Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Vineri, 1 februarie 2013

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala, perioada 02-03 februarie 2013?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in aceste zile. Astfel, conform programului oficial, in perioada 02 – 03 februarie 2013, vor avea loc in salile din Bucuresti urmatoarele partide:
 
Sambata 02.02.2013
 
Arena de Baschet
Ora 17:00 CSM Bucurest Sportul Studentesc – CSM Satu Mare (LNBF, etapa XX)
 
Sala Liceului Dante Alighieri
Ora 15:30 ACS Baller – U-Mobitelco Cluj-Napoca (U14, M)
Ora 17:00 ACS Baller – ACS Villis (minibaschet, M)
Ora 18:00 ACS Baller – ACS Viitorul 2 (babybaschet, M)
 
Sala Regimentului de Garda Mihai Viteazul
Ora 11:00 Spike – BC Laguna (minibaschet, M)
Ora 12:00 Spike – BC Laguna (J3, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 32
Ora 13:00 ACS Villis – Palestra (J3, M)
Ora 14:00 ACS Villis – Comets (babybaschet, M)
Ora 15:00 ACS Villis – ACS Magic Champion (J2, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 309
Ora 15:00 ACS Magic Champion – Dinamo-CSS6 (U16, M)
Ora 16:30 Sport for All – Olimpia 1 (J3, F)
 
Sala UTCB
Ora 11:15 ACS Dan Dacian 2 – LPS CSU Pitesti (U16, M)
Ora 13:00 ACS Dan Dacian 2 – BC Slam 2 (J3, M)
Ora 14:00 ACS Dan Dacian 2 – Raptors (minibaschet, M)
 
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu
Ora 14:00 CNAV – ACS Dan Dacian 1 (U16, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 129
Ora 14:00 BC Laguna – LPS Focsani (U16, M)
Ora 15:30 BC Laguna – Dinamo-CSS6 (J2, M)
Ora 17:00 CSS4-BC Laguna – ACS Magic Champion
 
Sala Colegiului National George Cosbuc
Ora 13:00 CSS1 Pajura – CSS Tg. Jiu (U16, M)
 
Sala Liceului Ion Creanga
Ora 13:00 CSS6-Dinamo – Play Ball (J3, M)
Ora 14:15 CSS6-Dinamo – Artesania (J3, M)
Ora 15:30 CSS6-Dinamo – Artesania (minibaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 280
Ora 13:30 Steaua-Magic – BC Slam 2 (minibaschet, M)
Ora 14:30 Steaua-Magic (J3, M)
 
Sala Liceului I. L. Caragiale
Ora 10:00 Jocuri in cadrul ONSS
 
Sala LEU
Ora 15:00 Silena – Intersport (Liga III, M)
Ora 16:30 Factor - Ciocanul (Liga III, M)
Ora 18:00 Poli3 – Royal Fun (Liga III, M)
Ora 19:30 Nemrut – Mohicanii (Liga III, M)
Ora 21:00 Pensionarii – Darian (Liga III, M)
 
Duminica 03.02.2013
 
Sala UTCB
Ora 13:00 ACS Dan Dacian 1 – LPS CSU Pitesti (U14, M)
Ora 14:30 ACS Dan Dacian 3 – CSS Giurgiu (U14, M)
Ora 16:00 ACS Dan Dacian 2 – Total Sport Arges (U14, M)
 
Sala Liceului A. I. Cuza
Ora 11:00 Royal Fun – BC Junior Iasi (U14, M)
Ora 12:30 Royal Fun – BC Slam (J2, M)
Ora 14:00 Royal Fun – Play Ball (minibaschet, M)
 
Sala Liceului Dante Alighieri
Ora 11:30 ACS Baller – CN Vladimir Streinu Gaesti (U14, M)
Ora 13:00 ACS Baller – 4 Sports (babybaschet, M)
Ora 14:00 ACS Baller – BC Star (minibaschet, M)
Ora 15:00 ACS Baller – Artesania (J3, M)
 
Sala Liceului Grigore Moisil
Ora 10:00 CSS 5 – CSS Alexandria (babybaschet, M)
Ora 11:00 CSS 4 – ICED (babybaschet, M)
 
Sala Liceului Henri Coanda
Ora 12:00 BC Slam 1 – ACS Vipo (babybaschet, M)
Ora 13:00 BC Slam 2 – ACS Vipo (babybaschet, M)
Ora 14:00 BC Slam 1 – ACS Dan Dacian 1 (minibaschet, M)
Ora 15:00 BC Slam 1 – ACS Vipo (J3, M)
Ora 16:00 BC Slam 3 – Champions 2 (babybaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 54
Ora 09:00 ACS Viitorul – CSS 2 (babybaschet, F)
Ora 10:00 ACS Viitorul – CSS6-Dinamo 1 (babybaschet, M)
Ora 11:00 ACS Viitorul – BC Costel Cernat (babybaschet, M)
Ora 12:00 ACS Viitorul – BC Costel Cernat (minibaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 128
Ora 10:30 ACS Magic Champion – U-Mobitelco Cluj-Napoca (U14, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 108
Ora 10:00 BC Laguna – CSS Unirea Iasi (U14, M)
Ora 11:30 BC Laguna – Raptors (babybaschet, M)
 
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu
Ora 12:00 CNAV – CSS Tulcea (U14, M)
Ora 13:30 CNAV – CSS Medias (U18, M)
 
Sala CSS6 (Luica)
Ora 13:30 Dinamo-CSS6 – CSS Craiova (U18, M)
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 08:00 Olimpia2 – CSS 4 (J3, F)
Ora 09:30 Olimpia1 – ACS Dan Dacian 2 (minibaschet, F)
Ora 10:30 Olimpia2 – CSS 2 (minibaschet, F)
 
Sala Liceului Nicolae Tonitza
Ora 10:00 CSS 6 – Raptors (babybaschet, F)
Ora 11:00 CSS 6 – CSM Targoviste (minibaschet, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 97
Ora 10:00 BC 97 – Sport for All (minibaschet, M)
Ora 11:00 BC 97 – Sport for All (J3, M)
Ora 12:30 ACS Villis – Raptors (minibaschet, F)
 
Sala Liceului I. L. Caragiale
Ora 10:00 jocuri in cadrul ONSS
 
Sala LEU
Ora 09:00 B. Blues – Rapid Elena (Liga III, M)
Ora 10:30 XXL – Sacalii (Liga III, M)
Ora 12:00 Rapid – Metrorex (Liga III, M)
Ora 13:30 Mithos – Tractorul (Liga III, M)
Ora 15:00 Sport for All – Leii (Liga III, M)
Ora 16:30 Titanii – Poli2 (Liga III, M)
Ora 18:00 Universitatea – BC Laguna (Liga III, M)
Ora 19:30 E-Magic – Tancul (Liga III, M)
Ora 21:00 ACS Viitorul – Poli1 (Liga III, M)

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Comunicate de presa

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.