Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Joi, 29 noiembrie 2012

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala, 30 noiembrie - 02 decembrie?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in acest week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 30 noiembrie – 02 decembrie 2012, vor avea loc in salile din Bucuresti urmatoarele partide:
 
VINERI 30 NOIEMBRIE 2012
 
Arena de Baschet
Ora 18:00 CSM Bucuresti – Energia Rovinari (etapa X, LNBM)
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 15:00 Olimpia – CSS Constanta (U16 F)
 
Sala Scolii Generale nr. 54
Ora 18:00 Viitorul – CSS 4 (Babybaschet, M)
Ora 19:30 Viitorul – Dan Dacian (Babybaschet, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 108
Ora 17:00 Steaua-Magic – CSS Ploiesti (TU 17, M)
Ora 19:00 LPS Galati – BC Laguna (TU 17, M)
 
SAMBATA 1 DECEMBRIE 2012
 
Sala Liceului “Dante Alighieri”
Ora 13:00 Raptors – LPS Galati (U16)
 
Sala Rapid
Ora 14:00 Rapid – CSM Targoviste (etapa XIII, LNBF)
 
Arena de Baschet
Ora 14:00 Flash – Rarul Constanta (Liga II, M)
Ora 17:00 Dinamo – CSS Giurgiu (Liga II, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 108
Ora 09:00 Magic Champions – LPS Galati (TU 17, M)
Ora 11:00 BC Laguna – Steaua-Magic (TU 17, M)
Ora 13:00 BC Laguna – BC Slam (Babybaschet, M)
Ora 14:00 BC Laguna 1 – BC Laguna 2 (Minibaschet, M)
Ora 18:00 CSS Ploiesti – BC Laguna (TU 17, M)
Ora 20:00 Steaua-Magic – Magic Champions (TU 17, M)
 
Sala Liceului “Henri Coanda”
Ora 13:30 Champions – Costel Cernat (Babybaschet, M)
Ora 14:30 Champions – Costel Cernat (Minibaschet, M)
 
Sala Liceului “I.L. Caragiale”
Ora 10:00 CSS 4 – Sf. Gheorghe (TU 17, F)
Ora 11:30 Craiova – Constanta (TU 17, F)
Ora 15:00 Palestra – AS 30 (TU 17, F)
Ora 16:30 Constanta – CSS 4 (TU 17, F)
Ora 18:00 Sf. Gheorghe – Craiova (TU 17, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 54
Ora 09:00 Viitorul – BC Slam (Babybaschet, M)
Ora 10:00 Viitorul – Raptors (Minibaschet, M)
Ora 11:00 Viitorul – BC Slam 3 (Babybaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 32
Ora 11:30 Villis – BC Slam (Babybaschet, M)
Ora 12:30 Villis – Royal Fun (Minibaschet, M)
Ora 13:30 – Villis – Royal Fun (J3, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 280
Ora 14:00 Steaua-Magic – Magic Champ (J2, M)
Ora 15:00 Steaua-Magic – Magic Champ (J3, M)
 
Sala LEU
Ora 12:00 Rapid – Rapid Elena (Liga III, Onoare)
Ora 14:00 E-Magic – Tractorul (Liga III, Onoare)
Ora 16:00 Poli 3 – Pionerul (Liga III, Onoare)
Ora 18:00 Tancul – Pensionarii (Liga III, Onoare)
Ora 19:30 Viitorul – Intersport (Liga III, Onoare)
 
DUMINICA  2  DECEMBRIE 2012
 
Sala Liceului “Mihai Viteazul”
Ora 09:30 Spike – BC Slam (Minibaschet, M)
Ora 10:30 Spike – Steaua-Magic (J3, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 308
Ora 14:00 Artesania – BC Slam (Minibaschet, M)
Ora 15:00 Artesania – BC Slam (J3, M)
 
Sala Liceului “Henri Coanda”
Ora 09:00 Champions – BC Star (Minibaschet, F)
Ora 10:00 Champions – BC Star (Minibaschet, M)
Ora 11:00 Champions – BC Star (J3, M)
Ora 13:00 Champions – BC Star (U14, F)
Ora 14:30 Champions – BC Star (Liga III, Onoare, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 128
Ora 09:30 Dan Dacian 2 – BC Slam (U14, M)
Ora 11:00 Dan Dacian 1 – Concordia Chiajna (U14, M)
Ora 12:30 Dan Dacian 3 – Total Sport Arges (U14, M)
Ora 14:00 Dan Dacian – BC Star (Minibaschet, F)
Ora 16:30 Magic-Champions – BC Laguna (J3, M)
Ora 18:00 Magic Champions – CN Aurel Vlaicu (U14, M)
 
Sala Liceului “Dante Alighieri”
Ora 11:00 ACS Baller – ACS Royal Fun (U14, M)
Ora 12:30 ACS Baller – 4 Sport (Babybaschet, M)
Ora 13:30 ACS Baller – 4 Sport (Minibaschet, M)
 
Sala Liceului “I.L. Caragiale”
Ora 10:00 CSS 4 – Craiova (TU 17, F)
Ora 11:30 Constanta – Sf. Gheorghe (TU 17, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 108
Ora 09:00 LPS Galati – Steaua-Magic (TU 17, M)
Ora 11:00 Magic Champions – CSS Ploiesti (TU 17, M)
Ora 13:00 BC Laguna – CSS Giurgiu (U14, M)
Ora 15:00 CSS Ploiesti – LPS Galati (TU 17, M)
Ora 17:00 BC Laguna – Magic Champions (TU 17, M)
 
Sala LEU
Ora 10:30 Metrorex – Poli 2 (Liga III, Onoare)
Ora 12:00 Rapid – B. Blues (Liga III, Onoare)
Ora 13:30 Mithos – Sport For All (Liga III, Onoare)
Ora 15:00 Silena – Rado (Liga III, Onoare)
Ora 16:30 Arhitect – Royal Fun (Liga III, Onoare)
Ora 18:00 Titanii – Taticii (Liga III, Onoare)
Ora 19:30 Poli 1 – Fazanii (Liga III, Onoare)

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Comunicate de presa

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.