lista completa a premilor speciale:

Liga Nationala de BABYBASCHET (FEMININ)
PRIMII CINCI AI TURNEULUI

Brosovski Antonia - LPS ARAD
Lacau Ana - CSU CUADRIPOL
Patrascu Andra - CSS ALEXANDRIA
Din Maria - ACS DAN DACIAN
Patrascu Theodora - CSU CUADRIPOL

MVP-ul TURNEULUI
Ciobanu Luanna - LPS ARAD

CEA MAI DE PERSPECTIVA SPORTIVA
Horea Andreea - CSS ALEXANDRIA

COSUL DE AUR
Ciobanu Luanna – LPS ARAD


Liga Nationala de MINI BASCHET (MASCULIN)
PRIMII CINCI AI TURNEULUI

Rotaru Anton - CS U-MOBITELCO CJ
Dumitrescu Matei - BC LAGUNA BUC
Pitur Stefan - ACS DAN DACIAN
Stroe Iliuta - CSM SLAM BUC
Simon Sebastian - BC LAGUNA BUC

MVP-ul TURNEULUI
Dumitrescu Matei - BC LAGUNA

CEL MAI DE PERSPECTIVA SPORTIV
Carstea Luca - CS 4SPORTS BUC

COSUL DE AUR
Sirbu Victor – LPS CSU PITESTI

Clasamentul final al Liga Nationala de Minibaschet - BabyBaschet feminin:

1 LPS ARAD
2 CSS ALEXANDRIA
3 CSU CUADRIPOL BRASOV
4 ACS DAN DACIAN BUCURESTI
5 CSS 6 BUCURESTI
6 BC SEVERIN DROBETA
7 CS BBALL 6  SF.GHEORGHE
8 ACS EKO  SIGHET
9 BC OLIMPIC  BAIA MARE
10 ACS VENDOR  OD.SECUIESC
11 CSS II RM.VALCEA
12 CSS 1 CONSTANTA
13 CSS AL.CEUSEANU  REGHIN
14 CSS SIBIU
15 CS TRIUMPH RADAUTI
16 BC VALBON ARAD
17 CS FOR YOU  CLUJ-NAPOCA
18 CSS  I RM.VALCEA
19 CSS BRASOVIA  BRASOV
20 ACS KSE  TG.SECUIESC
21 CSS  GHEORGHENI
22 CS DUNAREA  CALAFAT
23 CS CRISUL  ORADEA

Clasamentul final al Liga Nationala de Minibaschet - BabyBaschet masculin:

1 BC LAGUNA BUCURESTI
2 ACS DAN DACIAN I  BUCURESTI
3 CS U-MOBITELCO I CLUJ-NAPOCA
4 CS 4SPORT  BUCURESTI
5 ACS EKO I  SIGHET
6 CSM SLAM  BUCURESTI
7 CSM  ORADEA
8 BC GALACTICA  I BRASOV
9 CSS I CRAIOVA
10 BC OLIMPIC III BAIA MARE
11 CS PHOENIX I GALATI
12 CS MIANDRA BUZAU
13 LABRADORS NAGY MOZES I TG. SECUIESC
14 BC BEST ARAD
15 CS FOR YOU  CLUJ-NAPOCA
16 CS CONCORDIA CHIAJNA
17 CS PREVENTIS IASI
18 LABRADORS NAGY MOZES II TG.SECUIESC
19 BC NITULESCU  I RM. VALCEA 
20 ACS AS 30 I  BUCURESTI
21 LPS CSU I PITESTI
22 CS TRIUMPH I RADAUTI 
23 BC MURES  TG.MURES
24 CS SOLARIS I PLOIESTI
25 CS PHOENIX I  CONSTANTA
26 ACS SPORTIC PRO BASCHET FAGARAS
27 CS DUNAREA   CALAFAT
28 CSS II  CRAIOVA
29 CSS SIBIU
30 BC OLIMPIC  II  BAIA MARE
31 CSS 5 BUCURESTI
32 ACS DAN DACIAN IV BUCURESTI
33 ACS COMETS BUCURESTI
34 CS U-MOBITELCO II CLUJ-NAPOCA
35 CS U-MOBITELCO IV CLUJ-NAPOCA
36 CSU CUADRIPOL I  BRASOV
37 CSU II  PLOIESTI
38 CSU CUADRIPOL II  BRASOV
39 CSS UNIREA II IASI
40 BC VALBON ARAD
41 CSS MEDIAS
42 BC OLIMPIC I BAIA MARE
43 ACS DAN DACIAN III BUCURESTI
44 CS BEAGLES  TG.MURES
45 ACS EKO II SIGHET
46 CS SEVLAR PLOIESTI
47 CS PHOENIX II GALATI
48 CSS BRASOVIA I  BRASOV
49 CSU I  PLOIESTI
50 CS U-MOBITELCO III CLUJ-NAPOCA
51 LPS CSU II PITESTI
52 CST ALEXANDRIA
53 CS FLY OC  CONSTANTA
54 ACS DAN DACIAN II  BUCURESTI
55 CSM  CALARASI
56 CS CUZA SPORT BRAILA
57 CS  TECUCI
58 LABRADORS NAGY MOZES III TG.SECUIESC
59 CS WHITES SNAKES SIBIU
60 ACS AS 30 II BUCURESTI
61 CS PHOENIX  BRASOV
62 BC NITULESCU II RM. VALCEA 
63 CS PHOENIX II CONSTANTA
64 CS SOLARIS II PLOIESTI
65 CSS GHEORGHENI
66 CSS UNIREA I IASI
67 CSU CUADRIPOL III BRASOV
68 CSS BRASOVIA II BRASOV
69 BC OLIMPIC  V BAIA MARE
70 BC OLIMPIC  IV BAIA MARE
71 CS TRIUMPH II RADAUTI 
72 CSS III CRAIOVA
73 CSU III PLOIESTI
74 BC GALACTICA  II BRASOV

Din categoriile: Stirea zilei, Stirea zilei, Liga nationala de minibaschet

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.