Federatia Romana de Baschet
Banca Transilvania - Partener principal
Pagina Facebook a Federatiei Romane de Baschet Facebook Vulturii Facebook Acvilele

Stirea zilei

Miercuri, 27 martie 2013

Componenta echipelor pentru ALL STAR GAME - ALBA IULIA 2013

Autor: Federatia Romana de Baschet

In aceasta dimineata, s-a terminat centralizarea voturilor pentru stabilirea celor doua selectionate, NORD si SUD, care se vor infrunta, in data de 03 aprilie 2013, in Sala Sporturilor din Alba Iulia, in cadrul traditionalului eveniment “ALL STAR GAME”, feminin. Astfel, in urma voturilor publicului (1336 voturi inregistrate), reprezentantilor mass-media (10 voturi de la institutii de presa) si a departamentului tehnic al Federatiei Romane de Baschet, va prezentam mai jos cele doua echipe care vor face spectacol la Alba Iulia, cu urmatoarele precizari:
- Ponderea votului final a fost anuntata inca de la deschiderea votului ca fiind: 30% votul publicului, 30% votul mass-media si 40% votul tehnic FRB.
- Pastrand traditia, FRB a anuntat ca in componenta celor doua selectionate se vor afla minim cate un reprezentant de la fiecare echipa din LNBF, echipele NORD si SUD fiind formate din cate 14 sportivi si 2 antrenori.

Selectionata NORD
 
1. Annemarie PARAU (CSM SATU MARE) *
2. Tiffany BROWN (BCM DANZIO TIMISOARA)
3. Ramona Eniko TARTA (CSU ALBA IULIA)
4. Monika BROSOVSZKY-BORIGA (BC UVG ICIM ARAD)*
5. Chrissy GIVENS (BC UVG ICIM ARAD)
6. Flavia FERENCZI (UNIVERSITATEA CLUJ-NAPOCA)
7. Ekaterina ABRAMZON (CSU ALBA IULIA)*
8. Alexandra Gabriela VLAICU (CSM U ORADEA)
9. Carla Donette BARTEE (BC UVG ICIM ARAD)
10. Amanda Clara THOMPSON (CSU ALBA IULIA)*
11. Cristiana CUTAS (BC UVG ICIM ARAD)
12. Shanika FREEMAN (CSM SATU MARE)
13. Kari Richel LAPLANTE (BC UVG ICIM ARAD)*
14. Kemile Lashawn JOHNSON (NOVA VITA TG. MURES)
 
Antrenori selectionata NORD – Dan FLESERIU (CSM Satu Mare) si Miroslav POPOV (CSU Alba Iulia)
 
Selectionata SUD
 
1. Matee AJAVON (CSM TARGOVISTE)*
2. Florina DIACONU (RAPID)
3. Gabriela CURSARU (OLIMPIA BRASOV)
4. Milica IVANOVIC (ACS SEPSI SIC SF. GHEORGHE)*
5. Ancuta STOENESCU (CSM TARGOVISTE)
6. Jasmine BAILEY (ACS SEPSI SIC SF. GHEORGHE)
7. Gabriela MARGINEAN (CSM TARGOVISTE)*
8. Claudia POP (CSM TARGOVISTE)
9. Ashley ARLEN (CSBT ALEXANDRIA)*
10. Jilian ROBBINS (CSM TARGOVISTE)
11. Emina DEMIROVIC (CSM BUCURESTI SPORTUL STUDENTESC)
12. Mekia VALENTINE (ACS SEPSI SIC SF. GHEORGHE)*
13. Larisa TOMA (SCM U CRAIOVA)
14. Ksenia TIKHONENCKO (CSM TARGOVISTE)
 
Antrenori selectionata SUD – Florin NINI (CSM Targoviste) si Deri CSABA (ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe)

Totodata, in urma centralizarii voturilor, va putem anunta si “cinci-urile” de baza pentru cele doua selectionate, in urma preferintelor publicului, mass-media si FRB:

NORD
1. Annemarie PARAU
2. Monika BROSOVSZKY-BORIGA
3. Ekaterina ABRAMZON
4. Amanda THOMPSON
5. Kari LAPLANTE

SUD
1. Matee AJAVON
2. Milica IVANOVIC
3. Gabriela MARGINEAN
4. Jilian ROBBINS
5. Mekia VALENTINE

Din partea publicului, sportivele care au adunat cele mai multe voturi in selectionata NORD au fost Tiffany BROWN ( BCM Danzio Timisoara – 271 de voturi) si Annemarie PARAU (CSM Satu Mare – 269 voturi), iar din selectionata SUD au fost Matee AJAVON (CSM Targoviste – 322 voturi) si Jasmine BAILEY (ACS Sepsi SIC Sf. Gheorghe – 335 voturi). Preferatii mass-media din selectionata NORD au fost Annemarie PARAU (CSM Satu Mare) si Chrissy GIVENS (BC UVG ICIM Arad), cu cate 6 voturi, iar din selectionata SUD au fost Gabriela MARGINEAN si Jillian ROBBINS (ambele de la CSM Targoviste), cu cate 8 voturi.
 
Reamintim ca baza de vot a fost alcatuita inainte de 11 martie cu 151 de sportive si 14 antrenori principali care activeaza la toate echipele din LNBF, numele acestora fiind prezente in programul de vot pentru public pana in 25 martie. Dupa oprirea programului de vot, au fost contabilizate 1336 de voturi din partea publicului, iar din partea mass-media si-au exprimat preferintele 10 institutii de presa.

Din categoriile: Stirea zilei, Liga Nationala de Baschet feminin, Jucatori

DIN ACEEASI CATEGORIE
ULTIMELE STIRI
CATEGORII STIRI
LOTURI NATIONALE
    • Masculin
    • - Seniori
    • - Juniori
    • Feminin
    • - Senioare
    • - Junioare
CAMPIONATE
Continutul acestui site (text si imagini) este protejat prin Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor.
Hosted by Omnilogic
Termeni si conditii  |  Legal
Preluarea si reproducerea continutului se face numai cu acordul scris al Federatiei Romane de Baschet. www.frbaschet.ro
Copyright 2004-2017, Federatia Romana de Baschet. Toate drepturile rezervate.