Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal FIBA
FIBA EuroBasket 2017
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet

Anunturi importante

Miercuri, 13 februarie 2013

Pregatire in cadrul programului Performbaschet cu sportivi nascuti 1999 si 2000 (17 februarie)

Autor: Federatia Romana de Baschet

Directorul coordonator al Programului National de Dezvoltare “Performbaschet, un pas inainte”, profesorul Ion Nicolau, anunta pe aceasta cale ca la finalul acestei saptamani, respectiv duminica, 17 februarie 2013, va avea loc o noua actiune din cadrul programului initiat de FRB pentru copiii nascuti in anul 1999 si 2000. In urma unor analize atente si a disponibilitatilor existente in teritoriu, actiunea Performabaschet dedicata sportivilor nascuti 1999/2000 se va derula in urmatoarele orase, cu precizarea ca in centrele mixte se vor derula antrenamente comune:
 
1. Pentru Bucuresti, coordonatorul zonei pentru masculin este Vasile Popa (0736/398907), iar pentru feminin Svetlana Dragusin (0758/258842).
2. Pentru Iasi, centru mixt (masculin + feminin), coordonatorul zonei este Dan Pavelescu (0722/520.910).
3. Pentru Sibiu, centru mixt (masculin + feminin), persoana de contact pentru masculin este Bogdan Spanu (0745/382.970).
4. Pentru Galati, centru mixt (masculin + feminin), coordonatorul zonei este Florin Nini (0723/488.865).
5. Pentru Oradea, centru mixt (masculin + feminin), persoana de contact este Mirela Cassetti (0741/173.650).
6. Pentru Timisoara, centru mixt (masculin + feminin), coordonatorul zonei este Mihai Bolcu (0726/310.646), persoana de contact pentru feminin este C. Prejban (0723/172.312).
7. Pentru Brasov, antrenamente separate (masculin + feminin), coordonatorul zonei este Dan Calancea (0722/391.352).
8. Pentru Cluj, antrenamente separate (masculin + feminin), persoana de contact pentru masculin este Razvan Cenean (0734/552.442), iar pentru feminin Florin Covaciu (0740/805252).
9. Pentru Tg. Mures, persoana de contact pentru masculin este George Trif (0733/505.858).
10. Pentru Constanta, antrenamente separate (masculin + feminin), coordonatorul zonei este Vasile Pasca (0770/360.295), persoana de contact pentru masculin este Alex Olteanu (0765/468.592), iar pentru feminin Cristi Manastireanu (0725/494.838).
11. Pentru Baia Mare, persoana de contact pentru masculin este George Opris (0744/900.917).
12. Pentru Pitesti, persoana de contact pentru masculin este Narcis Sufariu (0723/711.354).
13. Pentru Ploiesti, persoana de contact pentru feminin este Cristina Chirita (0764/160.277).
14. Pentru Arad, persoana de contact pentru feminin este Ildiko Seres (0752/648.311).
15. Pentru Alba Iulia, persoana de contact pentru feminin este Valentin Urian (0748/547.690) sau George Lancranjan (0742/054.823)
16. Pentru Craiova, persoana de contact pentru feminin este Liviu Manea (0752/274.849)

Pentru masculin, coordonatorul zonei, Vasile Popa, a anuntat ca, din motive obiective (sportivii nascuti 1999 sunt implicati cu echipele de club la jocuri in cadrul turneelor de sala din acest week-end), programul celor doua sedinte de pregatire cu sportivii nascuti 1999 va fi comunicat cat de curand, acestea fiind reprogramate si urmand sa se deruleze in data de 23 februarie.

Pentru Bucuresti, antrenorul coordonator FRB, Svetlana Dragusin, a anuntat ca programul sedintelor de pregatire pentru FEMININ este urmatorul, cu precizarea ca sunt doua grupe de sportive:
Duminica, 16 decembrie 2012
SALA OLIMPIA "PROF. OCTAVIAN DIMOFTE"
Orele 08:30 - 10:30 – Grupa I
Orele 10:30 – 12:30 – Grupa II
Orele 15:00 – 17:00 – Grupa I
Orele 17:00 - 19:00 – Grupa II
 
Mai jos prezentam componenta grupelor pentru PERFORMBASCHET 1999-2000 (feminin), care se vor pregati in Bucuresti:
GRUPA   I
1. Mariea Livia
2. Dima Oana
3. Ifrim Georgiana
4. Valcu Ariana
5. Simionescu Bianca
6. Popa Beatrice
7. Micu Ana Maria
8. Torjenschi Ana Maria
9. Ferencz Reka
10. Topala Adina
11. Calin Maria
12. Roceanu Ioana
13. Stegarus Ruxandra
14. Petrescu Maria
15. Mihaescu Emilia
16. Vasilief Ioana
17. Bozomala Ioana
18. Mihailescu Adina
19. Carjan Ana Maria
20. Cazacu Claudia
21. Capanu Teodora
22. Dinu Iulia
23. Cristea Elena
24. Predoiu Mihaela
25. Varjoghie AnaMaria

GRUPA   II
1. Florea Ana
2. Susnea Diana
3. Agachi Roxana
4. Grigore Cristina
5. Mihai Ruxandra
6. Mihai Roxana
7. Marin Roxana
8. Ticu Maria
9. Mihai Raluca
10. Dinu Claudia
11. Duta Adelina
12. Mangu Diana
13. Bucur Nancy
14. Moraru Livia
15. Mangu Bianca
16. Al-Ash-hab Amira
17. Ariton Sandra
18. Cazacu Sonia
19. Dumitrescu Alexandra
20. Lacau Maria

Din categoriile: Anunturi importante, PerformBaschet, Stiri

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.