Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Comisia de competitii

Joi, 27 decembrie 2012

Comunicat CCLT - Tragere la sorti Grupe U15 si U18

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma tragerii la sorti efectuata azi 27.12.2012, in baza criteriului coeficient victorii/total jocuri si cosaveraj general, cat si in baza criteriului geografic s-au obtinut urmatoarele grupe pentru desfasurarea fazei a II-a a CN U15 si U18:

CN U15 masculin Grupa Valorica A:

Nr Berger Seria 1 Seria 2 Seria 3 Seria 4 Seria 5 Seria 6
1 ACS Dan
Dacian 3
ACS Dan Dacian 2 BC Laguna Buc CSS Tg Jiu U-Mobitelco 1 Cluj ACS Dan Dacian 1
3 CSU Cuadripol Brasov CS Dinamo CSS 6 CSS Unirea Iasi CN Aurel Vlaicu BC Olimpic Baia Mare BC Mures Tg Mures
2 ACS Baller Buc LPS Galati Magic Champions CSS Craiova CSS Medias LPS CSU Pitesti
4 CSS Sibiu CS Cuza Sport Braila CSS Gheorgheni CS Spike Buc U-Mobitelco 3 Cluj CS Royal Fun Buc

CN U15 masculin Grupa Valorica B:

Nr Berger Seria 1 Seria 2 Seria 3
2 CSS Nr 1 Pajura CSS Viitorul Cluj CSS Targoviste
1 LPS Focsani CSM Miercurea Ciuc ACS Axiopolis Cernavoda
3 ACS Steaua Magic U-Mobitelco 2 Cluj CS Concordia Chiajna
4 CS Total Sport Arges Pitesti    


CN U15 feminin Grupa Valorica A:

Nr Berger Seria 1 Seria 2 Seria 3 Seria 4
2 MC Sport Cluj CSS Bega Timisoara CSU Cuadripol BV CSS Alexandria
4 LAPI Dej CSS Sf Gheorghe LPS Galati ACS Champions Buc
1 U For You Cluj Valbon Arad CSS Sibiu ACS KSE Tg Secuiesc
3 CSU Crisul Oradea CN AJ Salonta Raptors Buc CSS Gheorghieni


CN U15 feminin Grupa Valorica B:

Nr Berger Seria 1
1 ACS Solaris Ploiesti
2 LPS Alba Iulia
3 CSU Ploiesti

CN U18 masculin Grupa Valorica A:

Nr Berger Seria 1 Seria 2 Seria 3 Seria 4
1 CS Phoenix Galati CSS Ploiesti LPS Focsani LPS Tg Mures
3 CSU Cuadripol Brasov CS Dinamo CSS 6 CNAV 1 Buc U-Mobitelco Cluj
2 CSS Unirea Iasi LPS CSU Pitesti CS Cuza Sport Braila CSS Bega Timisoara
4 ACS Magic Champions CSS Craiova CSS Medias LPS Oradea

CN U18 masculin Grupa Valorica B:

Nr Berger Seria 1 Seria 2 Seria 3
1 CSS Botosani CS Amicii Pitesti CSS Tulcea
2 ACS Steaua Magic CSS Viitorul Cluj ACS Athletic Constanta
3 CNAV 2 Buc CSS Brasovia Bv LPS Galati

CN U18 Feminin Grupa Valorica A:

Nr Berger Seria 1 Seria 2
2 CS Bball 6 Sf Ghe CS Olimpia Buc
5 MC Sport Cluj CSS Bega Timisoara
3 CSS Craiova CSS Bacau
4 LPS Alba Iulia CSS Sibiu
1 LAPI Dej CSS Rm Valcea


Locatiile de desfasurare ale turneelor vor fi anuntate in curand.

Din categoriile: Comisia de competitii

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.