Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Stirea zilei

Duminica, 29 iulie 2012

Programul jocurilor din Campionatul European U18, feminin, Divizia A (faza grupelor valorice)

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma rezultatelor inregistrate in prima faza a grupelor Campionatului European U18, feminin, Divizia A, intreceri care se desfasoara in aceste zile in Bucuresti, in Sala Rapid si Sala Regimentului de Garda "Mihai Viteazu", 12 echipe au ramas in cursa pentru cucerirea laurilor continentali, in vreme ce alte patru echipe, printre care si Romania, se vor lupta in continuare pentru evitarea retrogradarii in eslonul secund european.

Mai jos va prezentam programul complet al jocurilor din faza a doua (grupele valorice) de la Campionatul European U18 feminin:

30.07.2012

E/3 
13:30 
Sweden --
Bucharest, ROU
SC Rapid Arena
Turkey
G/2 
13:30 
Romania --
Bucharest, ROU
Mihai Viteasu Sport Hall
Czech Republic
E/1 
15:45 
Russia --
Bucharest, ROU
SC Rapid Arena
Spain
F/3 
15:45 
Slovak Republic --
Bucharest, ROU
Mihai Viteasu Sport Hall
Italy
E/2 
18:00 
Greece --
Bucharest, ROU
SC Rapid Arena
France
F/2 
18:00 
Slovenia --
Bucharest, ROU
Mihai Viteasu Sport Hall
Netherlands
F/1 
20:15 
Serbia --
Bucharest, ROU
Mihai Viteasu Sport Hall
Croatia
G/1 
20:15 
Poland --
Bucharest, ROU
SC Rapid Arena
Belgium

31.07.2012

F/4 
13:30 
Slovenia --
Bucharest, ROU
SC Rapid Arena
Slovak Republic
E/5 
13:30 
France --
Bucharest, ROU
Mihai Viteasu Sport Hall
Russia
F/6 
15:45 
Croatia --
Bucharest, ROU
SC Rapid Arena
Italy
E/4 
15:45 
Greece --
Bucharest, ROU
Mihai Viteasu Sport Hall
Sweden
E/6 
18:00 
Spain --
Bucharest, ROU
Mihai Viteasu Sport Hall
Turkey
F/5 
18:00 
Netherlands --
Bucharest, ROU
SC Rapid Arena
Serbia
G/3 
20:15 
Czech Republic --
Bucharest, ROU
Mihai Viteasu Sport Hall
Poland
G/4 
20:15 
Belgium --
Bucharest, ROU
SC Rapid Arena
Romania

01.08.2012

E/7 
13:30 
Russia --
Bucharest, ROU
SC Rapid Arena
Sweden
F/9 
13:30 
Italy --
Bucharest, ROU
Mihai Viteasu Sport Hall
Netherlands
E/9 
15:45 
Turkey --
Bucharest, ROU
SC Rapid Arena
France
G/6 
15:45 
Czech Republic --
Bucharest, ROU
Mihai Viteasu Sport Hall
Belgium
E/8 
18:00 
Spain --
Bucharest, ROU
SC Rapid Arena
Greece
F/7 
18:00 
Serbia --
Bucharest, ROU
Mihai Viteasu Sport Hall
Slovak Republic
F/8 
20:15 
Croatia --
Bucharest, ROU
Mihai Viteasu Sport Hall
Slovenia
G/5 
20:15 
Poland --
Bucharest, ROU
SC Rapid Arena
Romania

Din categoriile: Stirea zilei, Loturi nationale feminin, Jucatori

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.