Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Anunturi importante

Vineri, 22 martie 2013

Unde vedem baschet in acest week-end in Capitala, perioada 22-24 martie 2013?

Autor: Federatia Romana de Baschet

In urma numeroaselor solicitari, Federatia Romana de Baschet, cu sprijinul Asociatiei de Baschet a Muncipiului Bucuresti, reia initiativa de a veni in intampinare fanilor baschetului si va prezinta programul meciurilor care se vor disputa in Capitala in aceste zile. Astfel, conform programului oficial, in perioada 22 – 24 martie 2013, vor avea loc 87 de jocuri de baschet la diverse categorii in salile din Bucuresti, dupa cum urmeaza:

VINERI 22.03.2013
 
Sala ASE
Ora 12:00 CSIE – CIG (Cupa Economistul)
Ora 13:15 Marketing – FAA (Cupa Economistul)
Ora 14:30 Comert – EAM (Cupa Economistul)
Ora 15:45 Management – REI (Cupa Economistul)
 
Sala UTCB
Ora 09:00 CSS Tg. Jiu – CSU Cuadripol Brasov (U15, M, turneu)
Ora 11:00 BC Mures Tg. Mures – BC Laguna (U15, M, turneu)
Ora 13:00 BC Olimpic Baia Mare – ACS Dan Dacian 3 (U15, M, turneu)
Ora 16:00 BC Laguna – CSS Tg. Jiu (U15, M, turneu)
Ora 18:00 CSU Cuadripol Brasov – BC Olimpic Baia Mare (U15, M, turneu)
Ora 20:00 ACS Dan Dacian 3 – BC Mures Tg. Mures (U15, M, turneu)
 
Sala CSS6 (Luica)
Ora 09:00 ACS Dan Dacian 1 – CSS Unirea Iasi (U15, M, turneu)
Ora 11:00 LPS Galati – Dinamo-CSS 6  (U15, M, turneu)
Ora 13:00 U-Mobitelco BT Cluj-Napoca – CN Aurel Vlaicu  (U15, M, turneu)
Ora 16:00 CSS Unirea Iasi – LPS Galati  (U15, M, turneu)
Ora 18:00 CN Aurel Vlaicu – ACS Dan Dacian 1  (U15, M, turneu)
Ora 20:00 Dinamo-CSS 6 – U-Mobitelco BT Cluj-Napoca  (U15, M, turneu)
 
Sala Rapid
Ora 12:30 Rapid – CSM Satu Mare (etapa XXIX, LNBF)
 
SAMBATA 23.03.2013
 
Arena de Baschet
Ora 18:00 CSM Bucuresti – BCM U Pitesti (etapa XXVIII, LNBM)
 
Sala CSS 6 (Luica)
Ora 09:00 CN Aurel Vlaicu – CSS Unirea Iasi  (U15, M, turneu)
Ora 11:00 U-Mobitelco BT Cluj-Napoca – LPS Galati   (U15, M, turneu)
Ora 13:00 ACS Dan Dacian 1 – Dinamo-CSS 6   (U15, M, turneu)
Ora 16:00 CSS Unirea Iasi – U-Mobitelco BT Cluj-Napoca   (U15, M, turneu)
Ora 18:00 Dinamo-CSS 6 – CN Aurel Vlaicu   (U15, M, turneu)
Ora 20:00 LPS Galati – ACS Dan Dacian 1   (U15, M, turneu)
 
Sala Liceului Nicolae Tonitza
Ora 09:00 Viitorul – BC Star (minibaschet, F)
Ora 10:00 Viitorul – CSS 6 (babybaschet, F)
Ora 11:00 CSS 6 – BC Star (minibaschet, F)
Ora 12:00 CSS 3 – CSS 1 (J2, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 82
Ora 10:00 Comets – Villis (minibaschet, M)
Ora 11:00 Comets – Raptors (babybaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 309
Ora 13:00 Sport For All – ACS Dan Dacian 1 (minibaschet, M)
Ora 14:00 Sport For All – Champions (babybaschet, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 108
Ora 10:00 Laguna – 4Sports (babybaschet, M)
Ora 11:00 Laguna – 4Sports (minibaschet, M)
 
Sala Regimentului de Garda Mihai Viteazul
Ora 19:00 Steaua – CSU Brasov (Liga I, M)
 
Sala Chiajna
Ora 12:00 Concordia Chiajna – Rapid (Liga I, M)
 
