Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Vineri, 14 decembrie 2012

Unde vedem baschet in aceste zile in Capitala, 14-16 decembrie?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in acest week-end. Astfel, conform programului oficial, in perioada 14 – 16 decembrie 2012, vor avea loc in salile din Bucuresti urmatoarele partide:
 
VINERI 14 DECEMBRIE 2012
 
Sala Medicina
Ora 17:30 Academia Politie – URA (campionatul universitar, M)
Ora 18:45 UMF Carol Davila – UC Dimitrie Cantemir (campionatul universitar, M)
 
Arena de Baschet
Ora 18:00 Dinamo – BC Mures Tg. Mures (etapa XIII, LNBM)
 
Sala Scolii Generale nr. 108
Ora 16:30 CN Aurel Vlaicu – Royal Fun (TU15, M)
Ora 18:00 BC Laguna – Concordia Chiajna (TU15, M)
 
Sala Colegiului National “Aurel Vlaicu”
Ora 18:30 Steaua Magic – Dinamo CSS 6 (TU18, M)
Ora 20:00 CN Aurel Vlaicu 1 – CN Aurel Vlaicu 2 (TU18, M)
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 18:00 Olimpia – CSS 2 (TU18, F)
 
SAMBATA  15 DECEMBRIE 2012
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 13:00 Olimpia – Olimpia Brasov (etapa XV-a, LNBF)
Ora 15:00 CSS Bacau – Olimpia (TU18, F)
 
Sala Rapid
Ora 14:30 Rapid – CSU Galati (Liga I, M)
 
Sala Liceului “Nicolae Tonitza”
Ora 10:00 CSS 6 – CSS 2 (babybaschet, F)
Ora 11:00 CSS 6 – CSS 2 (minibaschet, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 108
Ora 09:00 Royal Fun – BC Laguna (TU15, M)
Ora 10:30 Concordia Chiajna – CN Aurel Vlaicu (TU15, M)
 
Sala Liceului “George Cosbuc”
Ora 11:00 ACS Dan Dacian 3 – Spike (TU15, M)
Ora 12:30 CSS 1 Pajura – Dinamo CSS 6 (TU15, M)
Ora 16:00 CSS 1 Pajura – Spike (TU15, M)
Ora 17:30 Dinamo CSS 6 – ACS Dan Dacian 3 (TU15, M)
 
Sala Universitatii Tehnice de Constructii Bucuresti
Ora 10:30 Steaua Magic – ACS Baller (TU15, M)
Ora 13:00 ACS Dan Dacian 2 – Steaua Magic (TU15, M)
 
Sala Liceului “Dante Alighieri”
Ora 12:00 CST Alexandria – CSU Ploiesti (TU15, F)
Ora 13:30 Raptors – CSU Brasov (TU15, F)
Ora 15:00 Raptors – CSS 4 (J3, F)
 
Sala Colegiului National “Aurel Vlaicu”
Ora 11:00 Magic Champions – Dinamo CSS 6 (TU18, M)
Ora 13:00 Steaua Magic – CN Aurel Vlaicu 1 (TU18, M)
Ora 16:00 CN Aurel Vlaicu 2 – Steaua Magic (TU18, M)
Ora 17:30 CN Aurel Vlaicu 1 – Magic Champions (TU18, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 54
Ora 09:00 Viitorul – BC star (minibaschet, M)
Ora 10:00 Viitorul – CST Alexandria (babybaschet, M)
Ora 11:00 Palestra – BC Star (J3, M)
Ora 12:00 CSS 4 – BC Star (J2, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 309
Ora 14:00 Sport For All – BC Slam 1 (minibaschet, M)
Ora 15:00 Sport For All – BC Slam (J3, M)
 
Sala Liceului “Ion Creanga”
Ora 13:30 Dinamo CSS 6 (1) – BC Laguna (J3, M)
Ora 14:30 Dinamo CSS 6 – Playball (J3, M)
 
