Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Vineri, 8 februarie 2013

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala, perioada 08-10 februarie 2013?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in aceste zile. Astfel, conform programului oficial, in perioada 08 – 10 februarie 2013, vor avea loc in salile din Bucuresti urmatoarele partide:
 
VINERI 08.02.2013

Sala Liceului Dimitrie Cantemir
Ora 12:30 Jocuri din cadrul ONSS
 
Sala Scolii Internationale Americane
Ora 13:00 Turneu de sala
 
SAMBATA 09.02.2013
 
Arena de Baschet
Ora 15:00 CSM Bucuresti Sportul Studentesc – Olimpia Brasov (LNBF, etapa XXII)
Ora 18:00 CSM Bucuresti – CSS Giurgiu (LNBM, etapa XXI)
 
Sala Liceului Dante Alighieri
Ora 12:00 Raptors – Comets (minibaschet, M)
Ora 13:00 Raptors – Villis (babybaschet, M)
Ora 15:00 Baller – Viitorul (babybaschet, M)
Ora 16:00 Baller – Playball (minibaschet, M)
Ora 17:00 Baller – Magic Champion (J3, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 103
Ora 09:00 Dinamo-CSS6 – BC Star (minibaschet, M)
Ora 10:30 BGC Alexandria – CSS Ploiesti (U13, F)
Ora 12:30 BC Star – Phoenix Constanta (U13, F)
Ora 17:00 Phoenix Constanta – BGC Alexandria (U13, F)
Ora 19:00 CSS Ploiesti – BC Star (U13, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 309
Ora 13:00 Sport For All – Raptors (J3, F)
Ora 14:30 Sport For All – BC Slam (minibaschet, M)
Ora 15:30 Sport For All – BC Slam 1 (J3, M)
 
Sala Liceului Nicolae Tonitza
Ora 12:30 CSS3-Steaua – BC Slam (J2, M)
Ora 14:00 CSS3-Steaua – BC Slam (minibaschet, M)
 
Sala Rapid
Ora 14:30 Rapid – Concordia Chiajna (Liga II, M)
 
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu
Ora 12:00 ACS Dan Dacian 2 – Phoenix Brasov (Turneu U13, M)
Ora 13:30 Sport Total Arges Pitesti – CNAV (Turneu U13, M)
Ora 16:00 Phoenix Brasov – CNAV (Turneu U13, M)
Ora 17:30 Sport Total Arges Pitesti – ACS Dan Dacian 2 (Turneu U13, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 113
Ora 11:00 BC Artesania – CSS Brasovia Brasov (Turneu U13, M)
Sala Scolii Generale nr. 308
Ora 14:00 Dinamo-CSS6 – CSS Craiova (Turneu U13, M)
Ora 16:00 Royal Fun – CSS Brasovia Brasov (Turneu U13, M)
Ora 17:45 BC Artesania – CSS Craiova (Turneu U13, M)
 
Sala UTCB
Ora 10:30 ACS Dan Dacian – ACS Axiopolis Cernavoda (Turneu U13, M)
Ora 11:45 CSS Brasovia – ACS Dan Dacian (Turneu U13, F)
Ora 13:00 LPS Galati – Olimpia Bucuresti (Turneu U13, F)
Ora 14:30 ACS Dan Dacian 3 – CSS Tulcea (Turneu U13, M)
Ora 16:00 ACS Axiopolis Cernavoda – BC Athletic Constanta (Turneu U13, M)
Ora 17:30 ACS Dan Dacian – LPS Galati (Turneu U13, F)
Ora 19:00 Olimpia Bucuresti – CSS Brasovia Brasov (Turneu U13, F)
Ora 20:30 CSS Tulcea – BC Athletic Constanta (Turneu U13, M)
 
Sala Leu
Ora 13:30 Stiinta Bucuresti – Corona Brasov (Liga I, M)
Ora 15:00 Titanii – Arhitect (Liga III, M)
Ora 16:30 Factor – Silena (Liga III, M)
Ora 18:00 Fazanii – Intersport (Liga III, M)
Ora 19:30 Pensionarii – Mohicanii (Liga III, M)
 
