Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Vineri, 1 martie 2013

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala, perioada 01-03 martie 2013?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in aceste zile. Astfel, conform programului oficial, in perioada 01 – 03 martie 2013, vor avea loc in salile din Bucuresti urmatoarele partide:
 
VINERI 01.03.2013
 
Sala UTCB
Ora 20:15 ACS Dan Dacian – Macedonia (amical, U16, M)
 
Sala Scolii Internationale Americane
Ora 09:15 Meciuri in cadrul unui turneu scolar de Juniori
 
SAMBATA 02.03.2013
 
Sala Rapid
Ora 11:00 Rapid – BC Nova Vita Tg. Mures (etapa XXV, LNBF)
 
Sala Liceului Dante Alighieri
Ora 12:00 Viitorul – Raptors (babybaschet, F)
Ora 13:00 Jocuri in cadrul TU14, F
 
Sala Colegiului National “George Cosbuc”
Ora 12:00 CSS1 Pajura – LPS CSU Ploiesti (U16, M)
 
Sala UTCB
Ora 13:00 ACS Dan Dacian – CSS Targoviste (U16, M)
Ora 20:00 ACS Dan Dacian – Macedonia (amical, U16, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 108
Ora 11:00 CSS4 Laguna – CSS4 Laguna (babybaschet, M)
Ora 12:00 CSS4 Laguna – BC Comets (minibaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 129
Ora 12:30 BC Laguna – CSS Bacau (U16, M)
 
Sala Liceului Henri Coanda
Ora 16:00 ACS Champions – CSS 4 (J3, F)
Ora 17:30 ACS Champions – BC Star (minibaschet, F)
 
Sala Colegiului National “Aurel Vlaicu”
Ora 11:30 CNAV – LPS Galati (U16, M)
 
Sala CSS6 (Luica)
Ora 12:00 Dinamo CSS6 – CSS Ploiesti (U16, M)
 
Sala Leu
Ora 12:00 CSU Stiinta – Rapid (Liga I, M)
Ora 13:30 Politehnica 2 – Memrut (Liga III, M)
Ora 15:00 Leii – Ciocanul (Liga III, M)
Ora 16:30 Intersport – Silena (Liga III, M)
Ora 18:00 Sacalii – Titanii (Liga III, M)
Ora 19:30 Mohicanii – Ad Hoc (Liga III, M)
 
Sala Scolii Internationale Americane
Ora 08:30 Meciuri in cadrul unui turneu scolar de Juniori
 
DUMINICA 03.03.2013
 
Sala Rapid
Ora 11:00 Rapid – BC UVG ICIM Arad (restanta, LNBF)
 
Arena de Baschet
Ora 18:00 Dinamo – BC Timba Timisoara (etapa XXV, LNBM)
 
Sala Scolii Generale nr. 103
Ora 11:30 BC Star – Artesania (minibaschet, M)
Ora 13:00 BC Star – LPS Galati (U14, F)
 
Sala UTCB
Ora 09:30 ACS Dan Dacian 3 – ACS Dan Dacian 2 (U14, M)
Ora 11:00 Vilis – ACS Dan Dacian 1 (minibaschet, F)
Ora 12:00 4Sports – ACS Dacian 2 (minibaschet, F)
Ora 13:00 ACS Dan Dacian – CSS6 (babybaschet, F)
Ora 14:00 jocuri amicale
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 08:00 Olimpia 1 – CSS6 (minibaschet, F)
Ora 09:00 Olimpia 2 – Sport For All (J3, F)
Ora 10:30 CSS Alexandria – Olimpia 2 (minibaschet, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 103
Ora 09:30 BC 97 – Vilis (minibaschet, M)
Ora 10:30 BC 97 – Olimpia 1 (J3, F)
Ora 12:00 BC 97 – Vilis (J3, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 280
Ora 10:00 Steaua Magic – Vipo (babybaschet, M)
Ora 11:00 Steaua Magic – Vipo (minibaschet, M)
Ora 12:00 Steaua Magic – Vipo (J3, M)
 
Sala Liceului Iuliu Maniu
Ora 13:00 CSS2 – ACS Champions (babybaschet, F)
Ora 14:00 CSS2 – Raptors (minibaschet, F)
 
Sala Liceului Henri Coanda
Ora 13:00 BC Slam 3 – BC Spike (babybaschet, M)
Ora 14:00 BC Slam 2 – BC Spike (minibaschet, M)
Ora 15:00 BC Slam 2 – BC Raptors (babybaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 175
Ora 10:00 4Sports – Laguna (minibaschet, M)
Ora 11:00 4Sports – BC Laguna (babybaschet, M)
Ora 12:00 4Sports – ACS Dan Dacian (minibaschet, M)
 
Sala Liceului Dante Alighieri
Ora 11:00 ACS Baller – BC Laguna (J3, M)
Ora 12:30 ACS Baller – ACS Magic Champions (U14, M)
Ora 14:00 ACS Baller – CSS6 Dinamo (minibaschet, M)
Ora 15:00 ACS Baller – CSS6 Dinamo (J3, M)
Ora 16:00 ACS Baller – ACS Dan Dacian (babybaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 309
Ora 14:30 ACS Magic Champions – Phoenix Galati (U18, M)
 
Sala Colegiului National “Aurel Vlaicu”
Ora 13:00 CNAV – ACS Dan Dacian (U14, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 108
Ora 12:00 BC Laguna – Phoenix Galati (U14, M)
 
Sala Leu
Ora 09:00 B. Blues – Politehnica 3 (Liga III, M)
Ora 10:30 Metrorex – XXL (Liga III, M)
Ora 12:00 Rapid – BC Time (Liga III, M)
Ora 13:30 Mithos – Laguna (Liga III, M)
Ora 15:00 Sport For All – Arhitectura (Liga III, M)
Ora 16:30 Politehnica 1 – Granitul (Liga III, M)
Ora 18:00 Isteria – Tancul (Liga III, M)
Ora 19:30 Viitorul – Rado Sport (Liga III, M)
Ora 21:00 Pensionarii – Darian (Liga III, M)

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Comunicate de presa

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.