Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Vineri, 16 noiembrie 2012

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala, 16-18 noiembrie

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in acest week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 16-18 noiembrie 2012, vor avea loc in salile din Bucuresti urmatoarele partide:

Vineri 16 noiembrie 2012

Sala Arhitectura
Ora 17:00 Arhitectura – Titulescu (Studentesc, F)
Ora 18:15 Cantemir – Arhitectura (Studentesc, M)
 
Sala Liceului Teoretic “Stefan Odobleja”
Ora 09:00 2 jocuri – ONSS
 
Sala Colegiului National “Aurel Vlaicu”
Ora 16:30 Turneu U13 M
Ora 18:00 Turneu U13 M
 
Sala CSS nr. 6 (Luica)
Ora 18:00 ACS Dan Dacian 3 – Dinamo-CSS 6 (TU13, M)
Ora 19:30 BC Laguna – BC Slam (TU 13, M)
 
Sambata 17 noiembrie 2012
 
Sala Rapid
Ora 11:00 Rapid – CSU Alba Iulia (LNBF, etapa XI)
 
Arena de Baschet
Ora 12:00 CSM Bucuresti Sportul Studentesc – Olimpia (LNBF, etapa XI)
Ora 15:00 BC Time – CSU Ploiesti (Liga I, M)
 
Sala Regimentului de Garda “Mihai Viteazul”
Ora 19:30 Steaua – Phoenix Galati (Liga I, M)
 
Sala Colegiului National “Aurel Vlaicu”
Ora 09:00 CN Aurel Vlaicu – ACS Magic Champions (TU 13, M)
Ora 10:30 ACS Dan Dacian 2 – Royal Fun (TU 13, M)
Ora 12:00 CN Aurel Vlaicu – CSS 1 Pajura (TU 16, M)
Ora 16:00 Spike – CN Aurel Vlaicu (TU 13, M)
Ora 18:00 ACS Magic Champions – ACS Dan Dacian 2 (TU 13, M)
 
Sala CSS nr. 6 (Luica)
Ora 10:00 BC Slam – ACS Dan Dacian 3 (TU 13, M)
Ora 11:30 Dinamo-CSS 6 – BC Laguna (TU 13, M)
 
Sala Liceului “Dante Alighieri”
Ora 11:00 ACS Champions – ACS Artesania (TU 13, M)
Ora 12:30 ACS Dan Dacian 1 – Sevlar Ploiesti (TU 13, M)
Ora 14:00 ACS Baller – ACS Champions (TU 13, M)
Ora 15:30 ACS Artesania – ACS Dan Dacian 1 (TU 13, M)
Ora 17:00 ACS Baller – Sevlar Ploiesti (TU 13, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 30
Ora 13:00 Playball – Vipo (MBM)
Ora 14:00 Playball – Vipo (JM 3)
 
Sala Scolii Generale nr. 82
Ora 10:00 Comets – Viitorul (BBM)
Ora 11:00 Comets – Viitorul (MBM)
 
Sala Scolii Generale nr. 175
Ora 12:30 4Sports – Raptors (BBM)
Ora 13:30 4Sports – Raptors (MBM)
 
Sala Liceului “Nicolae Tonitza”
Ora 12:00 Steaua-CSS 3 – Dinamo-CSS 6 (JM 2)
Ora 13:00 Steaua-CSS 3 – Dinamo-CSS 6 (JM 3)
Ora 14:00 Steaua-CSS 3 – Rapid (JM 1)
 
Sala Scolii Generale nr. 32
Ora 11:30 Villis – ACS Baller (BBM)
Ora 12:30 Villis – ACS Baller (JM 3)
Ora 14:00 Villis – ACS Baller (JM 2)
 
Sala Liceului “Henri Coanda”
Ora 13:30 ACS Champions – ACS Dan Dacian 2 (MBF)
Ora 14:30 ACS Champions – Olimpia 2 (JF 3)
 
Sala Scolii Generale nr. 280
Ora 14:00 Steaua Magic – BC Slam (JM 2)
Ora 15:00 Steaua Magic – BC Slam (JM 3)
 
Sala Leu
Ora 12:00 B.Blues – Silena (Onoare)
Ora 13:30 Factor – Sacalii (Onoare)
Ora 15:00 E-Magic – Tractorul (Onoare)
Ora 16:30 Laguna – Tancul (Onoare)
Ora 18:00 Adhoc – Arhitectura (Onoare)
Ora 19:30 Sport For All – Viitorul (Onoare)
Ora 21:00 Pensionarii – Poli 1 (Onoare)
 
Duminica 18 noiembrie 2012
 
Sala Rapid
Ora 10:00 Rapid – Flash (Liga II)
Ora 11:30 Rapid – Ciocanul (Onoare)
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 12:30 Olimpia – Universitatea Cluj-Napoca (LNBF)
Ora 14:00 Olimpia – CSS Bacau (CN U18, F)
 
Sala Liceului “Dante Alighieri”
Ora 11:00 ACS Artesania – ACS Baller (TU 13, M)
Ora 12:30 ACS Champions – ACS Dan Dacian 1 (TU 13, M)
Ora 14:00 Sevlar Ploiesti – ACS Artesania (TU 13, M)
Ora 15:30 ACS Dan Dacian 1 – ACS Baller (TU 13, M)
Ora 17:00 Sevlar Ploiesti – ACS Champions (TU 13, M)
 
Sala CSS nr. 6 (Luica)
Ora 10:00 ACS Dan Dacian 3 – BC Laguna (TU 13, M)
Ora 11:30 BC Slam – Dinamo-CSS 6 (TU 13, M)
Ora 13:30 CSS 6-Dinamo – CN Aurel Vlaicu 1 (CN U18, M)
 
Sala Colegiului National “Aurel Vlaicu”
Ora 11:00 Royal Fun – ACS Magic Champions TU 13, M)
Ora 12:30 ACS Dan Dacian – Spike (TU 13, M)
Ora 15:30 CN Aurel Vlaicu – ACS Dan Dacian 2 (TU 13, M)
Ora 17:00 Spike – Royal Fun (TU 13, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 54
Ora 09:00 Viitorul – BC Slam (BBM)
Ora 10:00 Viitorul – BC Slam (MBM)
Ora 11:00 Viitorul – BC Slam (JM 3)
 
Sala Liceului “Grigore Moisil”
Ora 10:00 CSS 5 – CST Alexandria (BBM)
Ora 11:00 CSS 4 – CSS Alexandria (BBM)
 
Sala Scolii Generale nr. 97
Ora 09:30 BC 97 – Oaspeti (MBM)
Ora 10:30 BC 97 – Raptors (JF 3)
Ora 12:00 BC 97 – Oaspeti (JM 3)
Ora 13:30 CSS Alexandria – Villis (MBF)
 
Sala Leu
Ora 10:30 Poli 2 – Metrorex (Onoare)
Ora 12:00 Rapid – Intersport (Onoare)
Ora 13:30 Mithos – Darian (Onoare)
Ora 15:00 Royal Fun – Universitatea (Onoare)
Ora 16:30 Taticii – Isteria (Onoare)
Ora 18:00 Gaesti – XXL (Onoare)
Ora 19:30 Titanii – Poli 3 (Onoare)
 
Sala Scolii Generale nr. 309
Ora 15:00 ACS Magic Champions – CN Aurel Vlaicu 2 (CN U18, M)
 
Arena de Baschet
Ora 13:00 Dinamo – Farul Constanta (Liga II, M)

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Comunicate de presa

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.