Sala UTCB
Ora 09:00 CSS Tg. Jiu – BC Mures Tg. Mures (U15, M, turneu)
Ora 11:00 BC Olimpic Baia Mare – BC Laguna (U15, M, turneu)
Ora 13:00 CSU Cuadripol Brasov – ACS dan Dacian 3 (U15, M, turneu)
Ora 16:00 BC Mures Tg. Mures – BC Olimpic Baia Mare (U15, M, turneu)
Ora 18:00 BC Laguna – CSU Cuadripol Brasov (U15, M, turneu)
Ora 20:00 ACS Dan Dacian 3 – CSS Tg. Jiu (U15, M, turneu)
 
Sala Leu
Ora 12:00 Ad-Hoc – Memrut (Liga III, M)
Ora 13:30 Granitul – Rado Sport (Liga III, M)
Ora 15:00 Factor – Fazanii (Liga III, M)
Ora 16:30 Arhitectura – Silena (Liga III, M)
Ora 18:00 Viitorul – Pionerii (Liga III, M)
Ora 19:30 Pensionarii – Politehnica 3 (Liga III, M)
 
DUMINICA 24.03.2013
 
Sala UTCB
Ora 09:00 BC Olimpic Baia Mare – CSS tg. Jiu (U15, M, turneu)
Ora 11:00 CSU Cuadripol Brasov – BC Mures Tg. Mures (U15, M, turneu)
Ora 13:00 BC Laguna ACS Dan Dacian 3 (U15, M, turneu)
Ora 15:00 ACS Dan Dacian 1 – ACS Dan Dacian 2 (minibaschet, F)
Ora 16:00 ACS Dan Dacian – Raptors (babybaschet, F)
Ora 17:00 ACS Dan Dacian 2 – Raptors (minibaschet, M)
 
Sala CSS 6 (Luica)
Ora 09:00 ACS Dan Dacian 1 – U-Mobitelco BT Cluj-Napoca (U15, M, turneu)
Ora 11:00 Dinamo-CSS 6 – CSS Unirea Iasi (U15, M, turneu)
Ora 13:00 CN Aurel Vlaicu – LPS Galati (U15, M, turneu)
 
Sala Scolii Generale nr. 308
Ora 13:30 Artesania – Baller (minibaschet, M)
Ora 14:30 Artesania – Baller (J3, M)

Sala Liceului I.L. Caragiale
Ora 10:30 Palestra – BC Laguna (J3, M)
Ora 12:00 CSS 4 – BC Star (J2, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 280
Ora 09:00 Steaua Magic – Viitorul (minibaschet, M)
Ora 10:00 Steaua Magic – Viitorul (J2, M)
 
Sala Liceului A.I. Cuza
Ora 11:00 Royal Fun – BC Star (minibaschet, M)
Ora 12:00 Royal Fun – BC Star (J3, M)
Ora 13:30 Royal Fun – Viitorul (J3, M)
 
Sala Scolii Generale nr. 32
Ora 09:00 Villis – Vipo (minibaschet, M)
Ora 10:00 Villis – Vipo (babybaschet, M)
Ora 11:00 Villis – Vipo (J3, M)
Ora 12:00 Villis – Vipo (J2, M)
Ora 13:00 Villis – CSS 2 (minibaschet, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 97
Ora 09:30 BC 97 – Magic Champions (minibaschet, M)
Ora 10:30 BC 97 – Sport For All (J3, F)
Ora 12:00 BC 97 – Magic Champions (J3, M)
 
Sala Liceului Grigore Moisil
Ora 10:00 CSS 4 – Viitorul 1 (babybaschet, M)
Ora 11:00 CSS 5 – Viitorul 2 (babybaschet, M)
 
Sala Olimpia “Prof. Octavian Dimofte”
Ora 09:00 Olimpia 2 – 4Sports (minibaschet, F)
Ora 10:00 Olimpia 1 – CSM Targoviste (minibaschet, F)
 
Sala Scolii Generale nr. 108
Ora 09:00 CSS4-Laguna – Raptors (babybaschet, M)
Ora 10:00 CSS4-Laguna – Raptors (minibaschet, F)
 
Sala Leu
Ora 10:30 Darian – Mohicanii (Liga III, M)
Ora 12:00 Rapid – XXL (Liga III, M)
Ora 13:30 Mithos – Universitatea (Liga III, M)
Ora 15:00 Sport For All – Politehnica 2 (Liga III, M)
Ora 16:30 Ciocanul – Leii (Liga III, M)
Ora 18:00 Titanii – Intersport (Liga III, M)
Ora 19:30 Rapid (E) – Popovici Gaesti (Liga III, M)

Din categoriile: Anunturi importante, Stiri, Liga I masculin

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI

Vezi toate stirile
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.