Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Stirea zilei

Duminica, 30 septembrie 2012

Giurgiu, Sibiu, Oradea si Cluj acced in sferturile de finala ale Cupei Romaniei

Autor: Federatia Romana de Baschet

Echipele masculine CSS Giurgiu, CSU Atlassib Sibiu, CSM Oradea si "U" Mobitelco BT Cluj-Napoca s-au calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, sezonul 2012-2013, dupa disputarea jocurilor din prima faza a competitiei KO. Astfel, cele patru se alatura celorlalte patru echipe calificate direct in faza superioara, respectiv reprezentantele baschetului autohton in cupele europene: CSU Ploiesti, BC Timisoara, Gaz Metan Medias si BCM U Pitesti.
Conform calendarului competitional, jocurile din sferturile de finala sunt programate sa se desfasoare in 28 decembrie 2012 (turul) si 05 ianuarie 2013 (returul), iar FINAL 4 este programat pentru 06-07 aprilie 2013.

Dar iata si rezultatele inregistrate in turneele desfasurate in cadrul primei faze a Cupei Romaniei, cu mentiunea cu "U" Mobitelco BT Cluj-Napoca s-a calificat ca fiind cea mai buna echipa care s-a clasat pe pozitia secunda in cele trei serii:

Seria I (Sala Sporturilor din Dobroesti):

Vineri - 28 septembrie 2012:
ora 16:30 - U-Mobitelco BT Cluj-Napoca – Dinamo Bucuresti 99-51
ora 18:45 - CSM Bucuresti – CSS Giurgiu 73-78
Sambata – 29 septembrie 2012:
ora 16:30 - CSS Giurgiu – U-Mobitelco BT Cluj-Napoca 72-66
ora 18:45 - Dinamo Bucuresti – CSM Bucuresti 53-94
Duminica – 30 septembrie 2012:
ora 10:30 - U-Mobitelco BT Cluj-Napoca - CSM Bucuresti 87-69
ora 12:45 - CSS Giurgiu - Dinamo Bucuresti 86-70
 
Seria II (Sala Sporturilor "Transilvania" din Sibiu):

Vineri - 28 septembrie 2012:
ora 17:30 - BC Perla Harghitei Miercurea Ciuc – Energia Rovinari (in direct pe DIGI SPORT 2) 78-92
ora 20:00 - BC Mures Targu Mures – CSM Oradea (in direct pe DIGI SPORT 1) 66-77
Sambata – 29 septembrie 2012:
ora 17:30 - Energia Rovinari – BC Mures Targu Mures 72-79
ora 19:45 - CSM Oradea - BC Perla Harghitei Miercurea Ciuc 82-43
Duminica – 30 septembrie 2012:
ora 10:30 - BC Mures Targu-Mures - BC Perla Harghitei Miercurea Ciuc 89-60
ora 12:45 - Energia Rovinari - CSM Oradea 58-72
 
Seria III (Sala Sporturilor din Medias):

Vineri - 28 septembrie 2012:
ora 16:00 - Timba Timisoara – SCM Craiova 51-80
ora 18:15 - CSU Atlassib Sibiu – Farul Constanta 83-68
 
Sambata – 29 septembrie 2012:
ora 16:00 - Farul Constanta – Timba Timisoara 91-73
ora 18:15 - SCM Craiova – CSU Atlassib Sibiu 61-75
 
Duminica – 30 septembrie 2012:
ora 10:30 - Timba Timisoara – CSU Atlassib Sibiu 56-80
ora 12:45 - Farul Constanta – SCM Craiova 58-80

Dar iata si clasamentele celor trei serii:
 

Nr SERIA I W/L Puncte
1. CSS Giurgiu 3/0 6
2. U-Mobitelco BT 2/1 5
3. CS Municipal Bucuresti 1/2 4
4. CS Dinamo Bucuresti 0/3 3
Seria B
Nr SERIA II W/L Puncte
1. CS Municipal Oradea 3/0 6
2. BC Mures 2/1 5
3. Energia Rovinari 1/2 4
4. BC PH Csikszereda M Ciuc 0/3 3
Seria C
Nr SERIA II W/L Puncte
1. CSU Atlassib Sibiu 3/0 6
2. SCM Universitatea Craiova 2/1 5
3. BC Farul Constanta 1/2 4
4. BC Timba Timisoara 0/3 3



 

Din categoriile: Stirea zilei, Jucatori, Stiri

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.