Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Vineri, 18 ianuarie 2013

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala, 19-20 ianuarie?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in aceste zile. Astfel, conform programului oficial, in perioada 11 – 14 ianuarie 2013, vor avea loc in salile din Bucuresti urmatoarele partide:
 
SAMBATA 19.01.2013
 
Sala Scolii Generale nr. 129
Ora 14:00 BC Laguna – Villis (J3, M)
Ora 15:30 BC Laguna – ACS Vipo (U16, M)
Ora 17:00 BC Laguna – Steaua Magic (J2, M)
 
Sala UTCB
Ora 11:00 ACS Dan Dacian 2 – CSS Giurgiu (U16, M)
Ora 13:00 ACS Dan Dacian 1 – LPS Galati (U16, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 308
Ora 14:00 Artesania – Playball (minibaschet, M)
Ora 15:00 Artesania – Playball (J3, M)
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte
Ora 08:30 Olimpia 1 – Raptors (J3, F)
Ora 10:00 Olimpia 1 – CSM Targoviste (minibaschet, F)
Ora 11:00 Olimpia 2 – Villis (minibaschet, F)
 
Sala Liceului “Henri Coanda”
Ora 16:00 ACS Champions – BC Star (minibaschet, F)
Ora 17:00 ACS Champions – BC Star (J3, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 54
Ora 09:00 Viitorul – Raptors (babybaschet, M)
Ora 10:00 Viitorul – Raptors (minibaschet, M)
Ora 11:00 Viitorul – BC Slam (J3, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 309
Ora 15:00 ACS Magic Champions – CSS Ploiesti (U16, M)
 
Arena de Baschet
Ora 12:00 Dinamo-CSS 6 – CSS Sf. Gheorghe (U16, M)
Ora 16:00 CSM Bucuresti Sportul Studentesc – CSU Alba Iulia (etapa XVII, LNBF)
Ora 18:30 Dinamo – BCM U Pitesti (etapa XVIII, LNBM)
 
Sala Liceului George Cosbuc
Ora 10:30 CSS 1 Pajura – CSS Bega Timisoara (U16, M)
 
Sala Leu
Ora 11:45 Arhitect – Fazanii (Liga III, M)
Ora 13:30 CSU Stiinta – SCM 2 Craiova (Liga I, M)
Ora 15:00 Universitatea – Poli 1 (Liga III, M)
Ora 16:30 Poli 2 – AS Intersport (Liga III, M)
Ora 18:00 E-Magic – Isteria (Liga III, M)
Ora 19:30 Tancul – Pensionarii (Liga III, M)
Ora 21:00 Nemrut Dagi – Rapid E (Liga III, M)
 
Sala Rapid
Ora 11:00 Rapid – Poli. Iasi (Liga I, M)
 
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu
Ora 12:00 CN Aurel Vlaicu – CSS Targoviste (U16, M)
 
Sala Concordia Chiajna
Ora 11:00 CSS Targoviste – Concordia Chiajna (U15, M)
Ora 16:00 Axiopolis Cernavoda – CSS Targoviste (U15, M)
 
DUMINICA 20.01.2013
 
Sala Concordia Chiajna
Ora 10:00 Concordia Chiajna – Axiopolis Cernavoda (U15, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 175
Ora 10:00 4 Sports – Viitorul (babybaschet, M)
Ora 11:00 4 Sports – CSS 6 (minibaschet, F)
Ora 12:00 4 Sports – Villis (minibaschet, M)
 
Sala Liceului Iuliu Maniu
Ora 13:00 CSS 2 – CSS Alexandria (minibaschet, F)
Ora 14:00 CSS 2 – Raptors (babybaschet, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 103
Ora 11:00 BC Star – Viitorul (minibaschet, F)
Ora 12:00 BC Star – CSS Constanta (U14, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 54
Ora 09:30 CSS 4 – CSS Constanta (U13, F)
Ora 11:00 CSS 4 – Sport For All (J3, F)
 
Sala Liceului Henri Coanda
Ora 11:30 BC Slam 1 – Comets (babybaschet, M)
Ora 12:30 BC Slam 1 – CSS 4 Laguna (minibaschet, M)
Ora 13:30 BC Slam 2 – CSS Alexandria (babybaschet, M)
Ora 14:30 BC Slam 1 – CSS 1 (J2, M)
Ora 16:00 BC Slam 1 – BC Star (J3, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 108
Ora 10:00 CSS 4 Laguna – Villis (babybaschet, M)
Ora 11:00 Baller – CSS 4 Laguna (J3, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 97
Ora 09:30 BC 97 – Steaua Magic (minibaschet, M)
Ora 10:30 BC 97 – Steaua Magic (J3, M)
 
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu
Ora 12:00 CN Aurel Vlaicu – LPS Pitesti (U14, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 108
Ora 12:30 BC Laguna – CSU Ploiesti (U14, M)
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 10:00 Olimpia – CSS Bega Timisoara (U18, F)
 
Sala Liceului Alexandru Ioan Cuza
Ora 11:00 Royal Fun – BC Slam 2 (minibaschet, M)
Ora 12:00 Royal Fun – CSS 3 Steaua (J2, M)
Ora 13:30 Royal Fun – Concordia Chiajna (U14, M)
 
Sala UTCB
Ora 09:00 ACS Dan Dacian 2 – Comets (minibaschet, M)
Ora 10:00 ACS Dan Dacian 1 – Raptors (minibaschet, F)
Ora 11:00 ACS Dan Dacian 2 – Champions (minibaschet, F)
Ora 12:00 ACS Dan Dacian 1 – CST Alexandria (babybaschet, M)
Ora 13:00 ACS Dan Dacian 2 – CSS Giurgiu (U14, M)
Ora 14:30 ACS Dan Dacian – CSS 6 (babybaschet, F)
 
Sala Leu
Ora 09:00 B. Blues – Mohicanii (Liga III, M)
Ora 10:30 Metrorex – Sacalii (Liga III, M)
Ora 12:00 Rapid – XXL (Liga III, M)
Ora 13:30 Granitul – Rado (Liga III, M)
Ora 15:00 Sport For All – Factor (Liga III, M)
Ora 16:30 Silena – Ciocanul (Liga III, M)
Ora 18:00 Titanii – Leii (Liga III, M)
Ora 19:30 Tractorul – Laguna (Liga III, M)
Ora 21:00 Ad Hoc – Poli 3 (Liga III, M)

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Comunicate de presa

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.