Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Vineri, 22 februarie 2013

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala, perioada 22-24 februarie 2013?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in aceste zile. Astfel, conform programului oficial, in perioada 22 – 24 februarie 2013, vor avea loc in salile din Bucuresti urmatoarele partide:
 
VINERI 22.02.2013
 
Sala Liceului Anghel Saligny
Ora 12:30 Jocuri in cadrul ONSS
 
Sala CSS 6 (Luica)
Ora 14:00 Jocuri in cadrul ONSS
 
Arena de Baschet
Ora 16:00 Dinamo – CSU Ploiiesti (etapa XXIII, LNBM)
 
SAMBATA 23.02.2013
 
Sala Liceului Anghel Saligny
Ora 11:30 Jocuri in cadrul ONSS
 
Sala CSS 6 (Luica)
Ora 10:00 Jocuri in cadrul ONSS
Ora 15:00 Jocuri in cadrul ONSS
 
Arena de Baschet
Ora 18:00 CSM Bucuresti – BC Mures Tg. Mures (etapa XXIII, LNBM)
 
Sala Rapid
Ora 10:30 Rapid – Politehnica Iasi (Liga I, M)
 
Sala Regimentului de Garda Mihai Viteazul
Ora 19:00 CSA Steaua – CSU Ploiesti 2 (Liga I, M)
 
Sala UTCB
Ora 14:00 ACS Dan Dacian – CSS Giurgiu (U16, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 309
Ora 14:00 Sport For All – Champions (J3, F)
Ora 15:30 Sport For All – CSS 4 Laguna (minibaschet, M)
Ora 16:30 Sport For All – Champions (J3, M)
 
Sala Liceului Nicolae Tonitza
Ora 12:30 CSS3-Steaua – ACS Dan Dacian 2 (J2, M)
Ora 14:00 CSS3-Steaua – BC Slam (minibaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 30
Ora 10:30 Plyball – BC Star (minibaschet, M)
Ora 11:30 Playball – BC Star (J3, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 32
Ora 15:00 Vilis – 4Sports (minibaschet, M)
Ora 16:00 Vilis Dinamo-CSS6 (J3, M)
Ora 17:00 Vilis – CSS1 (J2, M)
 
Sala Liceului Dante Alighieri
Ora 12:00 Raptors – ACS Dan Dacian (babybaschet, F)
Ora 13:00 Raptors – CSS Alexandria (minibaschet, F)
Ora 14:00 Raptors – Olimpia 2 (J3, F)
 
Sala Olimpia
Ora 11:00 Olimpia – CSS Iasi (U16, F)
Ora 12:30 Olimpia 1 – BC Star (J3, F)
 
Sala Leu
Ora 12:00 Basket-Blue – Ad-Hoc (Liga III, M)
Ora 13:30 Factor – Titanii (Liga III, M)
Ora 15:00 XXL – Emagic (Liga III, M)
Ora 16:30 Arhitect – AS Intersport (Liga III, M)
Ora 18:00 Leii – Silena (Liga III, M)
Ora 19:30 Pensionarii – Royal Fun (Liga III, M)
 
DUMINICA 24.02.2013
 
Sala Chiajna
Ora 10:30 Concordia Chiajna – Royal Fun (U14, M)
Ora 13:00 Concordia Chiajna – Corona Brasov (Liga I, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 128
Ora 11:00 Magic Champions – V. Streinu Gaiesti (U14, M)
Ora 12:30 Magic Champions – Dinamo-CSS6 2 (J3, M)
Ora 14:00 Magic Champions – Dinamo-CSS6 1 (J2, M)
 
Sala Liceului I.L. Caragiale
Ora 09:00 Palestra – Champions (minibaschet, M)
Ora 10:00 CSS 4 – Champions (J2, F)
Ora 11:30 Palestra – Spike (J3, M)
 
Sala UTCB
Ora 09:30 ACS Dan Dacian 3 – Total Sport (U14, M)
Ora 11:30 ACS Dan Dacian 1 – CSS Tulcea (U14, M)
Ora 13:00 Viitorul – ACS Dan Dacian (babybaschet, M)
Ora 14:00 Spike – ACS Dan Dacian 1 (minibaschet, M)
Ora 15:00 ACS Dan Dacian – BC Slam (babybaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 82
Ora 10:00 Comets – BC slam (babybaschet, M)
Ora 11:00 Comets – ACS Dan Dacian 2 (minibaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 97
Ora 09:30 BC 97 – Viitorul (minibaschet, M)
Ora 10:30 CSS 4 – BC 97 (J3, F)
Ora 12:00 BC 97 – Viitorul (J3, M)
 
Sala Liceului Henri Coanda
Ora 10:00 Champions – ICED (babybaschet, M)
Ora 11:00 Champions – ICED (minibaschet, F)
Ora 13:00 Champions – CSS Targoviste (U14, F)
Ora 15:00 Champions – BC Slam (babybaschet, F)
Ora 16:00 Champions – BC Slam 4 (babybaschet, M)
 
Arena de Baschet
Ora 13:00 Vipo – Laguna (U16, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 308
Ora 14:00 Artesania – BC Slam (minibaschet, M)
Ora 15:00 Artesania – BC Slam (J3, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 175
Ora 09:00 4Sports – Dinamo-CSS6 (babybaschet, M)
Ora 10:00 4Sports – Viitorul (babybaschet, M)
Ora 11:00 4Sports – Viitorul (minibaschet, F)
Ora 12:00 4Sports – BC Slam (minibaschet, M)
 
Sala Leu
Ora 10:30 Metrorex – Sacalii (Liga III, M)
Ora 12:00 Rapid – Isteria (Liga III, M)
Ora 13:30 Mithos – Rado (Liga III, M)
Ora 15:00 Sport For All – Fazanii (Liga III, M)
Ora 16:30 Laguna – Granitul (Liga III, M)
Ora 18:00 Politehnica 1 – Universitatea (Liga III, M)
Ora 19:30 Tractorul – Pionerii (Liga III, M)
Ora 21:00 Viitorul – Politehnica 3 (Liga III, M)

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Comunicate de presa

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.