Sala LEU
Ora 13:30 Stiinta – Concordia Chiajna (Liga I, M)
Ora 15:00 B.Blues – Rapid E (Onoare, Liga III, M)
Ora 16:30 Factor – Arhitect (Onoare, LIGA III, M)
Ora 18:00 Poli 2 – Silena (Onoare, Liga III, M)
Ora 19:30 Tancul – E-Magic (Onoare, Liga III, M)
Ora 21:00 Mohicanii – Pensionarii (onoare, Liga III, M)
 
DUMINICA 9   DECEMBRIE 2012
 
Sala Liceului “Ion Creanga”
Ora 09:00 Dinamo 1 – 4Sports (minibaschet, M)
Ora 10:00 Dinamo 2 – 4Sports (minibaschet, M)
Ora 11:00 Dinamo 1 – 4Sports (babybaschet, M)
Ora 12:00 Dinamo 2 – CSS 5 (babybaschet, M)
 
Sala Universitatii Tehnice de Constructii Bucuresti
Ora 10:15 ACS Dan Dacian – Viitorul (babybaschet, M)
Ora 11:15 ACS Dan Dacian – Viitorul (babybaschet, F)
 
Sala Rapid
Ora 14:00 Spectacol cu demonstratii de baschet BC Laguna “Mos Craciun”
 
Sala Scolii Generale nr. 108
Ora 09:00 BC Laguna – CN Aurel Vlaicu (TU15, M)
Ora 10:30 Royal Fun – Concordia Chiajna (TU15, M)
 
Sala Liceului “George Cosbuc”
Ora 09:30 CSS 1 – ACS Dan Dacian 3 (TU15, M)
Ora 11:00 Dinamo CSS 6 – Spike (TU15, M)
 
Sala Liceului “Dante Alighieri”
Ora 10:00 Raptors – CST Alexandria (TU15, F)
Ora 11:30 CSU Brasov – CSU Ploiesti (TU15, F)
Ora 16:00 CST Alexandria – CSU Brasov (TU15, F)
Ora 17:30 Raptors – CSU Ploiesti (TU15, F)
 
Sala Colegiului National “Aurel Vlaicu”
Ora 11:00 Dinamo CSS 6 – CN Aurel Vlaicu 1 (TU18, M)
Ora 13:00 Magic Champions – CN Aureel Vlaicu 2 (TU18, M)
Ora 15:00 Steaua Magic – Magic Champions (TU18, M)
Ora 16:30 CN Aurel Vlaicu 2 – Dinamo CSS 6 (TU18, M)
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 10:30 CSS 2 – CSS Bacau (TU18, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 97
Ora 09:30 BC 97 – Champions 2 (minibaschet, F)
Ora 10:30 Sport For All – BC 97 (J3, F)
Ora 12:00 BC 97 – Steaua Magic (J3, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 103
Ora 11:30 BC Star – Playball (minibaschet, M)
Ora 12:30 Olimpia 2 – BC Star (J3, F)
Ora 14:00 BC Star – Villis (minibaschet, F)
 
Sala LEU
Ora 09:00 Metrorex – Speed (Onoare, Liga III, M)
Ora 10:30 Leii – Intersport (Onoare, Liga III, M)
Ora 12:00 Rapid – XXL (Onoare, Liga III, M)
Ora 13:30 Pionerii – Mithos (Onoare, Liga III, M)
Ora 15:00 Sport For All – Fazanii (Onoare, Liga III, M)
Ora 16:30 Universitatea – Rado (Onoare, Liga III, M)
Ora 18:00 Taticii – Poli 1 (Onoare, Liga III, M)
Ora 19:30 Titanii – Poli 1 (Onoare, Liga III, M)
Ora 21:00 Tractorul – Viitorul (Onoare, Liga III, M)
 
Sala “Concordia” Chiajna
Ora 13:30 Concordia Chiajna – CSU Galati (Liga I, M)

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Comunicate de presa

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.