Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Vineri, 7 decembrie 2012

Unde vedem baschet in aceste zile in Capitala, 07-11 decembrie?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in perioada urmatoare. Astfel, conform programului oficial, in perioada 07-11 decembrie 2012, vor avea loc in salile din Bucuresti urmatoarele partide:
 
VINERI 07 DECEMBRIE 2012
 
Sala Medicina
Ora 17:30 AGRONOMIA - UNIVERSITATEA (campionat studentesc, M)
Ora 18:45 MEDICINA - ARHITECTURA (campionat studentesc, M)
 
Sala “Concordia” Chiajna
Ora 17:00 Concordia Chiajna - Royal Fun (U14, M)

SAMBATA  08 DECEMBRIE 2012
 
Arena de Baschet
Ora 13:30 ACS Raptors - Olimpia (U16, F)
Ora 16:30 CSM Bucuresti Sportul Studentesc - CSBT Alexandria (LNBF)
 
Sala Scolii Generale nr. 108
Ora 13:00 CSS 4 - Laguna (minibaschet, M)
Ora 14:00 Laguna 1 - Laguna 2 (babybaschet, M)
 
Sala “Concordia” Chiajna
Ora 11:30 Concordia Chiajna - SCM 2 Craiova (Liga I, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 309
Ora 15:30 Magic Champions - ACS Dan Dacian 2 (U16, M)
 
Sala LEU
Ora 12:00 Granitul - Pionerii (Liga III, M)
Ora 13:30 Factor - Intersport (Liga III, M)
Ora 15:00 Isteria - XXL (Liga III, M)
Ora 16:30 Pensionarii - Rapid E (Liga III, M)
Ora 18:00 Laguna - Rado (Liga III, M)
Ora 19:30 Poli 3 - Fazanii (Liga III, M)
Ora 21:00 Royal Fun - Ad-Hoc (Liga III, M)
 
DUMINICA 09   DECEMBRIE 2012
 
Sala Scolii Generale nr. 128
Ora 09:30 Magic Champions - ACS Dan Dacian 2 (U14, M)
Ora 11:00 Magic Champions - Viitorul (minibaschet, M)
Ora 12:00 Magic Champions - ACS Dan Dacian 2 (J3, M)
Ora 13:00 Magic Champions - ACS Dan Dacian 2 (J2, M)
Ora 14:00 ACS dan Dacian 1 - ACS Baller (U14, M)
 
Arena de Baschet
 
Ora 11:00 ACS Vipo - BC Laguna (U16, M)
Ora 12:30 ACS Raptors - ACS Champions (U14, F)
Ora 19:00 Brenntag - BCR (Cupa Corporatiilor)
Ora 20:15 Unicredit Bank - Policy Center (Cupa Corporatiilor)
 
Sala Colegiului National “Aurel Vlaicu”
Ora 12:00 CN Aurel Vlaicu - BC Slam (U14, M)
 
Sala LEU
Ora 09:00 Tractorul - Nemrut (Liga III, M)
Ora 10:30 B.Blues - Mohicanii (Liga III, M)
Ora 12:00 Rapid - Metrorex (Liga III, M)
Ora 13:30 Universitatea - Mithos (Liga III, M)
Ora 15:00 Sport For All - Poli 2 (Liga III, M)
Ora 16:30 Titanii - Arhitect (Liga III, M)
Ora 18:00 Taticii - Ciocanul (Liga III, M)
Ora 19:30 Darian - Gaesti (Liga III, M)
Ora 21:00 Viitorul - Poli 1 (Liga III, M)
 
LUNI 10  DECEMBRIE 2012
 
Arena de Baschet
Ora 17:00 CSM Bucuresti - CSM Oradea (LNBM)
 
MARTI 11  DECEMBRIE 2012
 
Sala UNEFS
Ora 16:30 Cantemir - UTCB (campionat studentesc, M)
Ora 17:45 Arhitectura - UNEFS (campionat studentesc, M)

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Comunicate de presa

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.