Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Vineri, 15 februarie 2013

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala, perioada 16-17 februarie 2013?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in aceste zile. Astfel, conform programului oficial, in perioada 16 – 17 februarie 2013, vor avea loc in salile din Bucuresti urmatoarele partide:
 
SAMBATA 16.02.2013
 
Sala Rapid
Ora 11:30 Rapid – CSBT Alexandria (etapa XXIII, LNBF)
 
Sala Liceului Dante Alighieri
Ora 12:30 Raptors – CSU Brasov (U15, F)
Ora 14:00 LPS Galati – CSS Sibiu (U15, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 82
Ora 11:00 Comets – Raptors (babybaschet, M)
Ora 12:00 Comets – Vilis (minibaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 308
Ora 13:00 Artesania – Baller (minibaschet,
Ora 14:00 Artesania – Laguna (J3, M)
 
Sala UTCB
Ora 11:30 ACS Dan Dacian – Olimpia (minibaschet, F)
Ora 12:30 ACS Dan Dacian – Laguna-CSS4 (minibaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 30
Ora 11:00 Playball – BC Costel Cernat (minibaschet, M)
Ora 12:00 Playball – Steaua Magic (minibaschet, M)
 
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu
Ora 10:30 CSS Craiova – BC Spike (U15, M)
Ora 12:00 CNAV – CSS Tg. Jiu (U15, M)
Ora 17:00 BC Spike – CSS Tg. Jiu (U15, M)
Ora 18:30 CNAV – CSS Craiova (U15, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 129
Ora 09:30 BC Laguna – CSS Gheorghieni (U15, M)
Ora 11:30 CSS Unirea Iasi – ACS Magic Champions (U15, M)
Ora 13:30 BC Laguna – Palestra (J3, M)
Ora 17:00 BC Laguna – CSS Unirea Iasi (U15, M)
Ora 19:00 CSS Gheorghieni – ACS Magic Champions (U15, M)
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 08:00 Olimpia 2 – Olimpia 3 (J3, F)
Ora 09:00 Olimpia 1 – Olimpia 2 (minibaschet, F)
 
Sala Leu
Ora 13:30 Factor – Fazanii (Liga III, M)
Ora 15:00 BC Time – XXL (Liga III, M)
Ora 16:30 Arhitectura – Poli 2 (Liga III, M)
Ora 18:00 Tractorul – Poli 1 (Liga III, M)
Ora 19:30 Pensionarii – Royal Fun (Liga III, M)
 
DUMINICA 17.02.2013
 
Sala Liceului A. I. Cuza
Ora 12:00 Royal Fun – CSS Miercurea Ciuc (U14, M)
 
Sala CSS 6 (Luica)
Ora 12:00 Dinamo-CSS6 – LPS CSU Pitesti (U18, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 309
Ora 14:30 ACS Magic Champions – CSU Brasov (U18, M)
 
Sala Liceului Grigore Moisil
Ora 18:00 ACS Flash – Rapid (Liga II, M)
 
Sala Colegiului National Aurel Vlaicu
Ora 10:00 CSS Craiova – CSS Tg. Jiu (U15, M)
Ora 11:30 CNAV – BC Spike (U15, M)
Ora 13:00 CNAV – Cuza Sport Braila (U18, M)
Ora 15:00 CNAV – LPS Focsani (Liga II, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 129
Ora 14:30 CSS Gheorghieni – CSS Unirea Iasi (U15, M)
Ora 16:30 ACS Magic Champions – BC Laguna (U15, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 103
Ora 11:30 BC Star – Sporting Club (minibaschet, F)
Ora 12:30 BC Star – ACS Champions (J3, M)
Ora 14:00 BC Star – CSS 4 (J3, F)
 
Sala Liceului Iuliu Maniu
Ora 12:00 CSS 2 – ACS Champions (babybaschet, F)
Ora 13:00 CSS 2 – Vilis (minibaschet, F)
 
Sala Liceului Nicolae Tonitza
Ora 10:00 CSS 6 – Viitorul (babybaschet, F)
Ora 11:00 ACS Dan Dacian 2 – CSS 6 (minibaschet, F)
 
Sala Liceului Dante Alighieri
Ora 11:00 CSS Sibiu – CSU Brasov (U15, F)
Ora 12:30 Raptors – LPS Galati (U15, F)
Ora 14:00 Baller – Dinamo-CSS6 (babybaschet, M)
Ora 15:00 Baller – ACS Dan Dacian (J3, M)
Ora 16:00 CSU Brasov – LPS Galati (U15, F)
Ora 17:30 Raptors – CSS Sibiu (U15, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 175
Ora 10:00 4Sports – CSS Targoviste (minibaschet, F)
Ora 11:00 4Sports – Viitorul (babybaschet, M)
Ora 12:00 4Sports – Viitorul (minibaschet, M)
Ora 13:00 4Sports – CSS 4 (babybaschet, M)
 
Sala Liceului Henri Coanda
Ora 11:00 ACS Champions – BC Slam (babybaschet, M)
Ora 12:00 ACS Champions – BC Slam (minibaschet, M)
Ora 13:00 ACS Champions – BC Slam (J3, M)
 
Sala Leu
Ora 12:00 Rapid – Sacalii (Liga III, M)
Ora 13:30 Mithos – Granitul (Liga III, M)
Ora 15:00 Titanii – Sport For All (Liga III, M)
Ora 16:30 BC Popovici Gaesti – Poli 3 (Liga III, M)
Ora 18:00 Universitatea – Viitorul (Liga III, M)
Ora 19:30 Leii – AS Intersport (Liga III, M)
Ora 21:00 Memrut – Baschet Blue (Liga III, M)

Din categoriile: Anunturi importante, U15 masculin, U15 feminin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.