Sala Scolii Internationale Americane
Ora 08:30 Turneu sala
 
Sala Liceului I. L. Caragiale
Ora 10:00 Jocuri din cadrul ONSS
 
DUMINICA 10.02.2013
 
Arena de Baschet
Ora 17:00 Dinamo – BC Perla Hargitei Csikszereda Miercurea Ciuc (LNBM, etapa XXI)
 
Sala Liceului Henri Coanda
Ora 09:00 BC Slam3 – BC Slam4 (babybaschet, M)
Ora 10:00 BC Slam – Dinamo-CSS6 (babybaschet, M)
Ora 11:00 ACS Champions1 – Viitorul1 (babybaschet, M)
Ora 12:00 ACS Champions1 – Viitorul (minibaschet, M)
Ora 13:00 ACS Champions2 – Viitorul2 (babybaschet, M)
Ora 14:00 ACS Champions – Viitorul (babybaschet, F)
Ora 15:00 ACS Champions – Viitorul (minibaschet, F)
Ora 16:00 ACS Champions – Viitorul (J3, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 175
Ora 11:00 4Sports – ACS Dan Dacian (babybaschet, M)
Ora 12:00 4Sports – Comets (minibaschet, M)
Ora 13:00 4Sports – BC Slam2 (babybaschet, M)
Ora 14:00 4Sports – BC Slam2 (minibaschet, M)
 
Sala Liceului Grigore Moisil
Ora 10:00 CSS5 – ICED (babybaschet, M)
Ora 11:00 CST Alexandria – BC Costel Cernat (babybaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 103
Ora 10:00 BGC Alexandria – BC Star (Turneu U13, F)
Ora 11:45 CSS Ploiesti – Phoenix Constanta (Turneu U13, F)
Ora 13:15 BC Star – Playball (J3, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 97
Ora 11:00 BC 97 – Raptors (minibaschet, M)
Ora 12:00 BC 97 – CSS4 (J2, F)
Ora 13:30 Palestra – Dinamo-CSS6 (J3, M)
 
Sala UTCB
Ora 09:00 LPS Galati – CSS Brasovia Brasov (Turneu U13, F)
Ora 10:30 CSS Tulcea – ACS Axiopolis Cernavoda (Turneu U13, M)
Ora 12:00 ACS Dan Dacian3 – BC Athletic Constanta (Turneu U13, M)
Ora 13:30 ACS Dan Dacian – Olimpia (Turneu U13, F)
 
Sala Rapid
Ora 12:30 Rapid – BC Farul Constanta (Liga II, M)
 
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu
Ora 10:00 ACS Dan Dacian2 – CNAV (Turneu U13, M)
Ora 11:30 Phoenix Brasov – Sport Total Arges Pitesti (Turneu U13, M)
Ora 14:00 CNAV – Laguna (J2, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 113
Ora 10:15 CSS Brasovia – CSS Craiova (Turneu U13, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 308
Ora 13:00 Royal Fun – CSS Craiova (Turneu U13, M)
Ora 14:45 Dinamo-CSS6 – CSS Brasovia Brasov (Turneu U13, M)
Ora 16:15 BC Artesania – Royal Fun (Turneu U13, M)
 
Sala Leu
Ora 10:30 Metrorex – Tancul (Liga III, M)
Ora 12:00 Rapid – BC Time (Liga III, M)
Ora 13:30 Sport For All – Ciocanul (Liga III, M)
Ora 15:00 Gaesti – Darian (Liga III, M)
Ora 16:30 Universitatea – Granitul (Liga III, M)
Ora 18:00 Leii – Poli2 (Liga III, M)
Ora 19:30 Poli1 – Rado (Liga III, M)
Ora 21:00 Pensionarii – Sacalii (Liga III, M)

Din categoriile: Anunturi importante, U13 feminin, U13 masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.