Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Stirea zilei

Luni, 29 octombrie 2012

Programul echipelor romanesti in EuroChallenge

Autor: Federatia Romana de Baschet

Peste numai opt zile, cele patru reprezentante ale baschetului masculin romanesc in cupele europene vor intra in focurile competitiei continentale, urmand sa joace in cadrul etapei inaugurale din faza grupelor EuroChallenge. Astfel, in data de 06 noiembrie, CSU Asesoft Ploiesti, BC Timisoara, Gaz Metan Medias si BCM U Pitesti, vor intra sub lumina reflectoarelor, urmand sa inceapa lupta pentru calificarea in faza superioara a intrecerilor derulate sub auspiciile FIBA-Europe. Conform programului anuntat pe site-ul oficial al forului european, doar campioana Romaniei va juca in prima runda in deplasare, echipa pregatita de Arnautovic si Hartman avand un drum lung pana in Finlanda, in vreme ce Gaz Metan Medias, BCM U Pitesti si BC Timisoara vor evolua in fata propriilor suporteri.

Dar iata programul complet al jocurilor pe care echipele romanesti le vor sustine in grupele EuroChallenge:

GRUPA B
Krasnye Krylia (Rusia)
CSU Asesoft Ploiesti
Keravnos (Cipru)
Joensuun Kataja (Finlanda)
 
06.11.2012 - Joensuun Kataja – CSU Ploiesti (ora 18:30)
14.11.2012 – CSU Ploiesti - Krasnye Krylia (ora 20:30)
21.11.2012 – Keravnos – CSU Ploiesti (ora 19:30)
27.11.2012 – CSU Ploiesti - Joensuun Kataja (ora 20:00)
05.12.2012 - Krasnye Krylia – CSU Ploiesti (ora 19:00)
11.12.2012 – CSU Ploiesti – Keravnos (ora 20:00)

Grupa D
BC Khimik Juzhne (Ucraina)
Gaz Metan Medias (Rou)
JDA Dijon Basket (Franta)
Tartu University Rock (Estonia)
 
06.11.2012 – Gaz Metan Medias – JDA Dijon (ora 18:00)
13.11.2012 – Tartu Rock – Gaz Metan Medias (ora 19:00)
20.11.2012 – Gaz Metan Medias – Khimik Juzhne (ora 18:00)
27.11.2012 – JDA Dijon – Gaz Metan Medias (ora 20:00)
04.12.2012 – Gaz Metan Medias – Tartu Rock (ora 18:00)
11.12.2012 – Khimik Juzhne – Gaz Metan Medias (ora 18:00)
 
GRUPA E
Belfius Mons-Hainaut (Belgia)
BCMU Pitesti
Okapi Aalstar (Belgia)
Paris Levallois (Franta)
 
06.11.2012 – BCM U Pitesti – Paris Levallois (ora 19:30)
13.11.2012 – Okapi Aalstar – BCM U Pitesti (ora 20:30)
20.11.2012 – BCM U Pitesti – Mons-Hainaut (ora 19:30)
27.11.2012 – Paris Levallois – BCM U Pitesti (ora 20:30)
04.12.2012 – BCM U Pitesti – Okapi Aalstar (ora 19:30)
11.12.2012 – Mons-Hainaut – BCM U Pitesti (ora 20:30)

GRUPA F
Szolnok Olaj (Ungaria)
BC Timisoara
EWE Baskets (Germania)
Fortress-Lami Ved Körmend (Ungaria)
 
06.11.2012 – BC Timisoara – Kormend (ora 20:00)
13.11.2012 – EWE Baskets – BC Timisoara (ora 20:00)
20.11.2012 – BC Timisoara – Szolnoki Olaj (ora 20:00)
27.11.2012 – Kormend – BC Timisoara (ora 20:30)
04.12.2012 – BC Timisoara – EWE Baskets (ora 20:00)
11.12.2012 – Szolnoki Oloj – BC Timisoara (ora 20:30)
 
Primele doua clasate in fiecare din cele opt grupe se vor califica in faza superioara a competitiei.

Din categoriile: Stirea zilei, Jucatori, Comunicate de presa

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.