Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Vineri, 23 noiembrie 2012

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala, 23-25 noiembrie

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in acest week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 16-18 noiembrie 2012, vor avea loc in salile din Bucuresti urmatoarele partide:
 
VINERI 23 NOIEMBRIE 2012
 
Arena de Baschet
Ora 16:00 Dinamo - Gaz Metan Medias (LNBM, etapa IX)
 
Sala Medicina
Ora 17:00 UMF - Titulescu (Universitar, F)
Ora 18:15 UTCB - UMF (Universitar, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 97
Ora 08:30 9 jocuri (ONSS)
 
Sala Scolii Generale nr. 45
Ora 12:00 4 jocuri (ONSS)
 
SAMBATA 24 NOIEMBRIE 2012
 
Arena de Baschet
Ora 12:00 CSM Bucuresti Sportul Studentesc - Rapid (LNBF, etapa XII)
Ora 18:00 CSM Bucuresti - SCM U Craiova (LNBM, etapa IX)
 
Sala Scolii Generale nr. 54
Ora 09:00 Palestra - Magic Champions (J3, M)
Ora 10:00 Viitorul - Villis (BB, M)
Ora 11:00 Viitorul - Villis (MB, M)
Ora 12:00 Viitorul - Villis (J3, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 30
Ora 13:00 Playball - Vipo (MB, M)
0ra 14:30 Playball - Vipo (J3, M)
 
Sala Liceului “Dante Alighieri”
Ora 12:00 Raptors - Viitorul (BB, M)
Ora 13:00 Raptors - CSS 2 (MB, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 82
Ora 10:00 Comets - CSS6-Dinamo (BB, M)
Ora 11:00 Comets - CSS6-Dinamo (MB, M)
 
Sala Generale nr. 309
Ora 14:00 Sport For All - Royal Fun (MB, M)
Ora 15:00 Sport For All - Royal Fun (J3, M)
 
Sala Liceului Henri Coanda
Ora 13:30 ACS Champions - Baller (BB, M)
Ora 14:30 ACS Champions - Baller (MB, M)
 
Sala Leu
Ora 12:00 Granitul - Ciocanul (Onoare)
Ora 13:30 Silena - Isteria (Onoare)
Ora 15:00 Tractorul - Rapid (Onoare)
Ora 16:30 Mohicanii - Nemrut (Onoare)
Ora 18:00 Royal Fun - Ad-hoc (Onoare)
Ora 19:30 Sacalii - Poli 1 (Onoare)
Ora 21:00 Speed - Viitorul (Onoare)
 
Sala Concordia Chiajna
Ora 17:00 Chiajna - CSA Steaua (Liga I, M)
 
DUMINICA 18  NOIEMBRIE 2012
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 08:00 Olimpia 1 - CSS 6 (MB, F)
Ora 09:00 Olimpia 2 - CSS Alexandria (MB, F)
 
Sala Scoala Generale nr. 128
Ora 09:00 Dan Dacian - BC Slam (BB, M)
Ora 10:00 Dan Dacian 2 - 4Sport (MB, F)
Ora 11:00 Dan Dacian 1 - Villis (MB, F)
Ora 12:00 CSS 2 - Dan Dacian (BB, F)
Ora 13:00 Dan Dacian 1 - 4Sport (MB, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 103
Ora 11:30 BC Star - Raptors (MB, M)
Ora 12:45 BC Star - Raptors (CN U14, F)
Ora 14:15 BC Star - Raptors (MB, F)
 
Sala Liceului Henri Coanda
Ora 09:00 ACS Champions - Olimpia 2 (CN U14, F)
Ora 10:30 ACS Champions - CSS Targoviste (MB, F)
Ora 11:30 ACS Champions - BC Star (Onoare, F)
Ora 13:00 ACS Champions - BC Slam (BB, M)
Ora 14:00 ACS Champions - BC Slam (BB, M)
Ora 15:00 BC Slam - ACS Champions (CN U14, M)
Ora 16:30 BC Slam - Magic Champions (MB, M)
 
Sala Liceului “A.I. Cuza”
Ora 11:00 Royal Fun - Dan Dacian (CN U14, M)
Ora 12:30 Royal Fun - Dan Dacian (MB, M)
Ora 13:30 Royal Fun - Dan Dacian (J2, M)
 
Sala Liceului “Grigore Moisil”
Ora 10:00 CSS 5 - Viitorul (BB, M)
Ora 11:00 CST Alexandria - CSS 4 (BB, M)
Ora 18:00 Flash - Dinamo (Liga II, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 97
Ora 09:30 BC 97 - Steaua Magic (MB, M)
Ora 10:30 BC 97 - Steaua (J3, M)
Ora 12:00 Magic Champions - CSS 1 (J2, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 108
Ora 09:00 ICED - Slam (BB, M)
Ora 10:00 CSS 4-Laguna - CSS Alexandria (BB, M)
Ora 11:00 CSS 4-Laguna - Playball (J3, M)
Ora 12:00 CSS 4-Laguna - Champions 2 (MB, M)
Ora 13:00 Laguna - CSS 3-Steaua (J2, M)
Ora 14:30 Laguna - CSS 3-Steaua (J1, M)
 
Sala Colegiului National “Aurel Vlaicu”
Ora 14:00 CN Aurel Vlaicu - Dan Dacian 2 (CN U14, M)
Ora 16:00 CSM Bucuresti - CSA Steaua (Liga II, M)
 
Sala Leu
Ora 09:00 Rado - B.Blues (Onoare, M)
Ora 10:30 Leii - Arhitect  (Onoare, M)
Ora 12:00 Rapid - Sport For All  (Onoare, M)
Ora 13:30 Mithos - Taticii  (Onoare, M)
Ora 15:00 Factor - Fazanii  (Onoare, M)
Ora 16:30 Titanii - XXL  (Onoare, M)
Ora 18:00 Poli 2 - Darian  (Onoare, M)
Ora 19:30 Pionerii - Poli 3  (Onoare, M)
Ora 21:00 Lagu8na - Tancul  (Onoare, M)
 
Arena de Baschet
Ora 19:00 2 jocuri (Cupa Corporatiilor)

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Jucatori

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.