Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Vineri, 8 martie 2013

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala, perioada 08-10 martie 2013?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in aceste zile. Astfel, conform programului oficial, in perioada 08 – 10 martie 2013, vor avea loc 69 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:
 
VINERI 08.03.2013
 
Sala ASE
Ora 12:00 Jocuri in cadrul Cupei ECO
 
SAMBATA 09.03.2013
 
Sala UTCB
Ora 09:00 Total Arges Pitesti – CNAV (U13, M, turneu)
Ora 10:30 ACS Dan Dacian 2 – Phoenix Brasov (U13, M, turneu)
Ora 12:00 Magic Champion – ACS Baller (U13, M, turneu)
Ora 13:30 CSU Sibiu – ACS Dan Dacian 1 (U13, M, turneu)
Ora 15:00 Phoenix Brasov – Total Arges Pitesti (U13, M, turneu)
Ora 16:30 CNAV – ACS Dan Dacian 2 (U13, M, turneu)
Ora 18:00 ACS Baller – CSU Sibiu (U13, M, turneu)
Ora 19:30 ACS Dan Dacian 1 – Magic Champion (U13, M, turneu)
 
Sala CSS6 (Luica)
Ora 10:00 Dinamo-CSS6 – Artesania (U13, M, turneu)
Ora 12:00 CSS Brasov – Royal Fun (U13, M, turneu)  
Ora 14:00 CSS Craiova - Artesania (U13, M, turneu)
Ora 17:00 CSS Brasov – Dinamo-CSS6 (U13, M, turneu)
Ora 19:00 CSS Craiova – Royal Fun (U13, M, turneu)
 
Sala Scolii Generale nr. 108
Ora 09:30 BC Slam – Spike (U13, M, turneu)
Ora 11:30 CSS4-Laguna – CSU Cuadripol Brasov (U13, M, turneu)
Ora 17:00 Spike – CSS4-Laguna (U13, M, turneu)
Ora 19:00 CSU Cuadripol Brasov – BC Slam (U13, M, turneu)
 
Sala Scolii Generale nr. 54
Ora 09:00 Viitorul – ACS Dan Dacian (babybaschet, M)
Ora 10:00 Viitorul – ACS Dan Dacian (babybaschet, F)
Ora 11:00 Viitorul – ICED (minibaschet, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 82
Ora 10:00 Comets – 4Sports (minibaschet, M)
Ora 11:00 Comets – Villis (babybaschet, M)
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 12:30 Olimpia – CSU Galati (U16, F)
 
Sala Chiajna
Ora 12:00 Concordia Chiajna – Stiinta Bucuresti (Liga I, M)
 
Sala Leu
Ora 12:00 Universitatea – Pionerii (Liga III, M)
Ora 13:30 XXL – Isteria (Liga III, M)
Ora 15:00 Laguna – Rado Sport (Liga III, M)
Ora 16:30 Politehnica3 – Memrut (Liga III, M)
Ora 18:00 Tractorul – Viitorul (Liga III, M)
Ora 19:30 Pensionarii – Rapid E (Liga III, M)
 
DUMINICA 10.03.2013
 
Arena de Baschet
Ora 16:30 CSM Bucuresti – U-Mobitelco BT Cluj-Napoca (LNBM, etapa XXVI)
 
Sala UTCB
Ora 09:00 CSU Sibiu – Magic Champion (U13, M, turneu)
Ora 10:30 Phoenix Brasov – CNAV (U13, M, turneu)
Ora 12:00 Total Arges Pitesti – ACS Dan Dacian 2 (U13, M, turneu)
Ora 13:30 ACS Baller – ACS Dan Dacian 1 (U13, M, turneu)
 
Sala CSS6 (Luica)
Ora 09:00 Artesania – CSS Brasov (U13, M, turneu)
Ora 11:00 Dinamo-CSS6 – CSS Craiova (U13, M, turneu)
Ora 13:00 Artesania – Royal Fun (U13, M, turneu)
Ora 15:00 CSS Brasov – CSS Craiova (U13, M, turneu)
 
Sala Scolii Generale nr. 308
Ora 16:30 BC Star – ACS Baller (minibaschet, M)
Ora 17:30 BC Star – BC Costel Cernat (J3, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 108
Ora 11:00 CSS4-Laguna – BC Slam (U13, M, turneu)
Ora 13:00 Spike – CSU Cuadripol Brasov (U13, M, turneu)
Ora 14:30 Laguna – BC Slam (babybaschet, M)
Ora 15:30 Laguna – BC Slam (minibaschet, M)
 
Sala Liceului Nicole Tonitza
Ora 10:00 CSS6 – Raptors (babybaschet, F)
Ora 11:00 CSS6 – CSS2 (minibaschet, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 32
Ora 09:00 Villis – Raports (babybaschet, M)
Ora 10:00 Villis – Raports (minibaschet, M)
Ora 11:00 Villis – CSS1 (J2, M)
Ora 12:00 Villis – Palestra (J3, M)
 
Sala Liceului Grigore Moisil
Ora 10:00 CSS5 – CSS4 (babybaschet, M)
Ora 11:00 ICED – BC Costel Cernat (babybaschet, M)
 
Sala Regimentului de Garda “Mihai Viteazul”
Ora 17:00 CSA Steaua – CSU Galati (Liga I, M)
 
Sala Leu
Ora 09:00 Darian – Ad-Hoc (Liga III, M)
Ora 10:30 Titanii – Fazanii (Liga III, M)
Ora 12:00 Rapid – Emagic (Liga III, M)
Ora 13:30 Mithos – Politehnica1 (Liga III, M)
Ora 15:00 Leii – Factor (Liga III, M)
Ora 16:30 Sport For All – Silena (Liga III, M)
Ora 18:00 Politehnica2 – Ciocanul (Liga III, M)
Ora 19:30 Sacalii – Tancul (Liga III, M)

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Comunicate de presa

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.